АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Загальна частина. Питань до екзаменаційних білетів на державний екзамен

Читайте также:
  1. II. Загальна характеристика ХНАДУ
  2. III. Практична частина.
  3. Апаратна частина
  4. Глава 16 СОЦІАЛЬНЕ ПАРТНЕРСТВО В УКРАЇНІ: ПОНЯТТЯ І ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА
  5. Друга частина розробляється по фінансовому проекту за допомогою ЕОМ.
  6. Електромагнітні поля (ЕМП) і випромінювання 3.3.1. Загальна характеристика електромагнітних полів
  7. Загальна Декларація прав людини (1948)
  8. Загальна економіко-географічна характеристика регіону
  9. Загальна економічна оцінка земельних ділянок
  10. Загальна оцінка та характеристика небезпек
  11. Загальна структура пізнавальної діяльності суду
  12. Загальна схема ветеринарної медицини України

ПЕРЕЛІК

Питань до екзаменаційних білетів на державний екзамен

з дисципліни „Кримінального права України” для студентів

Курсів навчально-наукового інституту права та психології НАВС

Загальна частина

1. Поняття, завдання та система кримінального права України. Конституція України як концептуальне джерело кримінального права.

2. Структура Кримінального кодексу України та його статей. Види диспозицій і санкцій.

3. Поняття та ознаки злочину. Малозначність діяння. (ч. 2 ст. 11 КК). Відмінність злочинів від інших правопорушень. Класифікація злочинів та їх практичне значення.

4. Поняття та ознаки суб’єкта складу злочину. Співвідношення понять „суб’єкт злочину” та „особа злочинця”. Спеціальний суб’єкт складу злочину.

5. Осудність як необхідна умова кримінальної відповідальності. Поняття неосудності та її критерії. Обмежена осудність та її кримінально-правові наслідки.

6. Поняття та види стадій вчинення умисного злочину. Поняття закінченого злочину. Момент закінчення окремих видів злочинів.

7. Готування до злочину. Відмінність готування до злочину від виявлення умислу.

8. Замах на злочин та його види. Добровільна відмова при незакінченому злочину та її відмінність від діяльного каяття.

9. Чинність закону про кримінальну відповідальність у просторі. Конституційні положення щодо дії закону про кримінальну відповідальність у просторі.

10. Чинність закону про кримінальну відповідальність у часі. Зворотна дія закону про кримінальну відповідальність.

11. Поняття, елементи, ознаки та функції складу злочину. Види складу злочину та його значення для кримінально-правової кваліфікації.

12. Поняття та структура об’єкта складу злочину, його значення для визначення характеру суспільної небезпеки діяння. Класифікація об’єктів. Точки зору науковців щодо визначення поняття об’єкта та його видів.

13. Предмет злочину. Відмінність предмету злочину від безпосереднього об’єкта, знарядь і засобів вчинення злочинів. Теоретичні погляди щодо визначення місця предмета в структурі складу злочину.

14. Поняття, ознаки та значення об’єктивної сторони складу злочину. Вплив нездоланної сили фізичного та психічного примусу на кримінальну відповідальність.

15. Факультативні ознаки об’єктивної сторони складу злочину та їх кримінально-правове значення.

16. Поняття, ознаки та значення суб’єктивної сторони злочину.

17. Вина як головна ознака суб’єктивної сторони злочину. Форми та види вини. Конституційні положення щодо встановлення вини при притяганні особи до кримінальної відповідальності.

18. Поняття та види умислу. Різновиди умислу, які вироблені кримінально-правовою теорією та судовою практикою.

19. Поняття та види необережності. Випадок (казус), його характеристика та відмежування від злочинної недбалості.

20. Поняття та види помилок у кримінальному праві. Їх вплив на кримінальну відповідальність.

21. Поняття та значення співучасті у злочині. Об’єктивні та суб’єктивні ознаки співучасті.

22. Види співучасників. Підстави та межі кримінальної відповідальності співучасників (кваліфікація їх дій та призначення покарання).

23. Форми співучасті. Вчинення злочину групою осіб, за попередньою змовою групою осіб, організованою групою та злочинною організацією. Постанова Пленуму Верховного Суду України від 23 грудня 2005 р. № 13 „Про практику розгляду судами кримінальних справ про злочини, вчинені стійкими злочинними об’єднаннями”.

24.Специфічні прояви співучасті (ексцес виконавця, посереднє виконання злочину, співучасть у злочині із спеціальним суб’єктом).

25. Поняття та види причетності до злочину. Кримінальна відповідальність за причетність до злочину. Відмінність причетності до злочину від співучасті в злочині.

26. Поняття та види множинності злочинів. Відмінність множинності злочинів від триваючих, продовжуваних та складних (складених) злочинів.

27. Поняття, ознаки та види повторності злочинів. Правові наслідки повторності злочинів. Постанова Пленуму Верховного Суду України від 4 червня 2010 р. № 7 «Про практику застосування судами кримінального законодавства про повторність, сукупність і рецидив злочинів та їх правові наслідки».

28. Поняття, ознаки та види сукупності злочинів. Правові наслідки сукупності злочинів.

29. Поняття, ознаки та види рецидиву злочинів. Правові наслідки рецидиву злочинів.

30. Поняття необхідної оборони та умови її правомірності. Конституційні положення щодо захисту життя та здоров’я людини від протиправних посягань. Перевищення меж необхідної оборони та уявна оборона. Постанова Пленуму Верховного Суду України від 26 квітня 2002 р. № 1 „Про судову практику у справах про необхідну оборону”.

31. Поняття та умови правомірності дій по затриманню особи, що вчинила злочин. Перевищення заходів, що необхідні для злочинця, умови кримінальної відповідальності в цих випадках. Постанова Пленуму Верховного Суду України від 26 квітня 2002 р. № 1 „Про судову практику у справах про необхідну оборону”.

32. Поняття крайньої необхідності та умови її правомірності. Відмінність крайньої необхідності від необхідної оборони.

33. Правові підстави та порядок звільнення від кримінальної відповідальності. Види звільнення від кримінальної відповідальності. Постанова Пленуму Верховного Суду України від 23 грудня 2005 р. № 12 „Про практику застосування судами України законодавства про звільнення особи від кримінальної відповідальності”.

34. Поняття покарання та його мета за кримінальним правом України. Система покарань та її кримінально-правове значення.

35. Принципи та загальні засади призначення покарання. Постанова Пленуму Верховного Суду України від 24 жовтня 2003 № 7 „Про практику призначення судами кримінального покарання”.

36. Обставини, які пом’якшують покарання. Постанова Пленуму Верховного Суду України від 24 жовтня 2003 № 7 „Про практику призначення судами кримінального покарання”.

37. Обставини, які обтяжують покарання. Постанова Пленуму Верховного Суду України від 24 жовтня 2003 № 7 „Про практику призначення судами кримінального покарання”.

38. Призначення покарання за сукупністю злочинів. Постанова Пленуму Верховного Суду України від 24 жовтня 2003 № 7 „Про практику призначення судами кримінального покарання”.

39. Призначення покарання за сукупністю вироків. Постанова Пленуму Верховного Суду України від 24 жовтня 2003 № 7 „Про практику призначення судами кримінального покарання”.

40. Звільнення від відбування покарання з випробуванням. Умови та правові наслідки звільнення від відбування покарання з випробуванням. Постанова Пленуму Верховного Суду України від 24 жовтня 2003 № 7 „Про практику призначення судами кримінального покарання”.

41. Умовно-дострокове звільнення від відбування покарання. Постанова Пленуму Верховного Суду України від 26 квітня 2002 р. № 2 „Про дострокове звільнення від покарання і заміну не відбутої частини покарання більш м’яким”.

42. Амністія та помилування. Конституційні положення щодо амністії та помилування. Положення про здійснення помилування затверджено Указом Президента України від 19 липня 2005 року № 1118/2005.

43. Поняття та кримінально-правове значення судимості. Умови та строки погашення судимості. Зняття судимості. Постанова Пленуму Верховного Суду України від 26 грудня 2003 р. № 16 „ Про практику застосування судами України законодавства про погашення і зняття судимості”.

44. Примусові заходи медичного характеру та примусове лікування за кримінальним правом України. Постанова Верховного Суду України від 3 червня 2005 р. № 7 „Про практику застосування судами примусових заходів медичного характеру та примусового лікування”.

45. Особливості кримінальної відповідальності та покарання неповнолітніх. Примусові заходи виховного характеру. Постанова Пленуму Верховного Суду України від 15 травня 2006 р. № 2 „Про практику розгляду судами справ про застосування примусових заходів виховного характеру”. Постанова Пленуму Верховного Суду України від 16 квітня 2004 р. № 5 „Про практику застосування судами України законодавства у справах про злочини неповнолітніх”.


1 | 2 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.004 сек.)