|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Обмін повідомленнямиНа сайті є зручний засіб спілкування користувачів - обмін повідомленнями внутрішньої пошти Moodle. Обмін повідомленнями виводиться у вигляді окремого блоку, в якому можна налаштувати список співрозмовників, бачити непрочитані повідомлення, відстежувати історію повідомлень і блокувати повідомлення від конкретних користувачів. Перехід до сторінки обміну повідомленнями здійснюється: - по кнопці «Обмін повідомленнями» з власної особистої сторінки (вкладка «про користувача»); - з блоку «Обмін повідомленнями». У блоці «Обмін повідомленнями» цифрами показано кількість повідомлень від кожного співрозмовника, на які користувач не відповів, а посилання у вигляді конверта відкриває внутрішню поштову програму для відправки e-mail. На сторінці також виводиться список користувачів, з якими спілкувалися. Натискання на значок відкриває історію повідомлень з цим користувачем, а клацання по посиланню з ім'ям і прізвищем дозволяє відправити йому повідомлення. Надіслати повідомлення будь-якому користувачеві можна також з його особистого профілю, який можна відкрити клацанням на його імені або прізвищу. Вкладка «Співрозмовники» містить список ваших контактів, причому на сторінці виділяється, хто з них зараз знаходиться на сайті. Додати контакт можна наступними способами: - скориставшись можливістю пошуку співрозмовників; - отримавши повідомлення від учасника, якого ще немає у вашому списку. В обох випадках для додавання співрозмовника необхідно скористатися іконкою-посиланням Вкладка «Пошук» дозволяє здійснювати пошук потрібних людей по всьому сайту або в межах своїх курсів. Знайдену людини можна додати в список співрозмовників. Крім того, йому відразу можна послати повідомлення. Можливий пошук і за текстами повідомлень. Вкладка «Налаштування» дозволяє користувачеві налаштувати свою систему обміну повідомленнями за наступними параметрами: - автоматично показати вікно повідомлень при отриманні нового повідомлення; - не приймати повідомлення від людей, які відсутні в списку співрозмовників; - видавати звук, коли приходять нові повідомлення. Може знадобитися установка плагина типу QuickTime для відтворення звуку; - використовувати Richtext HTML-редактор; - використовувати версію без фреймів і JavaScript; - дублювати повідомлення, які приходять, по e-mail, якщо користувач знаходиться поза сайту протягом заданих наступних хвилин; - задати формат повідомлень: текстовий чи HTML.
2.5.7. Глосарій Глосарій дозволяє учасникам дистанційного навчального курсу створювати список визначень, подібний до словника. У довідковому модулі кожного дистанційного навчального курсу в якості обов'язкового елемента присутній Глосарій з дисципліни, який містить список основних термінів і визначень і складається викладачем. В інших модулях дистанційного навчального курсу елемент Глосарій може використовуватися як завдання, що передбачає роботу студентів по його заповненню (викладач дає можливість студентам додавати записи самостійно). Якщо таке завдання передбачено, то для введення термінів у глосарій: § клацніть по кнопці «Додати новий запис», з'явиться вікно для введення нового терміну; § в полі «Слово» введіть термін, в полі «Визначення» введіть опис терміну; § для збереження терміна в глосарії натисніть кнопку «Зберегти» (рис. 2.9).
рис.2.9
Перегляд запису глосарію здійснюється з використанням вкладок «Обзор за алфавітом», «Обзор за датою», «Обзор по авторам». Глосарій функціонально пропонує наступні можливості для студентів: · Терміни в словнику групуються за категоріями. · Студент може додавати коментар до запису словника. · Коментарі можуть бути оцінені викладачем. · Словники містять модуль пошуку.
2.6. Тестування в Moodle Тест є оцінюваним елементом і служить для контролю успішності студентів. Для проходження тесту його потрібно вибрати серед елементів курсу. Якщо курс містить велику кількість елементів, можна вибрати розділ тестів, клацнувши на значку «Тести» в блоці «Елементи курсу»(рис. 2.6). В цьому випадку зі всіх елементів курсу будуть відображені тільки тести, з яких необхідно вибрати потрібний тест. Перед проходженням тесту необхідно уважно вивчити інструкцію, в якій вказується час тестування, кількість спроб, спосіб оцінювання таі інша інформація. Якщо тест має обмеження за часом, то при спробі вийти з тесту або закриття браузера час не зупиниться. Для того щоб приступити до проходження тесту, необхідно натиснути кнопку «Почати тестування» (рис.2.10)
рис.2.10 Якщо тест має обмеження за часом, то при проходженні тесту час, що залишився, буде відображатися в рамці ліворуч. При проходженні тесту уважно читайте формулювання питань і відповідно до них відповідайте на питання. У нижній частині сторінки розташовуються кнопки (рис. 2.11): • Зберегти, але не відправляти - зберегти відповіді та продовжити виконання тесту в наступний раз. • Відправити сторінку - перевірити відповіді на питання, розташований на даній сторінці. • Відправити все і завершити тест - відправити всі відповіді на всіх сторінках і закінчити виконання тесту.
рис.2.11 Тест буде вважатися незавершеним до тих пір, поки не буде натиснута кнопка «Надіслати все і завершити тест». Після проходження тесту стають доступні його результати, в яких відображаються набрані бали, номер спроби, витрачений час. 2.5.1. Апробація тестів. Студентам перед усним екзаменом було запропоновано пройти тести. Тест містив 30 завдань, на виконання тесту відводилось 30 хвилин, максимальна кількість балів яку можна було набрати за тест 10. Тест виконували 10 студентів. Результати тестування наведені нижче в таблиці. Середній бал 5,31. Оцінки які отримали студенти під час усного екзамену, співпадають з результатами тесту. Отже тест був складений вірно і за допомогою нього можна оцінювати рівень знань студентів. Говорити про валідність тесту на можна оскільки тест проходила мала кількість студентів. Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.005 сек.) |