|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Тема 8 Договір дарування. Договір ренти. Договір довічного утримання (догляду)Лекція 8: “Договір дарування. Договір ренти. Договір довічного утримання (догляду)” – 2 години Поняття та загальна характеристика договору дарування. Предмет договору дарування. Сторони договору дарування. Форма договору дарування. Прийняття дарунка. Обов'язки дарувальника. Одностороння відмова від договору дарування з обов'язком передати дарунок у майбутньому. Обов'язок обдарованого на користь третьої особи. Розірвання договору дарування на вимогу дарувальника. Пожертва. Поняття та загальна характеристика договору реній. Сторони договору ренти. Форма договору ренти. Передання майна під виплату ренти. Забезпечення виплати ренти. Форма, розмір і строк виплати ренти. Права та обов'язки сторін. Розрахунки між сторонами у разі розірвання договору ренти. Ризик випадкового знищення або випадкового пошкодження майна, переданого під виплачу ренти. Поняття та загальна характеристика договору довічного утримання (догляду). Предмет договору довічного утримання (догляду). Сторони договору довічного утримання (догляду). Обов'язки набувача за договором довічного утримання (догляду). Момент виникнення у набувача права власності на майно, передане за договором довічного утримання (догляду). Припинення договору довічного утримання (догляду).
Запитання до самоконтролю:
1. Що є предметом договору дарування? 2. Який строк позовної давності для пред’явлення вимоги про розірвання договору дарування? 3. В чому різниця між договором дарування та пожертвою? 4. Чи може дарувальник обтяжити обдарованого певними діями на свою користь? 5. Які суб’єкти цивільного права можуть виступати в якості сторін договору дарування? 6. Чи є нормативно встановлені обмеження вартості подарунку, які можуть дарити або приймати недієздатні та обмежено дієздатні фізичні особи? 7. Чи можуть бути предметом дарування особисті немайнові блага? 8. В яких випадках дарувальник може розірвати договір дарування? 9. Чи відповідає обдарований за збитки, що виникли у дарувальника у випадку відмови від прийняття подарунку і в якому обсязі? 10. Які умови є істотними для договору ренти? 11. Яка різниця між договором ренти і договором купівлі-продажу? 12. Яка різниця між договором безстрокової ренти і договором довічного утримання? 13. Які правові наслідки недотримання вимоги про нотаріальне посвідчення договору ренти? 14. В чому різниця між платною і безоплатною рентою? 15. Ч. 2 ст. 735 ЦК «Платник ренти має право відчужувати майно, передане йому під виплату ренти, лише за згодою одержувача ренти». Які правові наслідки вчинення угоди без згоди одержувача ренти? 16. Як забезпечується виплата ренти? 17. До якого виду договорів відноситься договір довічного утримання? 18. Чи переходять обов’язок набувача за договором довічного утримання до його спадкоємців?
Самостійна робота 8 – 8 годин Теми для самостійного вивчення: Тема 1. Обов’язок обдарованого на користь третьої особи – 3 години. Тема 2. Особливості укладення договору довічного утримання щодо майна, що є у спільній сумісній власності – 3 години.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |