АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Керування асинхронними двигунами у функції часу

Читайте также:
  1. III. Соціальна політика, її сутність і функції.
  2. АБСТРАКТНІ КЛАСИ І ЧИСТІ ВІРТУАЛЬНІ ФУНКЦІЇ_________________________________________
  3. Автоматизоване робоче місце бухгалтера (АРМБ): призначення, функції та його рівні.
  4. Автоматизоване робоче місце бухгалтера (АРМБ): призначення, функції та його рівні.
  5. Алгоритм знаходження функції, оберненої до даної.
  6. Асимптоти функції.
  7. Багатокритеріальні завдання оптимального керування
  8. Банківська система. Банки, їх види та функції
  9. Банківська система. Банки, їх види та функції
  10. Банківська система: сутність, принципи побудови та функції. особливості побудови банківської системи в Україн
  11. Біржова торгівля. Товарна та фондова біржа, їх функції та значення
  12. Блокувальні зв'язки і сигналізація в схемах керування електродвигунами

Заняття № 5

Принципи автоматичного керування електроприводами. Схеми керування асинхронними двигунами з короткозамкненим ротором

В умовах сільськогосподарського виробництва здебільшого автоматизують керування пуском і гальмування асинхронних електродвигунів.

При пуску і гальмуванні з часом змінюються значення струмів у колах статора і ротора, обертаючий момент, швидкість обертання та інші параметри двигуна. Підтримувати величину цих параметрів в заданих межах можна відповідним перемиканням електричних кіл, зміною опору пускових і гальмівних резисторів, регулюванням напруги живильної електромережі та іншими способами. Керу­вання пуском і гальмуванням асинхронних двигунів переважно здійснюється у функції часу, струму або швидкості.

Керування асинхронними двигунами у функції часу

Керування у функції часу полягає в тому, що перемикання електричних кіл, зміну опору пускових і гальмівних резисторів, підвищення або зниження напруги здійснюють в пев­ний час, коли параметри двигуна (струм, момент, швидкість та ін.) досягають заданих значень. Час контролюється за допомогою реле часу з відповідними витримками часу. Керування у функції часу можливе для усіх типів двигунів і на практиці найбільш поширене.

Рис. 1. Принципіальна електрична схема керування пуском асинхронного двигуна з фазним ротором у функції часу

Керування пуском асинхронного двигуна з фазним ротором у функції часу (рис. 1) здійснюють так. Натисканням на кнопку «Пуск» SВ2подають напругу на котушку лінійного контактора КМ1.Він спрацьовує і своїми головними замикаючими контактами вмикає обмотку статора двигуна в електричну мережу, а допоміжним замикаючим контактом шунтує кнопку SВ2і подає напругу на котушку реле часу КТ1.Двигун розганяється при ввімкненому в коло ротора блоці пускових резисторів R1...R6.Реле часу КТ1 спрацьовує і своїм замикаючим контактом з видержкою часу подає напругу на котушки контактора прискорення КМ2 та реле часу КТ2,внаслідок чого вони спрацьовують. При спрацюванні контактора КМ2 замикаються його головні замикаючі контакти і закорочують перший ступінь блока резисторів R1...R3. Двигун продовжує розганятися при зменшеному опорі роторного кола. При спрацюванні реле КТ2 з видержкою часу подається напруга на котушку контактора прискорення КМЗ. Він спрацьовує і своїми головними замикаючими контактами закорочує другий (останній) ступінь блока резисторів R4...R6,допоміжним замикаючим контактом переводить котушку контактора КМ3на саможивлення, а допоміжним розмикаючим контактом розмикає кола котушок контактора КМ2 та реле КТ1 і КТ2,позбавляючи їх живлення. Далі двигун розганяється при повністю закороченому блоці резисторів R1...R6до швидкості, що відповідає навантаженню на його валу.


1 | 2 | 3 | 4 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.)