АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Лікування нафталаном

Читайте также:
  1. А.3.3. Алгоритм медикаментозного лікування
  2. Грязелікування
  3. Електролікування, як основний вид апаратной фізіотерапії.
  4. Загальні принципи організації лікування і оздоровлення на курортах
  5. Консервативне лікування
  6. КОНСЕРВАТИВНЕ ЛІКУВАННЯ
  7. ЛІКУВАННЯ
  8. Лікування
  9. Лікування
  10. ЛІКУВАННЯ
  11. Лікування гепатиту С

Нафталан — це нафта темно-бурого кольору, тягучої кон­систенції з своєрідним запахом, яка добувається з неглибокої свердловини в районі курорту "Нафталан". Лікувальна нафталанова нафта не має аналогів у світі.

Діючим лікувальним фактором нафталану вважаються нафтенові вуглеводні сполуки, близькі за хімічною структу­рою до статевих гормонів, жовчних кислот, вітамінів групи Д тощо. Під виливом нафталану підвищується загальна реак­тивність організму, покращується трофіка та обмін речовин в організмі, стимулюються процеси регенерації. Процедури з нафталанової нафти тамують біль, мають протизапальну і де­сенсибілізуючу дію.

В лікувальній практиці застосовується:

  • нативний нафта­лан, який отримують із бурових свердловин.
  • рафінований (зневоджений нафталан), в який добавлені різні речовини для ущільнення консистенції нафталана.
  • знесолений нафталан.
  • нафтенові вуглеводні.
  • лікувальна нафталанова мастика, в склад якої входять нафталан, парафін, віск, церезин, камфора.

На курорті застосовують нафталанова нафту у вигляді загальних та місцевих ванн, загального та місцевого змащування нафталаном, нафталанових аплікацій, вагінальних тампонів, нафталанфонофорезу та ін.

Загальні нафталанові ванни. Температура 37-380С, протягом 10 хвилин, при захворюваннях шкіри – 15, з послідуючим сонячним опроміненням до 15 хвилин. Проводять через день. Курс – 15 процедур. Після процедури залишки нафталанової нафти видаляють з тіла спеціальними дерев’яними ножами, обтирають лігніном, ватою, приймають душ. Після чого хворого закутують і він відпочиває 40 хвилин.

Змазування проводять щіткою нативним або знесоленим нафталаном. Для цього потрібно до 200г, для місцевого 50-100г нафталана. Змазані ділянки опромінюють тепловою променевою енергією – для чого використовують солюкс, лампу Мініна, електросвітлову ванну, інфрачервоний опромінював. Загальні процедури проводять 15-20хв., місцеві – 20-30 хв., через день, 10-15 процедур.

Для лікувального застосування нафталанової мастики використовують аплікаційний метод. Ділянки тіла звільняють від волосся. Щіткою наносять мастику до товщини 2см (10-15 шарів), ділянку тіла з нанесеною мастикою покривають клейонкою та ковдрою. Тривалість – 30 хвилин, на курс – 15-20 процедур.

Показання до парафіно-, озокеритолікування та лікування нафталаном досить широкі. Ці види теплолікування застосовують при підгострих та хронічних формах захворю­вань та наслідків травм кістково-м'язевої системи, перифе­ричної нервової системи, спайкових та рубцевих процесах, зах­ворюваннях жіночої статевої сфери, шкіри, внутрішніх органів та деяких інших хворобах.

Протипоказання для парафіно-, озокеріто- та нафталанолікування ті ж, що й для грязелікування.


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.)