|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
А. Атмосферного тиску 6 страница
100. Для оцінки гармонійності фізичного розвитку враховують співвідношення між масою тіла, обводом грудної клітки та ростом дитини. При яких величинах сигмальних відхилень за шкалою регресії фізичний розвиток дітей та підлітків вважається дисгармонійним?
101. При медичному огляді учня 3-го класу отримано наступні дані: біологічний рівень відповідає календарному віку, фізичний розвиток - середній, за масою тіла, обводом грудної клітки - дисгармонійний. На момент обстеження у дитини - хронічний бронхіт у стадії компенсації. З боку інших органів і систем змін немає. До якої групи здоров'я відноситься учень?
102. Оцінка фізичного розвитку дитини дошкільного віку показала: фізичний розвиток - середній, за масою тіла, обводом грудної клітки - гармонійний, біологічний рівень відповідає календарному віку. Хронічні захворювання відсутні. Протягом року хворів 5 разів гострими респіраторними захворюваннями. До якої групи здоров'я відноситься хлопчик?
103. У груповій ДНЗ, що побудована за типовим проектом, установлено, що мікрокліматичні умови і штучна освітленість відповідають гігієнічним вимогам, а рівень природної освітленості нижчий норми. Зміна якого з показників зовнішнього середовища впливає на показники освітленості?
104. Медичний контроль за трудовим навчанням школярів 6-го класу показав: уроки в столярній майстерні проводяться в п'ятницю, четвертим і п'ятим уроком, загальною тривалістю 90 хв., щільність 1-го уроку - 69 %, 2-го - 65 %. Чи відповідає організація уроку праці гігієнічним вимогам?
105. У підготовчій групі ДНЗ після фізкультурного заняття проведено урок математики тривалістю 30 хв. На 15-й хвилині у більшості дітей з'явилися ознаки стомлення. Фізкультхвилинка проведена на 17-й хвилині заняття. У розкладі урок математики стоїть третім. Що є основною причиною стомлення?
106. Дівчинка 5 років має середній рівень фізичного розвитку, маса тіла дорівнює М+1,9 дR, обвід грудної клітки М+1,6 дR, підшкірно-жировий прошарок - 3 см, кістяк тонкий, мускулатура середня, ЖЄЛ та м'язова сила правої та лівої кисті відповідає віку дитини - М+0,9 д. Протягом року дівчинка хворіла на грип, гострий бронхіт, кір, гостру пневмонію. До якої групи за станом здоров'я слід віднести дівчинку?
107. У класі середньої школи навчається 38 школярів. Протягом року 4 дитини не хворіли зовсім, 8 хворіли один раз, 11 - 2 рази, 6 - 3 рази, 5 - 4 рази, 2 - 5 разів, 1 - 6 раз і 1 - 8 раз. Скільки учнів в класі відносяться до групи часто хворіючих?
108. Аналіз захворюваності школярів вікових груп 7-10 років, 11-14 років та 15-17 років виявив, що один з класів захворювань має найбільш широке розповсюдження у всіх вікових періодах. Які це хвороби?
109. Визначити групу здоров'я школяра, який страждає на ревмокардит у стадії субкомпенсації:
110. Під час санітарно-гігієнічної експертизи дитячого одягу з натуральних матеріалів встановлено: білизна для дітей дошкільного віку характеризується високими повітро- і паропроникністю, гігроскопічністю і вологостійкістю. Тканина розріджена, пориста й еластична. Чи відповідає тканина гігієнічним вимогам?
111. У дитячому навчальному закладі (ДНЗ) використовуються для ігор хутряні іграшки "Ведмідь": маса - 200 г, забарвлення матеріалу стійке, токсичні речовини відсутні, запах - 3 бали. Чи відповідає іграшка гігієнічним вимогам для використання в ДНЗ?
112. Під час медичного огляду школярів в одного з учнів установлено захворювання на бронхіальну астму; симптомів дихальної недостатності в стані спокою немає, перебіг нападів нетяжкий, 1-2 рази протягом року. До якої групи занять з фізичного виховання можна віднести цього учня?
113. Під час медичного огляду у школяра 14 років виявлено: хронічний холецистит у стані субкомпенсації, короткозорість слабкого ступеня, карієс зубів середньої активності, знижена працездатність. Необхідно визначити належність цього школяра до відповідної групи здоров'я.
114. У класній кімнаті розмірами 6x10 м2 встановлено 6 світлоточок, обладнаних лампами розжарювання потужністю 150 Вт кожна. Освітленість на робочих місцях коливається у межах 30-40 лк. Дайте гігієнічну оцінку штучному освітленню класу.
115. Дівчинка 10 років має фізичний розвиток - середній, гармонійний за масою тіла та обводом грудної клітки. За минулий рік хворіла 2 рази ГРЗ. Поглиблений медичний огляд виявив наявність карієсу середньої активності та міопії 4,5 Д. До якої групи здоров'я слід віднести цю дівчинку?
116. Встановлено, що у 20 % дітей, які вступають у дитячі навчальні заклади, спостерігається тривала адаптація. Який з показників у дітей нормалізується в першу чергу?
117. При визначенні адаптації учнів 1-го класу до навчання в школі встановлено, що у них невисока швидкість переробки інформації на уроці, перевага процесів гальмування над збудженням. Який ступінь адаптації в цих учнів?
118. В одного з учнів восьмого класу лікар встановив наявність гіпертрофії мигдаликів III ступеня, хронічний риніт та вегето-судинну дистонію. За станом здоров'я цей учень відноситься до:
119. У дівчинки 10 років довжина тіла в межах М+1д, маса - М+1,9д за рахунок жировідкладення, обвід грудної клітки - М+1д. Функціональні показники нижче середнього. Фізичний розвиток цієї дитини можна оцінити як:
120. У хлопчика 11 років довжина тіла 128 см (М-2,6д), маса тіла - 35 кг (+1,2д), обвід грудної клітки 70 см (+1,8д). Хворів ГРВІ 5 разів на рік. Хронічної патології не виявлено. До якої групи здоров'я можна віднести дитину?
121. При вивченні розкладу уроків 6-го класу загальноосвітньої школи встановлено: кількість уроків протягом тижня - 34, тривалість перерв по 10 хв., після 2-го уроку - 20 хв. У вівторок 1-й урок - історія, 2-й - російська мова, 3-й - фізкультура, 4-й - література, 5-й - біологія, 6-й - малювання. Який основний недолік в організації навчального процесу має місце?
122. У приміщенні навчального класу школи концентрація СО2 у повітрі - 0,2 %, світловий коефіцієнт - 1:5, температура - 20,0 °С, вологість - 55 %. Загальне освітлення лампами розжарювання - 200 лк. Які функціональні чи патологічні відхилення найбільш імовірні?
123. Дитячі ясла-сади проектуються як в одній, так і в декількох одно-, двоповерхових будівлях, з'єднаних між собою закритими переходами. Який з наведених нижче принципів є основою планування будівлі дитячого дошкільного закладу?
124. У шостому класі у четвер перший урок географія, а п'ятий - математика. На тиждень 30 уроків, перерви між уроками по 10 хв., після другого уроку - 30 хв. Яке порушення має місце у розкладі уроків?
125. З метою підвищення загартованості організму учнів школи-інтернату лікар розробив програму, в основу якої покладені наступні принципи: поступовість, послідовність, індивідуальність, комплексність. Який з основних принципів загартовування не включив лікар у програму?
126. При оцінці фізичного розвитку хлопчика встановлено, що його маса тіла менша, ніж М-2д за шкалами регресії. Хронічна патологія відсутня. До якої групи здоров'я відноситься хлопчик?
127. Для вивчення впливу діяльності на організм дітей застосовуються різні методи оцінки їх функціонального стану. Який метод найбільш придатний для отримання даних про рівень розумової працездатності (за швидкістю виконання роботи та її точністю) дитячого колективу?
128. Дівчинка 13 років, зріст 145 см, маса тіла 31 кг (-1,1 σR), обвід грудної клітки 64 см (-1,2 σR ). Оцініть фізичний розвиток дівчинки. А. Гармонійний. В. *Дисгармонійний. С. Різко дисгармонійний. D. Не пропорційний. Е. Пропорційний. 129. Ознаки нормальної ступні (по відбитку). А. *Перешийок складає менше 50% довжини перпендикуляру В. Перешийок складає 50-60% довжини перпендикуляру С. Перешийок складає більше 60% довжини перпендикуляру D. Перешийок складає менше 40% довжини перпендикуляру Е. Перешийок складає більше 60% довжини перпендикуляру 130. Після проведеного поглибленого медичного огляду учнів молодших класів у школах міста отримані дані їх фізичного розвитку. На основі якого мінімального переліку показників можливо оцінювати рівень фізичного розвитку дітей та підлітків? A. Маса тіла та окружність грудної клітки B. Маса тіла, наявність вторинних статевих ознак
131. У 12-річного хлопчика отримана такі дані: довжина тіла - 146 см (+2 SD), маса тіла - 37 кг (+1,5 SD), обвід грудної клітки - 71 см (+0,2 SD). Оцінити фізичний розвиток дитини. A. Гармонійний
132. Під час вивчення фізичного розвитку дітей переддошкільного віку оцінювали показники: довжину та масу тіла; об'єм грудної клітки, голови й стегон; форму хребта та грудної клітки. Який з перерахованих показників, крім довжини та маси тіла, належить до основних показників фізичного розвитку? A. Форма хребта
133. Під час оцінки фізичного розвитку дівчинки-підлітка, 14 років, за шкалою регресії встановлено, що маса її тіла на -1,9 сигми регресії відрізняється від «ідеальної» маси тіла для її довжини тіла, а величина об’єму грудної клітки (ОГК) на 0,9 сигми регресії менше від «ідеальної» величини цього показника за шкалою регресії для її довжини тіла. Дайте оцінку фізичного розвитку дівчинки.
134. Показники рівня біологічного розвитку учнів середнього і старшого шкільного віку такі: довжина тіла, річні прирости зросту, осифікація кісток кисті, кількість постійних зубів. Які ще показники розвитку в ці вікові періоди набувають особливого значення?
135. Середній ступінь розвитку дитини характеризується величиною сигмального відхилення від середньої арифметичної в межах: А. Від +2,1σ і більше. В. + 1,1 - + 2 σ. С. *– 1 - + 1 σ. D. –1,1 - -2σ Е. Від –2,1σ і нижче. 136.Середній ступінь розвитку дитини характеризується величиною сигмального відхилення від середньої арифметичної в межах: А. Від +2,1σ і більше. В. + 1,1 - + 2 σ. С. –1,1 - -2σ. D.* – 1 - + 1 σ Е. Від –2,1σ і нижче. 137. Профіль фізрозвитку індивідуума це: А. *Графічне зображення величини сигмальних відхилень основних ознак фізрозвитку. В. Число, що показує величину зв’язку двох або більше ознак С. Величина зміни одної ознаки відносно зміни іншої на одиницю D. Графічне зображення величини індивідуального відхилення ознаки від норми. E. Cхематичне зображення змін ознак. 138. За результатами обстеження фізичний розвиток хлопчика 10 років середній, гармонійний, біологічний вік відповідає календарному. Назвіть, який метод застосовувався для оцінки фізичного розвитку хлопчика. А. *Комплексний. В. Сигмальних відхилень. С. Шкали регресій. D. Центральний. Е. Комбінований. 139. Хлопчик, 7 років, має зріст 124 см, масу тіла 23,4 кг (-0,88(R)), об'єм грудної клітки - 61,1 см (-0,39 (R)). Біологічний розвиток відповідає вікові. Функціональні показники в межах М плюс-мінус в межах 1 сигми. Як можна оцінити розвиток цієї дитини?
140. Дівчинка 12 років, зріст 142 см, маса тіла 29 кг (-1,1 σR), обвід грудної клітки 62,5 см (-1,2 σR ). Оцініть фізичний розвиток дівчинки. А. Гармонійний. В. *Дисгармонійний. С. Різко дисгармонійний. D. Не пропорційний. Е. Пропорційний. 141. Під час оцінки фізичного розвитку хлопчика-підлітка, 14 років, за шкалою регресії встановлено, що маса його тіла на -1,8 сигми регресії відрізняється від «ідеальної» маси тіла для його довжини тіла, а величина об’єму грудної клітки (ОГК) на 1 сигму регресії менше від «ідеальної» величини цього показника за шкалою регресії для його довжини тіла. Дайте оцінку фізичного розвитку хлопчика.
142. Ознаки сплощеної ступні (по відбитку). А. Перешийок складає менше 40% довжини перпендикуляру В. Перешойок складає 50-60% довжини перпендикуляру С.* Перешийок складає більше 60% довжини перпендикуляру D. Перешийок складає менше 50% довжини перпендикуляру Е. Перешийок складаї більше 60% довжини перпендикуляру 143. Для визначення шкільної зрілості у 6-7-річних дітей проведена оцінка рівня психічного розвитку з використанням морфофункціональних психофізіологічних критеріїв. Які показники свідчать про рівень психічного розвитку дітей?
144. Неготовність дітей 6-річного віку до навчання в школі характеризується:
145. Для вирішення питання щодо готовності до вступу в школу провели обстеження хлопчика 6 років. Соматометричні та соматоскопічні дані при використанні комплексного методу такі: фізичний розвиток середній, дисгармонійний, біологічний вік відстає від календарного віку. Експрес-оцінка функціональної готовності дитини до вступу в школу: тест Керна-Ірасека - 7 балів; тест “Вирізання кола” - виконаний за 2 хв., якість його виконання посередня. Показник механічної пам’яті - 45 %, показник продуктивності вербально-логічної пам’яті - 60 %, показник продуктивності образної пам’яті 30 %, показник вербально-логічного мислення - 9 балів. Зробіть висновок відносно ступеня готовності дитини до навчання в школі:
146. Радіус обслуговування учнів загальноосвітніх шкіл в місті (км)
147. Віддаль, на якій знаходиться книжка (зошит) від очей при читанні, письмі.
D. 50-55 см
148. Рекомендована орієнтація кабінету креслення в школі
149. В учбовій кімнаті на 4-му уроці виявили такі параметри мікроклімату: температура 250С, відносна вологість 80 %, швидкість руху повітря 0,1м/с. За якими фізіологічними показниками виявляється несприятливий вплив мікроклімату на функціональний стан нервової системи школярів?
150. В учбовій кімнаті за допомогою люксметру визначали рівень штучного освітлення, що здійснюється люмінесцентними лампами. Загальне штучне освітлення учбового приміщення повинно складати:
151. Комп'ютерний клас на 24 робочих місць площею 150 м2 розташований на третьому поверсі загальноосвітньої школи. Вікна класів орієнтовані на північ. Коефіцієнт природної освітленості - 1,5 %, штучна освітленість - 200 лк на екрані дисплеїв та 400 лк на клавіатурі. Який показник з перелічених не відповідає гігієнічним вимогам?
152. Для профілактики порушень постави школярів пересаджують з першого ряду в третій і навпаки, не порушуючи відповідності шкільних меблів зросту дітей, не рідше:
153. За ранговою шкалою складності предметів найбільша сума балів припадає у III класі на понеділок, у IV - на середу, у V - на вівторок, у VI - рівномірний розподіл навантаження по днях тижня, у VII - на п'ятницю. В якому класі розклад уроків побудовано правильно?
154. При вивченні розкладу занять учнів 3-го класу встановлено: кількість уроків протягом тижня - 30; у вівторок перший урок українська мова, 2-й - музика, 3 і 4-й - фізичне виховання, усього 5 уроків. Яке порушення має місце в розкладі уроків?
155. Вміст деревини в папері учбового посібника повинен складати A.*не більше 68 %
156. Папір для шкільного підручника не повинен знижувати рівень здорової функції за
157. Загальне штучне освітлення шкільного класу планується забезпечити світильниками з освітлювальною арматурою рівномірно розсіювального типу і лампами розжарювання. Вкажіть найменше значення освітленості в люксах (ЛК), яке відповідає гігієнічним вимогам штучного освітлення для даного типу приміщень.
158. В основу режиму дня для дітей та підлітків повинні бути покладені такі основні показники
159. Вкажіть площу на 1 учня в класі. A. *1,25 м2 B. 1,5 м2 C. 2,0 м2 D. 2,5 м2 E. 3,0 м2 160. При проведенні санітарно-гігієнічної оцінки учбового посібника вимоги пред’являються до:
161. Гігієнічній оцінці підлягають такі показники якості друку шкільного підручника
162. При складанні розкладу уроків в учбових закладах повинні враховуватися наступні гігієнічні принципи:
163. Учень 11 класу загальноосвітньої школи пред’являє скарги на частий головний біль, слабкість, порушення сну, швидку втомлюваність. Встановлено, що хлопець встає о 6год. 30 хвилин, заняття в школі тривають 8 годин, домашнє завдання виконує протягом 3-3,5 годин. Два рази на тиждень хлопець відвідує двохгодинні заняття по додатковому вивченню біології. Увечері протягом двох годин триває перегляд телепередач і 2 години читання художньої літератури, засинає він о 2400. При клінічному обстеженні ніяких захворювань не виявлено. З найбільшою вірогідністю причиною скарг одинадцятикласника є:
164. Принципами побудови раціонального режиму дня є
165. Учень 2 класу має зріст 128 см. Який номер шкільної парти відповідає зросту учня відповідно до вимог державного стандарту.
166. Під час вивчення режиму дня учня 7 класу виявлено: навчання в школі триває 8 годин за день, перебування на свіжому повітрі - 2,5 години, підготовка домашнього завдання - 3 години, спить учень 7 годин. Оцініть тривалість режимних елементів.
167. Вивчення режиму дня учня 3 класу дало наступні результати: загальна тривалість перебування на свіжому повітрі - 4 год; тривалість перебування у школі - 4 год; тривалість підготовки домашніх завдань - 2 год; перегляд телепередач двічі на тиждень - 1 год; тривалість сну - 11 год. Яке порушення має місце у режимі дня учня?
168. При узгодженні навчального розкладу для 6-го класу лікарем школи встановлений наступний порядок предметів у вівторок: історія, українська мова, математика, українська література, історія, фізика. Чи відповідає розклад денній динаміці працездатності? Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.017 сек.) |