АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Лабораторно-практична робота №4

Читайте также:
  1. Cамостійна робота студентів
  2. Cамостійна та індивідуальна робота
  3. Cамостійна та індивідуальна робота
  4. Cамостійна та індивідуальна робота
  5. Cамостійна та індивідуальна робота
  6. Cамостійна та індивідуальна робота
  7. Cамостійна та індивідуальна робота
  8. Cамостійна та індивідуальна робота
  9. Cамостійна та індивідуальна робота
  10. II. Індивідуальна робота студентів.
  11. II. Індивідуальна робота студентів.
  12. V. Практична робота.

Тема: Вивчення особливостей наплавлення твердих сплавів і визначення твердості наплавленого металу.

Мета: розглянути приклади перевірки металів на твердість різними способами

Обладнання: зразки, практикум з ЛПЗ, підручники І.В.Гуменюк «Обладнання і технологія газозварювальних робіт» мультимедійні матеріали.

Теоретичні відомості:

ЗВАРЮВАННЯ ТУГОПЛАВКИХ МЕТАЛІВ

Нижньою межею температури плавлення тугоплавких металів вважають температуру плавлення хрому (1875°С). Тугоплавкі метали активно взаємодіють з більшістю газів. При взаємодії з киснем| спостерігається зниження пластичності, особливо молібдену й І вольфраму У зв'язку з окисненням і випаровуванням оксидів тугоплавких металів для роботи при підвищених температурах їх по верхню необхідно захищати,

І При взаємодії тугоплавких металів (крім ренію) з воднем спостерігається підвищення крихкості, Азот також негативно впливає на пластичність тугоплавких металів, Разом з тим нітриди тугоплавких металів сприяють їх зміцненню, І При зварюванні в місцях дефектів, які знаходяться на поверхні І кромок, утворюються замкнені порожнини, заповнені газами, парою І води і продуктами їх розпаду При розплавленні металу ці порожнини І перетворюються у бульки, які потрапляють у зварну ванну і при І кристалізації утворюють пори.

: Для усунення пор при зварюванні тугоплавких металів рекомендують такі заходи: шліфування й детальне очищення кромок від ' забруднень, зварювання із зазором, попередній підігрів, збільшення ' тривалості існування зварної ванни. Високі температури плавлення й теплопровідність більшості; тугоплавких металів сприяють підвищенню швидкості кристалізації та утворенню крупнозернистої структури. При цьому підвищується крихкість і виникають тріщини. Для запобігання виникненню тріщин використовують присаджувальні матеріали, які забезпечують високу пластичність металу шва, регулюють напрям тепловідводу при кристалізації, використовують заходи щодо обмеження залишкових напруг у металі шва. і Для з'єднання тугоплавких металів використовують дугове; зварювання в середовищі інертних газів, електронно-променеве і ; лазерне зварювання. Підготовку поверхні тугоплавких металів виконують переважно хімічним травленням або електрополіруванням. Особливу увагу приділяють підготовці поверхонь торців кромок, і які перед зварюванням додатково знежирюють.

При електродуговому зварюванні тугоплавких металів захисним середовищем є аргон і гелій. Товщина зварюваних металів визначена від 0,2 мм і більше.

Широко використовується зварювання вольфрамовим електродом без присаджувального металу. При товщині металу понад 3 мм застосовують дугове зварювання плавким електродом. Зварювання виконують змінним і постійним струмом прямої полярності.

Для підвищення механічних властивостей тугоплавких металів використовують легування елементами, які нейтралізують шкідливий вплив домішок. До таких елементів належать вуглець, цирконій, титан, реній та ін.

ЗВАРЮВАННЯ РІЗНОРІДНИХ МЕТАЛІВ

Різнорідними металами називають метали та сплави на їх основі, які відрізняються за хімічним складом і структурою. їх поділяють на дві групи: різнорідні метали з різною основою й різнорідні метали з однією основою. З'єднання різнорідних металів визначається фізико-хімічними властивостями з'єднуваних металів і технологією зварювання. Найхарактернішими властивостями, які визначають зварюваність різнорідних металів, є межа взаємної розчинності, різниця температури плавлення, співвідношення коефіцієнтів теплового розширення, взаємодія з газами і шлаками.

 


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.)