АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Робота з підручником. 3. Учні усно характеризують періоди географічного вивчення (століття, основні напрями досліджень, дослідники)

Читайте также:
  1. II. Методична робота.
  2. VIIІ. Самостійна робота.
  3. Архівація даних. Робота з програмами - архіваторами Win Zip, Win Rar та ін.
  4. Будова і робота фільтрів.
  5. Вимоги безпеки при виконанні робіт на повітряних лініях (робота на опорах)
  6. ГЛАВА 1. СОЦІАЛЬНА РОБОТА ЯК ПРАКТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ
  7. Дана робота може бути використана класними керівниками 5-11 класів загальноосвітніх шкіл.
  8. Дипломна (магістерська) робота на тему: «Психологічне становлення соціометричного статусу школяра в учнівському колективі»
  9. ДИПЛОМНА РОБОТА
  10. за підручником А.Несвіт
  11. І. Методична робота.
  12. ІІІ. Методична робота

3. Учні усно характеризують періоди географічного вивчення (століття, основні напрями досліджень, дослідники).

 

Дослідження у XVIII ст. Початок систематичного географічного дослідження України припадає на XVIII ст. З розвитком виробництва і торгівлі виникла потреба в створенні географічних описів і карт, їх авторами були польські, австрійські та російські дослідники, які вивчали різні території України з метою виявлення природних багатств для експлуатації урядами своїх країн. Найбільше експедицій направлялося в малоосвоєну степову частину України, яка відійшла до Росії.  
ХІХст. У ХІХст. географічні дослідження здійснювали вчені, які працювали в університетах — Київському, Львівському, Харківському, Одеському. Там почали викладати географію студентам. Значну роль у вивченні територій України відіграли наукові товариства. У 1873 -1876 рр. в Києві існував Південна-Західний відділ Російського географічного товариства. У його роботі брали активну участь не тільки природодослідники, а й видатні діячі української науки і культури: історик Михайло Драгоманов, композитор Микола Лисенко, письменник Панас Мирний, етнограф, автор слів гімну України Павло Чубинський та ін. Павло Чубинський керував експедицією, яка досліджувала території нинішньої України, Білорусі, Польщі, її результати вражають: протягом 7 років було видано сім томів «Праць етнографічно-статистичної експедиції в Південно-Західний край». Нині Українське географічне товариство об'єднує сотні географів України.  
Наприкінці XIX ст. У Львові було створено Наукове товариство імені Шевченка, в якому діяла природнича секція. В її роботі брали участь учені-географи України, а також ті, що проживали за межами батьківщини. Нині діяльність цього товариства в Україні відновлено.
Дослідження у XX - XXI ст. На кінець XIX - початок XX ст. припадає становлення української наукової географії. Воно пов'язане передусім з іменами С. Рудницького, П. Тутковського і В. Кубійовича.
XX ст У середині XX ст. в Україні було створено наукові заклади, в яких і нині ведуться дослідження з окремих напрямків географії. Відомими організаторами наукових досліджень були: Володимир Бондарчук — у галузі геоморфології (рельєфознавства), Петро Погребняк — у галузі біогеографії та екології рослин. У наш час географічні дослідження проводять учені в Інституті географії Національної академії наук України, на географічних факультетах університетів. Українські вчені з 1996р. досліджують Антарктиду на науковій станції «Академік Володимир Вернадський».  

 

4. Розповісти про внесок українців у вивчення світу.

Внесок українців у вивчення світу. Українські вчені та мандрівники брали участь у дослідженнях різних регіонів світу. Василь Григорович-Барський у XVIII ст. здійснив мандрівку в країни Західної Європи та Близького Сходу і докладно описав свої подорожі. Юрій Лисянський був одним із керівників навколосвітнього плавання в 1803—1806 рр. Єгор Ковалевський у середині XIX ст. досліджував Східну Африку та мандрував Китаєм. Микола Миклухо-Маклай у 1870—1876 рр. здійснив 10 мандрівок в Австралію та на острови Океанії, де вивчав місцеві народи.

Бесіда

5. Зробіть узагальнюючі висновки.

 


1 | 2 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.002 сек.)