|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Фактори, що впливають на сталість роботи ОГ (ОГД)Стійкість роботи ОГ у надзвичайних ситуаціях. Ліквідація наслідків НС
Основні поняття теми: сталість (стійкість) роботи ОГ, робочі групи по дослідженню стійкості, оцінка впливу вражаючих факторів НС, критерії стійкості ОГ, рятувальні роботи, невідкладні аварійні роботи. Лекція 15. Стійкість роботи ОГ у надзвичайних ситуаціях. Ліквідація наслідків НС План лекційного заняття 1. Сталість роботи ОГ у надзвичайних ситуаціях мірного і воєнного часу. 2. Фактори, що впливають на сталість роботи ОГ. 3. Організація дослідження стійкості роботи ОГ. · Робочі групи по дослідженню стійкості ОГ. 4. Оцінка впливу вражаючих факторів НС мірного і воєнного часу на роботу ОГ. · Оцінка стійкості роботи об’єктів. · Критерії стійкості ОГ до впливу вражаючих факторів НС. · Шляхи і способи підвищення стійкості роботи ОГ. 5. Основи проведення рятувальних та інших невідкладних робіт (РіНР). · Мета і зміст РіНР. · Способи і порядок проведення РіНР. · Організація оперативного виконання РіНР у районі НС. 6. Дії сил ЦО при ліквідації наслідків стихійних лих у мирний час. · Сили і засоби, які залучаються для проведення РіНР. · Управління силами ЦО. · Ліквідація наслідків аварій і катастроф на ОГ.
1. Сталість роботи ОГ у надзвичайних ситуаціях мірного і воєнного часу
Одним із основних завдань Цивільної оборони є проведення заходів, що спрямовані на підвищення стійкості роботи об’єктів господарчої діяльності (ОГД) в умовах НС. Стійкість роботи промислового об’єкту - здатність його в умовах НС виробляти продукцію у запланованому обсязі та номенклатурі, а при отриманні слабких та середніх руйнувань або порушень зв’язків з кооперації та поставок - відновлювати виробництво у мінімальні терміни. Для об’єктів галузей. Які не виробляють матеріальних цінностей (транспорт, Зв’язок, торгівля тощо) сталість їх роботи передбачає здатність безперебійно виконувати свої функції.
Фактори, що впливають на сталість роботи ОГ (ОГД)
На сталість роботи ОГ у надзвичайних ситуаціях впливають таки фактори: · район розміщення об’єкта; · внутрішнє планування та забудова території; · ступінь надійності захисту працівників від впливу шкідливих факторів НС; · здатність інженерно-технічного комплексу об’єкта протистояти певною мірою наслідкам НС; · ступінь захищеності об’єкта від вторинних вражаючих факторів (пожеж, вибухів тощо); · ступінь надійності систем постачання об’єкта усім необхідним для виробництва продукції (сировиною, паливом, водою тощо); · сталість і безперервність управління виробництвом і ЦО; · підготовленість об’єкта до проведення РіНР і робіт по відновленню виробництва.
Стійка робота об’єктів досягається: · підвищенням надійності роботи та створенням дублюючих джерел енерго-, газо- та водопостачання, а також створенням запасів сировини, палива, комплектуючих деталей, обладнання та матеріалів; · вдосконаленням технологічних процесів виробництва, забезпеченням автоматичного відключення при виході з ладу установок; · будівництвом та обладнанням сховищ на підприємствах для робітників та службовців (для цього можуть бути використані шахти та інші виробітки); · підготовкою в заміській зоні баз для розміщення науково-дослідних, конструкторських відділів та інших невиробничих підрозділів об’єкта; · створенням на об’єктах захисних споруд для пунктів керування; · постійною готовністю аварійно-рятувальних формувань до проведення рятувальних та невідкладних аварійних робіт; · проведенням організаційних та інженерно-технічних заходів щодо підготовки об’єкта до особливого режиму роботи.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.007 сек.) |