|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
А. Корисна інформаціяЗима — скрутна пора року для бджіл. Вона лякає їх холодом і голодом. Цілий ранок, цілий ранок Тягне стружку мій рубанок. З дідусем ми цілий день, Дім будуємо для «людей». Дім на тисячу «людей». Дім без вікон, без дверей! Тільки є у домі вічко, Вічко зовсім невеличке. Є з вощиною і рами — Пахнуть цвітом і медами. Ми ладнаємо дах на нім. Що за дім? Хто житиме у нім? (М. Стельмах)
Вулик — штучне житло для бджіл. Це фабрика з виробництва меду.
Бджілка — це невеличка комаха. Вона постійно трудиться. Недарма її називають бджілкою-трудівницею. Рано-вранці бджоли вилітають з вуликів. Весь день вони збирають пилок та солодкий сік з квітів багатьох рослин. І тільки пізно увечері повертаються до вулика, але не відпочивати. У вулику бджоли переробляють солодкий сік на мед. Мед для бджіл служить їжею упродовж всього року. Людям мед та віск також став у нагоді.
Наші пращури активно й успішно займалися добуванням меду диких бджіл. Вони не тільки вживали мед. За часів Київської Русі люди сплачували медом та воском данину князю. Мед та віск постачався до інших держав. Ще наші пращури стверджували, що щоденне вживання меду уповільнює старість і подовжує молодість. Мед містить близько 60 корисних для організму речовин. Під дією меду гине багато хвороботворних бактерій, покращується робота серця. Та минула тепла пора року. Щоб бджоли добре перезимували, необхідні турботи пасічника. Адже саме від нього залежить, чи збережеться бджолина сім'я здоровою до весни. Пасічники утеплюють вулики. Потрібно подбати і про корм. Тому у вулику має залишитися достатня кількість зібраного бджолами меду. Адже сім'я велика і всі хочуть їсти. Якщо літо було похмуре і дощове, бджоли можуть мало заготовити меду. У таких випадках потрібно підгодовувати бджіл сиропом. Сироп варять з води та цукру. Щоб забезпечити правильний догляд за комахами, необхідні спеціальні знання. Допомагайте у цій справі дорослим. У природі зустрічаються дикі бджоли. Правда, диких бджіл мало, тому знайти їхнє дупло важко. Проте, якщо ви все-таки хочете це зробити, тоді виставте весною в лісі годівницю з медом або солодким сиропом. Якщо поблизу є бджоли, то вони стануть їсти солодощі. Простежте, в якому напрямку вони летять. Так ви можете поступово дійти до гнізда. Отже, ви знайшли «вулик» диких бджіл. Вони дуже не люблять, коли їх турбують, і тим більше — коли «крадуть» їх мед. Бджоли рідко нападають на людей без причини. Вони лише захищають своє житло і мед. 1. Не зазирайте у дупла дерев, там може бути бджолине гніздо. 2. Не підходьте близько до бджолиних гнізд, вуликів. 3.Не турбуйте диких бджіл, не робіть різких рухів. 4.Не руйнуйте їхніх гнізд, не залишайте бджіл без «оселі» на зиму. 5.Осінню біля дупла з бджолами зробіть годівничку з медом чи сиропом із цукру, щоб бджоли добряче «наїлися на зиму». Якщо вас ужалила бджола, потрібно акуратно і повністю витягти жало з-під шкіри. У бджоли воно з зазубринками, тому міцно тримається в шкірі. Жало витягати краще пінцетом. Будьте обережні: не роздавіть ємність з отрутою, яка є в жалі. Зазвичай місце укусу набрякає і червоніє, свербить і пече. Ранку потрібно промити мильною чи солоною водою або лимонним соком. Місця укусів бджіл не можна розчісувати. Бджолина отрута може викликати алергічну реакцію (набряк, висип, утруднене дихання). У такому випадку потрібно негайно викликати швидку допомогу. Не варто забувати і про користь бджолиної отрути. Вона входить до складу багатьох лікувальних мазей. Йдучи до лісу, майте на увазі — бджіл приваблюють яскраві кольори, парфуми із солодким запахом, солодкі цукерки. У результаті використання отрутохімікатів число бджолиних сімей різко зменшується. Сільське господарство відчуває нестачу свого найважливішого запилювача — медоносних бджіл та втрачає значну частину врожаю. Не буде бджіл, не буде й багатьох рослин.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.006 сек.) |