АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Порядок складання, розгляду, затвердження та виконання місцевих бюджетів

Читайте также:
  1. I. Порядок медицинского отбора и направления на санаторно-курортное лечение взрослых больных (кроме больных туберкулезом)
  2. III Общий порядок перемещения товаров через таможенную границу Таможенного союза
  3. III. Порядок защиты дипломной работы
  4. V. ПОРЯДОК ОФОРМЛЕНИЯ РЕЗУЛЬТАТОВ ИНСПЕКТИРОВАНИЯ МЕСТ ПРИНУДИТЕЛЬНОГО СОДЕРЖАНИЯ
  5. А Порядок работы на станции при тахеометрической съемке. Вычислительная и графическая обработка результатов съемки.
  6. А.4. Ресурсне забезпечення виконання протоколу
  7. А.4. Ресурсне забезпечення виконання протоколу
  8. А.4. Ресурсне забезпечення виконання протоколу
  9. Административные взыскания и порядок их наложения
  10. Административный порядок предоставления земельных участков, находящихся в государственной собственности.
  11. Акционерное общество как юридическое лицо: порядок образования, правовое положение
  12. Аналіз виконання договірних зобов’язань і реалізації продукції

Бюджетний процес – регламентована нормами права діяльність, пов’язана зі складанням, розглядом, затвердженням бюджетів, їх виконанням і контролем за їх виконанням, розглядом звіту про виконання бюджетів, що складають бюджетну систему України.

Складання проектів місцевих бюджетів, їх розгляд та затвердження є першими стадіями бюджетного процесу на плановий період.

Бюджетним кодексом України чітко визначено порядок та граничний термін прийняття відповідних рішень учасниками бюджетного процесу в частині складання та затвердження проектів місцевих бюджетів.

Процес складання місцевого бюджету передбачає певну послідовність дій – етапів.

Складання проектів місцевих бюджетів відбувається згідно зі статтею 75 Бюджетного кодексу і є невід’ємною частиною загального бюджетного процесу держави на плановий рік.

Міністерство фінансів України доводить Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевим державним адміністраціям та виконавчим органам відповідних рад про особливості складання розрахунків стосовно проектів бюджетів на наступний бюджетний період.

Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві державні адміністрації та виконавчі органи відповідних рад організують складання проектів відповідних місцевих бюджетів.

З урахуванням особливостей складання проектів місцевих бюджетів та згідно з питомою формою бюджетних запитів, визначеною Міністерством фінансів України, місцеві фінансові органи розробляють і доводять до головних розпорядників бюджетних коштів інструкції з підготовки бюджетних запитів та граничні обсяги видатків на наступний рік.

Бюджетний запит – документ, який підготовлений розпорядником бюджетних коштів, що містить пропозиції з відповідними обґрунтуваннями щодо обсягу бюджетних коштів, необхідних для його діяльності на наступний бюджетний період.

Головні розпорядники бюджетних коштів організують розроблення бюджетних запитів для подання до місцевих фінансових органів у терміни та порядку, що встановлені цими органами. Головні розпорядники бюджетних коштів несуть відповідальність за своєчасність, достовірність та зміст поданих бюджетних запитів, які мають містити всю інформацію, необхідну для аналізу показників проекту місцевого бюджету, згідно з вимогами місцевих фінансових органів.

Вимоги до інформації, що надаються в бюджетних запитах:

- фінансова інформація має бути послідовною за своєю формою та змістом для того, щоб можна було її аналізувати і приймати свідомі рішення;

- бюджетні пропозиції повинні мати адекватне пояснення для того, щоб можна було оцінити, наскільки ефективно витрачаються бюджетні кошти на досягнення чітко поставлених цілей;

- повинна бути обґрунтована інформація стосовно серйозних потреб, які не фінансуються, що має привернути увагу начальників управлінь;

- для того щоб бюджетна пропозиція отримала бюджетне фінансування необхідно чітко вказати обсяги, напрями використання бюджетних коштів та очікувані результати;

- максимальне використання сучасних інформаційних технологій значно підвищить якість аналізу бюджетних даних.

Місцеві фінансові органи на будь–якому етапі складання і розгляду проектів місцевих бюджетів проводять аналіз бюджетного запиту, поданого головним розпорядником бюджетних коштів, з огляду на його відповідність меті, пріоритетності, а також; дієвості та ефективності використання бюджетних коштів. На основі результатів аналізу керівник місцевого фінансового органу приймає рішення щодо включення бюджетного запиту до пропозиції проекту місцевого бюджету перед поданням його на розгляд відповідно Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевим державним адміністраціям та виконавчим органам відповідних рад, про що в письмовій формі повідомляє головних розпорядників бюджетних коштів.

Після ухвалення Кабінетом Міністрів України проекту закону про Державний бюджет України Міністерство фінансів України доводить Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевим державним адміністраціям та виконавчим органам відповідних рад розрахунки прогнозних обсягів міжбюджетних трансфертів, методику їх визначення та інші показники, необхідні для складання проектів місцевих бюджетів, а також пропозиції щодо форми проекту рішення про місцевий бюджет (типова форма рішення).

До проекту рішення про відповідний бюджет, згідно зі статтею 76 Бюджетного кодексу, необхідно надати:

- прогноз показників відповідного бюджету за основними видами доходів, видатків та фінансування на наступні три бюджетні періоди;

- проект показників зведеного бюджету району, міста з районним поділом, міста, що об’єднує бюджети села, селища та міста районного значення;

- показники видатків, необхідні на наступні бюджетні періоди для завершення проектів, що враховані в бюджеті, за умови, якщо реалізація проекту триває більше одного бюджетного періоду;

- перелік інвестиційних програм на наступний бюджетний період на наступні три бюджетні періоди;

- інформацію про хід виконання відповідного бюджету в поточному бюджетному періоді;

- пояснення головних розпорядників бюджетних коштів щодо проекту відповідного бюджету (подаються до бюджетної комісії відповідної ради);

- інші матеріали, обсяг і форму яких визначає Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцева державна адміністрація чи виконавчий орган відповідної ради.

Перелік захищених статей місцевого бюджету визначається згідно з переліком, визначеним законом про державний бюджет. Захищеними статтями видатків бюджету визначаються видатки, обсяг яких не може змінюватися під час проведення скорочення затверджених бюджетних призначень.

Рішення про місцевий бюджет – це нормативно-правовий акт Верховної Ради Автономної Республіки Крим чи відповідної ради, виданий в установленому законодавством України порядку, що містить затверджені повноваження відповідно Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевій державній адміністрації або виконавчому органу місцевого самоврядування здійснювати виконання місцевого бюджету протягом бюджетного періоду. Приклад типової форми рішення про місцевий бюджет наведено у додатку 5.

Під виконанням бюджету слід розуміти забезпечення своєчасного та повного надходження запланованих доходів у цілому та за кожним джерелом, а також; своєчасного, повного та безперервного фінансування передбачених бюджетом заходів.

Місцеві бюджети виконуються за розписом, який затверджується керівником місцевого фінансового органу. До затвердження розпису керівником місцевого фінансового органу затверджується тимчасовий розпис на відповідний період. Керівник місцевого фінансового органу протягом бюджетного періоду забезпечує відповідність розпису місцевого бюджету встановленим бюджетним призначенням.

Бюджетний розпис – документ, в якому встановлюється розподіл доходів та фінансування бюджету, бюджетних асигнувань головним розпорядникам бюджетних коштів за певними періодами року відповідно до бюджетної класифікації.

Місцевий фінансовий орган у процесі виконання місцевого бюджету за доходами здійснює прогнозування та аналіз доходів відповідного бюджету.

Податки, збори (обов’язкові платежі) та інші доходи місцевого бюджету зараховуються безпосередньо на рахунок відповідного бюджету, відкритий у територіальному органі Державного казначейства України, і не можуть акумулюватися на рахунок органів стягнення. Податки, збори (обов’язкові платежі) та інші доходи визначаються зарахованими в дохід місцевого бюджету з моменту зарахування на рахунок відповідного бюджету, відкритий у територіальному органі Державного казначейства України.

Виконання місцевих бюджетів за видатками проходить такі стадії:

- встановлення бюджетних асигнувань розпорядникам бюджетних коштів на основі затвердженого бюджетного розпису;

- затвердження кошторисів розпорядникам бюджетних коштів;

- взяття бюджетних зобов’язань;

- отримання товарів, робіт та послуг;

- здійснення платежів;

- використання товарів, робіт та послуг на виконання бюджетних програм.

Відповідно до затвердженого бюджетного розпису розпорядники коштів одержують бюджетні асигнування, що є підставою для затвердження кошторисів.

Бюджетне асигнування – повноваження, надане розпоряднику бюджетних коштів відповідно до бюджетного призначення, на взяття бюджетного зобов’язання та здійснення платежів з конкретною метою у процесі виконання бюджету.

Кошторис є основним плановим документом бюджетної установи, який надає повноваження щодо отримання доходів і здійснення видатків, визначає обсяг і спрямування коштів для виконання бюджетною установою своїх функцій та досягнення цілей, визначених на бюджетний період згідно з бюджетними призначеннями.

Територіальні органи Державного казначейства України здійснюють контроль щодо відповідності кошторисів розпорядників бюджетних коштів розпису місцевого бюджету.

Розпорядники бюджетних коштів несуть відповідальність за управління бюджетними асигнуваннями і здійснення контролю за виконанням процедур та вимог, встановлених Бюджетним кодексом.

Розпорядники бюджетних коштів беруть бюджетні зобов’язання і проводять видатки тільки в межах бюджетних асигнувань, встановлених кошторисом.

Після отримання товарів, робіт та послуг відповідно до умов взятого бюджетного зобов’язання розпорядник бюджетних коштів приймає рішення про їх оплату та подає доручення на здійснення платежу органу Державного казначейства України, якщо інше не передбачено нормативно–правовими актами.

Казначейство здійснює платежі за дорученнями розпорядників бюджетних коштів на випадок:

- наявності відповідного бюджетного зобов’язання дляплатежу в бухгалтерському обліку виконання місцевого бюджету;

- відповідності напрямів витрачання бюджетних коштів бюджетному асигнуванню;

- наявності в розпорядників бюджетних коштів невикористаних бюджетних асигнувань.

У разі тимчасових касових розривів, що виникають під час виконання загального фонду місцевого бюджету, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві державні адміністрації, виконавчі органи відповідних рад за рішенням Верховної Ради Автономної Республіки Крим чи відповідної ради можуть отримувати короткотермінові позички у фінансово–кредитних установах на термін до трьох місяців, але в межах поточного бюджетного періоду. Порядок отримання таких позичок визначається Міністерством фінансів України.

Надання позичок з одного бюджету іншому забороняється.

Під час казначейського обслуговування місцевих бюджетів покриття тимчасових касових розривів може здійснюватися управліннями Державного казначейства України за рахунок дочасно вільних залишків коштів на рахунках Державного казначейства.

За умови виконання місцевих бюджетів можуть вноситися зміни до рішення місцевої ради про бюджет стосовно доходів і видатків відповідного бюджету.

Необхідність внесення змін до рішення місцевої ради щодо бюджету може бути пов’язане як зі зміною умов та показників міжбюджетних відносин, затверджених законом про Державний бюджет України та рішеннями ради вищого рівня про бюджет, так і з факторами, що виникають у процесі виконання відповідного місцевого бюджету.

Постанова стосовно внесення змін до рішення про місцевий бюджет ухвалюється відповідною радою за поданням офіційного висновку місцевого фінансового органу про перевиконання чи недовиконання дохідної частини загального фонду відповідного бюджету. Факт перевиконання дохідної частини загального фонду місцевого бюджету визначається на підставі офіційних висновків місцевого фінансового органу за підсумками двох кварталів ^а умови перевищення доходів загального фонду місцевого бюджету, врахованих у розписі місцевого бюджету на відповідний період, більше ніж; на 5%. Факт недотримання доходів загального фонду місцевого бюджету визначається на підставі офіційних висновків місцевого фінансового органу за підсумками квартального звіту за умови недотримання доходів загального фонду місцевого бюджету, врахованих у розписі місцевого бюджету на відповідний період, більше ніж на 15%.

Постанова стосовно внесення змін до рішення про місцевий бюджет можуть бути також; ухвалені відповідною радою у разі настання інших випадків, передбачених Бюджетним кодексом України.

 


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.007 сек.)