|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Монополія і конкуренція в ринковій економіці ( 2 год.)Питання до обговорення 1. Конкуренція в ринковій економіці: сутність конкуренції та її функції; економічний закон конкуренції; види та форми конкуренції; цінова та нецінова конкуренція. Монополія в ринковій економіці: · сутність та витоки монополізму; · види монополізму. Організаційні форми монополістичних структур; · недоліки надмірної монополізації економіки; · антимонопольна політика і антимонопольне законодавство.
Тести та завдання для самоперевірки знань: Що найбільшою мірою характеризує конкуренцію як основоположний атрибут ринкової економіки? 2. Складовий компонент механізму ринкової економіки. 3. Економічне суперництво у виробництві та реалізації товарів. 4. Суперництво та боротьба між товаровиробниками за найвигідніші умови виробництва та збуту товарів з метою привласнення найбільших прибутків. 5. Суперництво навколо привласнення найбільших доходів.
2. Що є характерним для досконалої конкуренції: 1. Диференційована продукція. 2. Небагато виробників, що діють незалежно. 3. Неможливість контролювати ціну бідь- яким виробникам. 4. Труднощі входження нових виробників на ринок із своїми товарами.
4. При досконалій конкуренції: 1. ціни на продукцію визначають декілька провідних фірм у певній галізу. 2. Ціну на продукцію визначає підприємець-монополіст. 3. Ціни встановлює продавець товару. 4. Ціни формуються під впливом попиту та пропозиції.
4. Що більшою мірою характеризує монополізм як атрибут 1. Одна з форм економічної реалізації приватної власності на 2. Економічний результат концентрації та централізації вироб 3. Прагнення всіх господарюючих суб'єктів до одноосібного 4. Тип ринкової структури, за якої один суб'єкт виробляє і Яка з дій може призвести до монополізації ринку? 1. Досягнення угод між двома фірмами з різних питань не 2. Отримання фірмою кредиту під низький процент. 3. Придбання великою корпорацією контрольного пакета акцій 4. Реструктуризація боргу фірми державі.
6. Недосконала конкуренція - це: 1. Забруднення великими підприємствами навколишнього сере 2. Встановлення державного контролю за рівнем товарних цін. 3. Будь-яке монопольне втручання у процес ціноутворення. 4. Перерозподіл державою доходів конкуруючих суб'єктів через Змістовний модуль 3. План семінарського заняття № 6 на тему: Підприємство і підприємництво. Витрати виробництва. Прибуток (2 год.) Питання до обговорення 1. Капітал підприємства, його кругооборот і оборот. 2. Основний і оборотний капітал. 3. Витрати виробництва, їх сутність та види у коротко- та довгостроковому періоді. 4. Прибуток та фактори, що його визначають. Норма прибутку. Тести та завдання для самоперевірки знань: 1. Суть підприємництва і умови його існування. Закон України “Про підприємництво”. 1. Що можна віднести до принципів підприємницької діяльності: 1) створення ринкової інфраструктури (так, ні); 2) вільний вибір діяльності (так, ні); фінансова самостійність фірми (так, на); 3) вільний найом робочої сили (так, ні); 4) заохочення малих форм бізнесу (так, ні); 5) створення законодавчої бази (так, ні); 6) вільне розпорядження своїм прибутком і доходом (так, ні); 7) пріоритет приватної власності (так, ні); 8) формування цін на підставі економічної цілеспрямованості (так, ні). 2. Форми і види підприємств. 3. Які функції в ринковій економіці виконують підприємці? 4. Мотивація поведінки підприємства в умовах ринкового господарювання. 5. На яких принципах розвивається підприємництво в Україні? 6. Обгрунтуйте необхідність і напрямки розвитку малого підприємництва в Україні. 7. Форми зношення основного капіталу. 8. Економічний зміст морального зношення капіталу. 9. Економічна та бухгалтерська оцінка діяльності підприємства. 10. Підготуйте для презентації реферат за однією із запропонованих тем: 1) Роль підприємця в максимізації прибутку підприємства. 2) Корпорації (акціонерні товариства) як основна форма організації підприємства в сучасних умовах. 3) Роль амортизації у відтворенні основного капіталу підприємства. План семінарського заняття № 7 на тему: Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.004 сек.) |