АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Мал. 5. Структура сільськогосподарських угідь Черкаської області станом на 01.01.2007 р

Читайте также:
  1. II. СТРУКТУРА отчетА по Практике по профилю специальности
  2. III. СТРУКТУРА КУРСА
  3. III. Структура курсовой и ВКР
  4. IV Структура и стратегия фирмы, внутриотраслевая конкуренция
  5. LDPC коды: структура
  6. V. ИНФРАСТРУКТУРА
  7. А.П. Цыганков. Современные политические режимы: структура, типология, динамика. (учебное пособие) Москва. Интерпракс, 1995.
  8. Адміністративно-господарська структура лісгоспу
  9. АК. Структура белков, физико-химические свойства (192 вопроса)
  10. Аналіз ефективності використання викор с/г угідь
  11. Аналіз туристичної діяльності в Херсонській області
  12. Анкета – структура, основные критерии построения анкеты

Джерело: [ 4]

 

В сільськогосподарських підприємствах області зайнято 29,7% населення. Питома вага області у загальному виробництві України (2006 р.): зернові культури – 6,2 %, цукрові буряки – 9,0 %, овочі – 3,9 %, картопля – 4,6 %, реалізація на забій худоби і птиці в забійній вазі – 6,6 %, виробництво яєць - 4,3 %, молоко – 3,9 %.

Транспортний комплекс. Київщина має потужну інфраструктуру, а саме: понад 8500 км автомобільних доріг, залізничне сполучення з усіма країнами СНД, аеропорт міжнародного класу, транзитні газопроводи. На території Черкаської області проходить 6114,1 км автомобільних доріг.

Рекреаційно-туристичний потенціал. Економічний район має значний рекреаційно-туристичний потенціал не тільки завдяки столиці країни. У м. Києві працює близько 1300 туристичних підприємств, в яких зайнято понад 6 тис. працівників. Київ має один з найбільших в Україні історико-культурний потенціал. На державному обліку в місті перебуває понад 3,5 тис. пам’яток (потенціал – понад 10 тис.), з них 62 – пам’ятки археології, 1396 – пам’ятки історії, 433 – пам’ятки монументального мистецтва, 1814 – пам’ятки архітектури, містобудування, садово-паркового мистецтва, ландшафтні та об’єкти науки і техніки. Функціонує 21 історико-культурний заповідник. У місті зосереджено понад 100 музеїв, 33 театри та театри-студії, 53 культові споруди, 141 бібліотека, 19 концертних організацій і самостійних музичних колективів, цирк.

Відповідно до Закону України „Про бюджетний кодекс України” продовжується робота в рамках програмно-цільового підходу до розвитку музейної справи шляхом реалізації галузевих програм. З цією метою розроблено та затверджено на сесії Київради нову міську комплексну програму „Розвиток музейної справи на 2006-2010 роки”.

Одним із питань соціального спрямування в туристичній сфері є розвиток дитячого, молодіжного, сімейного та спортивно-оздоровчого туризму. Найбільш рентабельною складовою столичного турпродукту (11-12%) є екскурсія. На сьогодні в Києві розроблені та проводяться більше 110 тематичних екскурсій.

Важливим фактором розвитку туризму є рекреаційна сфера – це невід'ємна частина його ландшафтно-просторового сприйняття, яка відіграє санітарно-оздоровчу, рекреаційну, кліматорегулюючу роль. Система зелених насаджень Києва, розміщення лісопарків, парків, скверів, вуличних зелених насаджень з урахуванням рельєфу і плануванням історичної частини міста та новобудов, розділених Дніпром, на правобережну і лівобережну частини, створюють його неповторний вигляд, як одного з найкращих міст світу.

Для відпочинку та дозвілля в Києві працює більше 140 парків, 35 зон відпочинку біля води та 39 зон відпочинку на території міських лісів. Київ прикрашають 5 парків-пам’яток садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення (Володимирська гірка, Маріїнський парк, Сирецький гай, Феофанія, Голосіївський парк ім. Рильського) та 13 парків-пам’яток садово-паркового мистецтва місцевого значення (парк „Аскольдова могила”, парк Слави, парк Національного технічного університету (КПІ), парк ім.Тараса Шевченка, Хрещатий парк та інші).

У місті розташовано три ботанічні сади загальнодержавного значення: Центральний ботанічний сад ім. М. Гришка, ботанічний сад ім. Академіка Фоміна, ботанічний сад Національного аграрного університету.

Загальна площа території об’єктів природно-заповідного фонду в області становить близько 80 тис. га, а їх кількість наближається до 90. До їх складу входять: Дніпровсько-Тетерівське заповідно-мисливське господарство, Заліське лісомисливське господарство, Дзвінківський та Жуків хутір – лісові заказники, Ржищівський та Дніпровсько-Деснянський – ландшафтні заказники, Жорнівський орнітологічний заказник, Іллінський та Усівський гідрологічні заказники.

Нинішня Київщина налічує біля 6000 пам’яток культурної спадщини, зокрема, 1194 пам'ятки різних епох - давніх поселень городищ, могильників, курганів, змійових валів, місць битв та історичних подій, що входять до значних прошарків історії, які впродовж тисячоліть створювали підвалини сучасної цивілізації на території області.

До кращих обласних музейних закладів відносяться обласний археологічний музей (с. Трипілля – трипільська культура), Яготинський історичний, що включає музей-садибу народної художниці К. Білокур, археологічний музей "Добранічівська стоянка", Білоцерківський краєзнавчий музей та ціла низка музеїв-садиб визначних особистостей – І.Козловського, М.Островського, К.Стеценка, І.В.Задорожнього, Т.Шевченка, К.Паустовського, М.Вовчка, О.Корнійчука, А.Малишка та інших. Предметом особливої гордості області є Національний історико-етнографічний заповідник "Переяслав", що налічує 23 музея.

На Черкащині теж багато історичних та культурних об’єктів, які відображають різні етапи розвитку історії і культури краю, життя і діяльність відомих людей, мають мистецьку і наукову цінність.

Шевченківський національний заповідник у Каневі. Заповідник включає музей Т.Г.Шевченка, могилу поета на Тарасовій горі, відновлену хату І.Ядловського, Успенський собор у Каневі, садибу М.Максимовича у Прохорівці та ряд пам’яток археології.

Національний історико-культурний заповідник “Чигирин включає пам’ятки і пам’ятні місця, пов’язані з життям і діяльністю Богдана Хмельницького, визвольною боротьбою українського народу та державотворчими процесами середини ХVІІ ст. Серед історико-культурних об’єктів – музей Б.Хмельницького у Чигирині, Іллінська церква у Суботові, пам’ятки Холодного Яру.

Унікальною пам’яткою садово-паркового мистецтва є дендрологічний парк “Софіївка” в Умані. В Тальнівському районі зосереджені пам’ятки трипільської археологічної культури, які входять до історико-культурного заповідника трипільської культури. В місті Тальному розміщена архітектурна пам’ятка ХІХ ст. – збудований в англійському стилі мисливський замок

1.3. Науково-технічний потенціал. В районі функціонує потужний потенціал академічної, вузівської та галузевої науки. В академічному секторі зосереджено понад 7% наукових працівників. Найбільшим сектором науки є вузівський сектор, з метою удосконалення управління наукою створено 6 наукових центрів. Мережа науково-дослідних, конструкторських, проектних інститутів, а також дослідних підрозділів функціонує з метою виробництва, розповсюдження і впровадження в практику наукових знань. Проблемою є – недостатнє фінансування державою.

В Україні створений спеціальний правовий режим інноваційної діяльності, який діє з дати реєстрації інноваційних проектів протягом всього періоду функціонування. Основною ідеєю технопарків є комерціалізація результатів наукових досліджень університетських, академічних та інших дослідницьких центрів, наукова продукція яких за допомогою інноваційних процедур доводиться до виробничих структур з подальшим просуванням на ринок.

Особлива увага приділятиметься забезпеченню ефективної діяльності трьох технопарків: "Напівпровідникові технології і матеріали, оптоелектроніка та сенсорна техніка", "Інститут електрозварювання імені

Є. О. Патона" та "Інститут монокристалів” (м. Харків).

В районі Вишгороду (Київська обл.) організується технопарк «Промислово-технологічний парк «Київщина» на площі 200 га з обсягом інвестицій у 1,5 млрд. дол., де 50-70 промислових компаній створять 12–15 тис. робочих місць.

Корпорація "Богдан" побудує "Технопарк" для забезпечення логістики нового автомобільного заводу в Черкасах. Інвестиції орієнтовно складуть 65 млн. євро. "Технопарк" буде займатися прийомом і обробкою вантажів, що прибувають на завод. На даний момент корпорацією "Богдан" виготовляються легкові автомобілі ВАЗ, Hyundai, Kia, автобуси усіх класів, а також вантажівки.

Під Києвом створена спеціальна економічна зона «Славутич». Суб’єктами спеціальної економічної зони є 26 підприємств з інвестиційними проектами загальною кошторисною вартістю 83,4 млн. дол., реалізація яких передбачає створення 1434 нових робочих місць. Основний обсяг інвестицій направлений на розвиток таких високотехнологічних галузей промисловості як транспорт і зв’язок; будівництво; деревообробна промисловість; легка промисловість. Для зазначених галузей характерна висока частка виробництва продукції інноваційного спрямування.

1.4. Стан природного середовища. Нинішня екологічна ситуація району характеризується як кризова, що формувалась протягом тривалого часу. Значна кількість об’єктів з питомою вагою матеріаломістких та енергомістких технологій спричинила виникнення надзвичайної ситуації. Промислові і транспортні викиди в атмосферу та водойми, накопичення шкідливих та токсичних речовин в ґрунті призвели до деградації довкілля. Негативно на навколишнє середовище впливає Чорнобильська катастрофа з її довготривалими медико-біологічними, економічними та соціальними наслідками.

Чорнобильська атомна електростанція (ЧАЕС) розташована поблизу міста Прип’ять, у 18 км від міста Чорнобиль, у 16 км від кордону з Білоруссю і у 110 км від Києва. Чорнобильська АЕС стала третьою станцією з реакторами типа РБМК-1000 після Ленінградської і Курської АЕС, пущених у 1973 і 1976 рр. До часу аварії на станції функціонували чотири реактори. На етапі будівництва знаходилася третя черга з двома аналогічними реакторами. Всього на ЧАЕС планувалося ввести 12 реакторів.

Найбільша ядерна техногенна катастрофа у світі відбулася в ніч з 25 на 26 квітня 1986 року. Була забруднена територія площею 160 тис. км2, що охоплює землі України, Білорусії і Росії.

У березні 2004 року Європейський банк реконструкції і розвитку оголосив тендер на проектування, будівництво і введення в експлуатацію нового саркофага для ЧАЕС. Переможцем тендеру була визнана компанія NOVARKA, спільне підприємство французьких компаній Vinci Construction Grands Projets і BOUYGUES.

Чорнобильська АЕС уклала контракт на проектування, будівництво і введення в експлуатацію нового безпечного об'єкту "Укриття". Вартість контракту - 505 млн. дол., термін реалізації - п'ять років. Новий об'єкт "Укриття" буде зібрано на майданчику ЧАЕС і "насунено" на існуючий об'єкт по рейках. Він буде споруджений у вигляді напівкруглої конструкції арочної форми шириною 257 м, заввишки 105 і завдовжки 150 м. Важити конструкція буде 20 тис.т. Планується, що цей об'єкт простоїть мінімум 100 років.

ГСП "ЧАЕС" уклало з компанією Holtec International (США) контракт на завершення будівництва другого сховища відпрацьованого ядерного палива. Вартість контракту складає 200 млн. доларів, термін реалізації – 52 місяці. Це необхідно для вивантаження і тривалого зберігання відпрацьованого ядерного палива з реакторів і приреакторних басейнів першого, другого і третього енергоблоків Чорнобильської АЕС, а також першого сховища.

1.5. Оцінка трудового потенціалу. Чисельність населення району складає 5791,9 тис. осіб (12,6% населення країни). Щільність населення – 116,5 осіб/км2, (максимум – м. Київ – 3333 особи/км2). Питома вага міського населення - 78,1%.

Демографічна ситуація складна. Коефіцієнт природного приросту - 10,7%о – найнижчий серед районів України. Трудові ресурси становлять 2674,4 тис. осіб (13,2% трудових ресурсів країни) (табл. 3).


1 | 2 | 3 | 4 | 5 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.004 сек.)