|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Правове становище приватних підприємців (ФОП)ФОП - фізичні особи, незалежно від громадянства з повною цивільною дієздатністю, необмежені в правоздатності чи дієздатності, зареєстровані у встановленому законом порядку як суб'єкти підприємницької діяльності, безпосередньо здійснюють таку діяльність та несуть відповідальність за своїми зобов'язаннями всім своїм майном, яке належить йому на праві власності. Ознаки: -- Фізична особа 9повна цивільна дієздатність): 1) Досягнення 18 років 2) Укладення шлюбу до 18 років 3) Особа 16 років, яка бажає здійснювати підриємницьку діяльність, за письмової згоди батьків. -- Самостійно здійснює діяльність -- Зареєстрована в порядку, встановленим законом. (з включенням до державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців) ст. 128, 58 ГК, ст. 50-54 ЦК. ЗУ "Про встановлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Не допускається до здійснення підприємницької діяльності: -- Військовослужбовці -- Державні службовці -- Народні депутати -- Інші особи, які уповноваженні здійснювати функції держави -- Особи, які мають непогашену судимість за корисливий злочин -- Особи, яким суд забороним займатися певною діяльністю (тільки одним видом діяльності).
Для реєстрації необхідна: реєстраційна картка (виконує функції заяви), документ, що посвідчує особу, ідентифікаційний од, реєстраційний збір (2 нмдг). Реєстраційне провадження - не довше 2 днів. Документ, що видається - виписка з Реєстру. Відмова в реєстрації можлива в таких випадках: -- Відомості, що зазначені в реєстраційній картці не відповідають відомостям, які містяться в документі для реєстрації. -- Наявність обмежень на зайняття підприємницькою діяльністю -- Наявність в Реєстрі запису, що особа вже є підприємцем Підприємці завжди реєструються за місцем проживання. На все майно, о належить підприємцю може бути звернене стягнення, незалежно від того чи використовується це майно в підприємстві. Перелік майна фізичної особи, на яке не може звертатися стягнення: 1) Предмети загального вжитку 2) Паливо для обігріву чи приготування їжі протягом 6 місяців 3) 1 корова 4) Корм для худоби 5) Насіння для чергових посівів. 6) Інструмент, необхідний для здійснення професійної діяльності.
Крім майна, що є особистими речами чоловіка та дружини підприємців, ФОП відповідає своєю часткою в спільній частковій власності подружжя. ст. 173 ГК - накладає стягнення на частку в праві спільної сумісної власності подружжя, здійснюється після її виділення в натурі. Звернення стягнення з ФОП проводиться зі спільної часткової власності, якщо іншого майно уже немає.
Види діяльності, які не можуть проводити ФОП: -- Передбачені ст.4 ЗУ "Про підприємництво" -- Види діяльності провадження яких може відбуватися тільки в спеціальній організаційно-правовій формі (Повні товариства - ломбарди, ТОВ - банківська діяльність).
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |