|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Ринки факторів виробництва і розподіл доходів (2 год.)Питання до обговорення 1. Ринок праці. Заробітна плата в системі доходів, її форми і системи. Номінальна і реальна заробітна плата. 2. Ринок землі. Земельна рента та її види. Ціна землі. 3. Ринок капіталу. Позичковий капітал і процент. 4. Кредитно-банківська система як сфера руху позичкового капіталу. 5. Ринок цінних паперів. Види цінних паперів. 6. Проблема нерівності доходів та шляхи її подолання. Крива Лоренца.
Тести та завдання для самоперевірки знань: 1. У чому полягає сутність позичкового капіталу? Використовуючи формулу руху позичкового капіталу Г – Г’, поясніть її зміст. 2. У чому полягає сутність відсотка? Поясніть чинники, що вплавають на рівень відсотка. 3. Обґрунтуйте особливості формування прибутку комерційного банку. 4. Напишіть формулу курсу акції. Поясніть, які чинники впливають на ри нкову ціну акції. 5.Заробітна плата – це: а) ціна, яку платить підприємець робітникові за використання його праці; б) це та сума грошей, яку отримує робітник за свою працю; в) це та сума матеріальних благ, яку робітник може придбати за свою номінальну заробітну плату; г) це винагорода, яку отримує власник робочої сили за свою здатність до праці. 6. Рента – це: а) платежі за тимчасове користування капітальними благами; б) ціна за використання землі й інших природних ресурсів; в) ціна економічного ресурсу з абсолютно нееластичною пропозицією; г) ціна економічного ресурсу з одиничною еластичністю.
7.Що з переліченого не бере участі у створенні диференційної ренти: а) монополія на землю як на об”єкт господарювання; б) форма власності на землю; в) різна родючість землі; г) монополія приватної власності на землю.
8. Принципова відмінність абсолютної земельної ренти від диференційної полягає в тому, що: а) розмір абсолютної земельної ренти буде завжди вище, ніж диференційної; б) абсолютну земельну ренту приносять всі землі, які залучені до господарської діяльності; в) на відміну від диференційної ренти абсолютна утворюється і в добувній промисловості. 9. Позичковий процент є: а) винагородою, яку отримуе власник цінних паперів як частину підприємницького доходу; б) винагородою, яку дістає власник грошей за те, що надав їх підприємцю або приватним особам для користування; в) винагородою, яку отримує підприємець за свої підприємницькі здібності; г) винагородою власника землі, яку він передає в оренду сільськогосподарським виробникам. 10. Що найбільшою мірою виражає економічну категорію 1. Доходи від індивідуальної трудової діяльності. 2. Заробітна плата, яку отримує працівник за певний період. 3. Потік грошових надходжень, що отримують фізичні та юридич 4. Доходи від використання факторів виробництва.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.005 сек.) |