|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Що найбільш точно характеризує сутність економічних потреб?1) Фізіологічні потреби людини. 2) Потреби у відтворенні робочої сили. 3) Потреба в економічних благах, яккі забезпечують життєдіяльність і розвиток людини. 4) Потреби у праці та вільному часі.
3. Укажіть, як ранжируються потреби відповідно піраміди потреб за А. Маслоу: 1) Потреби у повазі; потреби у соціальних контактах; потреби у саморозвитку; потреби в безпеці; фізіологічні потреби. 2) Фізіологічні потреби; потреби у саморозвитку; потреби у повазі; потреби у соціальних контактах; потреби у безпеці. 3) Потреби у саморозвитку; потреби у повазі; потреби у соціальних контактах; потреби в безпеці; фізіологічні потреби. 4) Фізіологічні потреби; потреби в безпеці; потреби в соціальних контактах; потреби у повазі; потреби саморозвитку.
4. Обмеженість ресурсів означає: 1) Неможливість задовольнити усі потреби людей. 2) Обмеженість грошових ресурсів. 3) Дефіцит на ринку факторів виробництва. 4) Проблему, що виникає в економічно слаборозвинутих країнах. 5. Закон спадної граничної корисності означає, що: 1) Корисність, яку приносить кожна наступна одиниця товару, 2) Корисність, яку приносить кожна наступна одиниця товару, 3) Корисність, яку приносить кожна наступна одиниця товару, 4) У міру зростання кількості споживання певного виду товару 6. У навчальній літературі мають місце трактування, що підприємницькі здібності є четвертим фактором виробництва поряд із працею, капіталом і землею. Чи згодні Ви з таким підходом?
7 Поясніть, який з основних факторів виробництва є головним, вирішальним. 8. У чому полягає зміст альтернативних можливостей виробництва? 9. Спробуйте самостійно розробити структуру та ієрархію потреб. 10. Підготуйте для презентації на семінарі реферат за однією з наведених нижче тем: 1) Виробничі ресурси та фактори виробництва. 2) Система економічних потреб і механізм їх задоволення 3) Система інтересів та протиріч в економіці.
План семінарського заняття №2 на тему: Економічна система суспільства. Відносини власності (2 год.) Питання до обговорення 1. Поняття економічної системи, її сутність та основні структурні елементи:. · продуктивні сили як матеріальна основа економічної системи; · економічні відносини як соціальні форма і спосіб організації економічної системи 2. Типи економічних систем. Класифікація типів економічних систем та її критерії: · формаційний підхід і класифікація типів економічних систем; · цивілізаційний підхід до класифікації економічних систем за типами. 3. Власність в економічній системі. Типи і види власності. Тести та завдання для самоперевірки знань: 1. Формаційний підхід у виділенні ступенів економічного розвитку є характерним для: 1) монетаризму; 2) марксизму; 3) маржиналізму; 4) інституціоналізму.
2. Цивілізаційна теорія стверджує: 1) домінуючу роль створених людьми засобів виробництва (так, ні); 2) революційний характер розвитку суспільства (так, ні); 3) примат загальнолюдських цінностей понад класовими (так, ні); 4) ведучий характер класових протиріч (так, ні); 5) зрозуміння цілісності і взаємозалежності сучасного світу (так, ні).
3. Розкрийте взаємовідносини власності як економічної категорії та як юридичної категорії. Що є первинною у цих взаємовідносинах і чому? 4. Як в економічній науці відбувається процес еволюції визначення сутності категорії "власність"? 5. Розкрийте взаємовідносини власності як економічної категорії як юридичної категорії. Що є первинною у цих взаємовідносинах і чому? 6. Охарактеризуйте історичні етапи еволюції форм власності та розкрийте їх основні риси. 7. Розкрийте новітні тенденції у розвитку відносин власності розвинених країн на стадії становлення постіндустріального суспільства. 8. Підготуйте для презентації на семінарі реферат за однією з наведених нижче тем: 1) Економічна система суспільства. 2) Цивілізаційний підхід до періодизації суспільного розвитку: сутність, особливості, характеристика. 3) Формацій1ний підхід до періодизації суспільного розвитку. 4) Власність у системі виробничих відносин.
План семінарського заняття №3 на тему: Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.004 сек.) |