АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Приклад К-4

Читайте также:
  1. A.Прикладной уровень
  2. S-M-N-теорема, приклади її використання
  3. АВТОМАТ КАЛАШНИКОВА МОДЕРНИЗИРОВАННЫЙ (АКМ), калибр 7,62-мм со складным металлическим прикладом
  4. Белорусское искусство XVIII века. График Гершка Лейбович, резчик Ян Шмитт, художники Хеские. Слуцкие пояса и другие произведения декоративно-прикладного искусства данной эпохи.
  5. Библиографический список книг В. А. Абчука по экономике, менеджменту, маркетингу и прикладной математике
  6. Билет 34. Прикладная политология. Методы политических исследований.
  7. В якості прикладу розглянемо задачу.
  8. Випишіть та запам'ятайте латинські юридичні терміни, формули, сентенції, наведені в Додатку III ( всі № №, що закінчуються на цифру 1, наприклад: № 1, № 11, № 21 . . . №1141 ).
  9. Випишіть та запам'ятайте латинські юридичні терміни, формули, сентенції, наведені в Додатку III (всі № №, що закінчуються на цифру 0, наприклад: № 10, № 20, № 30 . . . №1140).
  10. Випишіть та запам'ятайте латинські юридичні терміни, формули, сентенції, наведені в Додатку III (всі № №, що закінчуються на цифру 3, наприклад: № 3, № 13, № 23 . . . №1143)
  11. Випишіть та запам'ятайте латинські юридичні терміни, формули, сентенції, наведені в Додатку III (всі № №, що закінчуються на цифру 4, наприклад: № 4, № 14, № 24 . . . №1144).
  12. Випишіть та запам'ятайте латинські юридичні терміни, формули, сентенції, наведені в Додатку III (всі № №, що закінчуються на цифру 5, наприклад: № 5, № 15, № 25 . . . №1145 ).

Кругла пластина (рис.К4.а) радіусом обертається навколо осі, яка лежить в площині пластини і проходить через її центр, з постійною кутовою швидкістю . По ободу пластини рухається точка . Закон цього руху задається рівнянням ; додатній напрямок - від к .

Визначити абсолютну швидкість і абсолютне прискорення точки в момент часу .

Дано: , ,

Визначити: ?

 

 

Розв’язування.

1. Об'єктом вивчення є точка .

2. Визначимо абсолютну швидкість точки .

Розглянемо рух точки як складний.

За відносний рух приймаємо рух точки по дузі пластини (тоді закон відносного руху стає відомим з умови). За переносний рух приймаємо обертальний рух самої пластини (кутова швидкість обертання якої також задана).

Швидкість точки в переносному русі залежить від відстані точки від осі обертання пластини. Тому, перед визначенням переносної швидкості варто визначити положення точки в розрахунковий момент часу . Це положення визначимо з закону руху по дузі , підставивши в нього відповідне значення :

(1)

Тоді кутова координата положення точки визначиться центральним кутом , а відстань точки від осі обертання дорівнює . Зобразимо точку в даному положенні на рисунку (рис.К4.б).

 

Визначимо швидкість точки у відносному русі по пластині, рух якої задано природним способом. Покажемо природні осі координат .

(2)

При маємо: .

Проекція > 0, тому вектор спрямований по дотичній до траєкторії відносного руху (дотична до дуги) вбік додатного відліку дугової координати (рис.К4.в).

Визначимо швидкість точки в переносному русі. Для цього уявимо, що відносного руху точки по пластині нема, тобто точка нерухома і належить пластині.

Тоді:

(3)

Вектор і спрямований, з врахуванням напрямку , по дотичній до кола радіуса h, тобто від нас.

Визначимо абсолютну швидкість точки як векторну суму відносної і переносної швидкостей, тобто:

(4)

У нашому випадку маємо . Тоді величина абсолютної швидкості:

= . (5)

3. Визначимо абсолютне прискорення точки (рис.К4.г).

Відповідно до теореми про додавання прискорень:

(6)

Відносний рух точки - є рух по колу радіуса в площині пластини. Тому відносне прискорення є геометричною сумою нормального і дотичного прискорень, тобто:

(7)

де (8)

(9)

 

Вектор лежить на дотичній до дуги і якщо < 0, то спрямований вбік від’ємного відліку . Вектор спрямований від точки до центру пластини .

Переносний рух – це рух точки по колу внаслідок обертання пластини з кутовою швидкістю . При цьому точка знаходиться на відстані від осі

 

обертання. Тому:

(10)

де (11)

(12)

Вектор спрямований від точки до осі обертання.

Прискорення Коріоліса знайдемо по формулі:

(13)

Вектор спрямований вздовж осі обертання у той бік, звідки обертання пластини видно проти руху годинникової стрілки (тобто в нашому випадку спрямований вправо). Тоді кут між і дорівнює . Визначимо модуль у момент часу :

(14)

Вектор за правилом Жуковського спрямований від нас.

Модуль абсолютного прискорення знайдемо, спроектувавши (6) на обрані осі :

(15)

(16)

(17)

Після підстановки числових значень знайдемо:

Таким чином, повне прискорення по величині дорівнює:

Відповідь.

 

 


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.008 сек.)