|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Тема 2. Статистика населення
1. Завдання статистики населення Дані про чисельність населення є важливими при вирішенні практичних соціальних та економічних проблем суспільства. У завдання статистики населення входить вивчення і характеристика: · чисельності населення і його розміщення по території та місцю проживання; · природнього та механічного руху населення (народжуваності, смертності, природнього та механічного приросту населення, міграції населення, реєстрації шлюбів та розлучень); · складу населення за соціальним станом, галузями економіки, заняттям і професією, національністю, віком і статтю, освітою тощо.
2. Статистика чисельності та складу населення. Для визначення щорічної чисельності населення потрібно застосовувати формулу:
S1 = S0 ± (N - M) ± (K1 - K2), де S0 - чисельність населення на початок року; S1 -чисельність населення на кінець року; N - кількість народжених за рік; M - кількість померлих за рік; K1, K2 -кількість населення відповідно прибулого та вибувшого; (N - M) -результат природнього руху населення; (K1 - K2) -результат механічного руху населення.
3. Статистика природного та механічного руху населення. Економічна статистика характеризує природній рух населення показниками народжуваності, смертності, природнім приростом населення, кількістю шлюбів та розлучень. Загальний коефіцієнт народжуваності визначають діленням кількості народжених на середньорічну чисельність населення. Його виражають у розрахунку на 1000 чоловік населення та обчислюють за формулою:
, де n - коефіцієнт народжуваності; N - кількість народжених за рік; - середньорічна чисельність населення.
Загальний коефіцієнт смертності обчислюють за формулою: Коефіцієнт шлюбності визначають відношенням кількості зареєстрованих шлюбів за рік до середньорічної чисельності населення і виражають у проміле, тобто у розрахунку на 1000 чол. населення. Коефіцієнт розлучень обчислюють відношенням кількості зареєстрованих розлучень за рік до середньорічної чисельності населення. Обчислюється у проміле.
4. Джерела інформації про населення. Основним джерелом даних про населення є перепис. Він проводиться, як правило, через десятирічний термін і забезпечує характеристику демографічних та соціально-економічних показників, таких як: стать, вік, становище в шлюбі, національність і рідна мова, освіта, суспільна група, заняття, тривалість проживання в даному місці.
Література: 1;2;7;8;9;10, с.3-32;14;15
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |