АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Технологія офсетного друку

Читайте также:
  1. До друку прийматимуться раніше не опубліковані статті. Авторські тексти мають пропонувати новизну, актуальність теми та оригінальність думки.
  2. Друкування текстових документів на принтері, налаштування параметрів друкування
  3. Мистецтва та книгодрукування
  4. Особливості друкування електронних таблиць на принтері, налаштування параметрів друкування, колонтитули.
  5. ПІДГОТОВКА ТЕМАТИЧНОЇ КАРТИ ДО ДРУКУ
  6. Програмно-цільовий підхід та проектна технологія
  7. Тема 6. Інноваційна технологія ЧПКМ (читання та письмо для розвитку критичного мислення).
  8. Тема: Технологія навчальної проектної діяльності ( 2 год.)
  9. Технологія виробництва олії
  10. Технологія досвіду
  11. Технологія досвіду
  12. Технологія забезпечення гарантованої якості зв’язку (QOS)

Технологія О. п. заснована на застосуванні фотомеханічних методів та електронної техніки у формних процесах, а також використанні засобів механізації і автоматизації при виготовленні форм і друкуванні. Офсетні друкарські форми виготовляються на алюмінієвих або цинкових пластинах товщиною 0,35-0,8 мм, поверхня яких піддають механічній обробці (зернения) для отримання рівномірно матової поверхні.

Друкуючі й пробільні елементи на поверхні пластин утворюються шляхом створення різних за молекулярно-поверховим властивостями плівок, стійко сприймають вологу або фарбу. Це т. зв. монометалічні форми. Алюмінієві пластини для збільшення адсорбційної здатності та підвищення зносостійкості поверхні підлягають комплексної електрохімічної підготовки на автоматизованих гальванолініях.

Застосовуються також способи виготовлення форм на поліметалічних пластинах, засновані на використанні двох металів з ​​різними молекулярно-поверхневими властивостями: міді для створення стійких друкувальних елементів і нікелю (або хрому, нержавіючої сталі) - для пробільних.

Високі гідрофільність і зносостійкість пробільних елементів дозволяють застосовувати поліметалічні форми при друкуванні видань великими тиражами на високошвидкісних друкованих машинах. Поліметалічні пластини зазвичай виготовляють на алюмінієвою або сталевою основі і гальванічним шляхом наносять на всю поверхню пластини плівки міді товщиною до 10 мкм і нікелю або хрому товщиною 1-3 мкм.

Друкуючі елементи на монометалічна або поліметалічних пластинах створюються фотохімічним способом шляхом копіювання зображення через негатив чи діапозитив на світлочутливий копіювальний шар. Такі шари виготовляють з високомолекулярних сполук (альбумін, камедь сибірська модрина, полівініловий спирт тощо) і хромових солей, або диазосоединений, з введенням плівкоутворюючих речовин або фотополімерів. Продукти фотохімічні реакції хромових солей володіють дубильними дією. При копіюванні на освітлених ділянках шар дубітся і втрачає здатність розчинятися у воді. З неосвітлених ділянок, захищених непрозорими елементами негативу чи діапозитива, шар видаляється при прояві, і на пластині створюється зображення - друкуючі елементи. Більш широко використовуються копіювальні шари на диазосоединения, в яких під дією світла відбувається фотохімічний розпад в освітлених місцях і шар видаляється з цих ділянок пластини при прояві.

У копіювальних шарах з фотополімерів під дією світла на освітлених ділянках відбувається полімеризація шару і втрата розчинності у воді. З неосвітлених ділянок шар видаляється з цих ділянок пластини при прояві. У копіювальних шарах з фотополімерів під дією світла на освітлених ділянках відбувається полімеризація шару і втрата розчинності у воді. З неосвітлених ділянок шар видаляється при прояві.Копіювальний шар на диазосоединения і фотополімери, нанесені тонким шаром на металеві пластини (моно або поліметалічні), тривалий час (більше року) не змінюють властивостей, що дозволяє виробляти підготовку металів і попереднє очувствленіе пластин на спеціалізованих підприємствах. При виготовленні форм на попередньо очувствленних пластинах друкуючі елементи на монометалу створюються на копіювальному шарі, захищеному при копіюванні непрозорими ділянками діапозитива і залишилися після прояву копії.

На поліметалічних пластинах копіювальний шар після прояву видаляється друкувальних елементів і залишається як тимчасовий захист на пробільних ділянках. Потім проводять хімічну або електрохімічне травлення верхнього металу (нікелю або хрому) до шару міді, після чого видаляють захисний шар з пробільних елементів. У цьому випадку друкуючі елементи створюються на поверхні міді, а пробільні - на нікелі або хромі.

При всіх способах виготовлення форм після створення друкувальних елементів роблять обробку пробільних елементів гідрофілізующім розчином для додання їм стійких гідрофільних властивостей.

Окремі операції процесу виготовлення монометалічна форм (прояв, промивання, сушіння) проводяться на механізованих установках, процеси обробки копії та виготовлення поліметалічних форм - на механізованих лініях.

О. п. здійснюється на офсетних машинах. За кожний робочий цикл машини відбувається зволоження друкованої форми, накочення фарби на друкуючі елементи, подача паперу, власне друкування і висновок готового відбитку на приймальний стіл.

О. п. отримала широке застосування завдяки механізації формних процесів, високої продуктивності друкарських машин, можливості відтворення всіх типів видань.


1 | 2 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.)