АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Собівартість будівельно-монтажних робіт. Види собівартості БМР

Читайте также:
  1. АНАЛІЗ СОБІВАРТОСТІ ОДИНИЦІ ОКРЕМИХ ВИРОБІВ
  2. Аналіз собівартості окремих видів продукції
  3. Визначення та склад витрат та собівартості
  4. Витрати виробництва та собівартість продукції
  5. Відображення собівартості в бухгалтерському обліку та відображення в декларації з податку на прибуток та ф. №2
  6. Дохід та рентабельність будівельно-монтажних робіт. Порядок визначення рівня рентабельності будівельних організацій у ринкових умовах.
  7. Етап - отримання дозволу на виконання будівельних робіт.
  8. Загальні вимоги до контрольних робіт.
  9. Калькуляція собівартості 1 п.м. виробки за елементами витрат
  10. Калькуляція собівартості продукції.
  11. Класифікація методів розрахунку собівартості
  12. Методи визначення собівартості одиниці продукції

 

У ринкових умовах господарювання незалежно від організаційно-правової форми однієї з головних цілей підприємницької діяльності (у тому числі і в галузі «будівництво») є прибуток як джерело фінансових ресурсів для розвитку виробництва, задоволення потреб власників виробництва і держави в цілому. Прибуток, як відомо, визначається різницею між виручкою від реалізації продукції і витратами на її виробництво і реалізацію, тобто її собівартістю.

Собівартість продукції - один з економічних показників, що відбиває в грошовій формі всі витрати підприємства, пов'язані з виробництвом і реалізацією продукції.

В основу собівартості покладено рівень технічної оснащеності будівельної організації, ступінь використовування основних фондів, матеріалів, енергії, робочої сили, вдосконалення методів організації праці і управління виробництвом. Собівартість відображає величину поточних витрат, має виробничий, некапітальний характер, забезпечує процес простого відтворення на підприємстві. Собівартість є економічною формою відшкодування споживаних чинників виробництва.

Отже, зусилля підприємства для зниження витрат на виробництво продукції відображаються на економічній віддачі від виробництва, зростанні конкурентоспроможності підприємства.

Собівартість будівельно-монтажних робіт - найважливіший чинник економічних показників роботи будівельних організацій.

Визначення собівартості будівельно-монтажних робіт, вироблюваної продукції і послуг, інших видів діяльне ті будівельних організацій — задача бухгалтерського обліку в будівництві.

Собівартість — це виражені в грошовій формі витрати на виробництво будівельних робіт, випуск продукції і надання послуг.

Отже, собівартість — найважливіший показник, що впливає на загальний фінансовий результат діяльності будівельної організації.

У будівництві використовуються показники кошторисної, планової (розрахованою будівельною організацією з урахуванням конкретних умов) і фактичної (що реально склалася на будівельному майданчику) собівартості будівельно-монтажних робіт. Собівартість будівельно-монтажних робіт включає витрати на придбання матеріалів, палива, енергії, оплату праці найнятих робітників, компенсацію зносу використовуваних основних фондів і інші витрати.

Кошторисна собівартість – витрати на виробництво будівельних робіт, визначені на підставі кошторисів.

Кошторисна собівартість – витрати на виробництво будівельних робіт, розраховані будівельною організацією з урахуванням конкретних умов.

Фактична собівартість – витрати на виробництво будівельних робіт, що реально склалися на будівельному майданчику [1].

6.2. Склад та структура калькуляційних статей витрат та економічних елементів. Особливості планування та формування собівартості з урахуванням сучасних вимог.

 

Всі витрати залежно від способів їх включення в собівартість робіт підрозділяються на прямі і загальновиробничі (непрямі). Найбільшу частину витрат будівельного виробництва складають прямі витрати, визначувані на підставі об'єму робіт, передбаченого кошторисом, і кошторисних норм і розцінок. Під прямими витратами мають на увазі витрати, пов'язані з виробництвом будівельних робіт, які можна прямо і безпосередньо включати в собівартість конкретних будівельних об'єктів. До складу прямих витрат входять: основна заробітна платня робітників, вартість матеріалів, деталей і конструкцій, витрати по експлуатації будівельних машин і механізмів.

Під загальновиробничими (непрямими) витратами розуміють витрати, пов'язані з організацією і управлінням виробництвом будівельних робіт. Загальновиробничі витрати - це комплексні витрати, пов'язані з діяльністю організації в цілому, які не можуть бути віднесені безпосередньо на певний об'єкт обліку в будівельному виробництві або при випуску продукції і наданні послуг. Спільно з прямими витратами вони складають кошторисну собівартість будівельно-монтажних робіт.

Витрати на виробництво будівельно-монтажних робіт, продукції і послуг підрозділяються на поточні і одноразові.

Поточними витратами є виробничі витрати, залежні від об'ємів робіт і кількості виконуваних робіт, продукції, що випускається, і послуг, що надаються.

Одноразовими називають витрати, вироблювані періодично або одноразово.

Поточні витрати, у свою чергу, залежно від їх зв'язку з об'ємами виробництва будівельно-монтажних робіт, продукції, що випускається, і послуг, що надаються, можуть підрозділятися на постійні і змінні.

Постійні витрати незалежно від їх зв'язку з об'ємами виробництва робіт, продукції і послуг залишаються незмінними протягом звітного періоду. До них, зокрема, можуть відноситися: амортизаційні відрахування по основних засобах у разі їх нарахування від первинної вартості по постійних нормативах, розрахованих виходячи з терміну служби основних засобів; знос нематеріальних активів; орендна платня за основні засоби; витрати на оплату праці управлінського персоналу по встановлених посадових окладах і ін.

Витрати, що збільшуються або зменшуються залежно від зростання або зниження об'ємів виконаних будівельно-монтажних робіт, продукції і послуг, відносяться до змінних. До них, зокрема, відносяться: вартість використаних матеріалів; витрати на оплату праці персоналу, розраховані виходячи з розцінок на одиницю об'єму будівельно-монтажних робіт, продукції і послуг і ін.

Окремі витрати не можна віднести ні до постійних, ні до змінних, оскільки вони включають елементи і тих і інших. Такі витрати прийнято називати умовно-постійними і умовно-змінними залежно від переважання в них постійних або змінних витрат. Наприклад, витрати на ремонт основних засобів є комплексними витратами, які включають як постійні витрати (на оплату праці допоміжних робітників — оплата за тарифами і окладами і т.п.), так і змінні (витрати на використовування матеріалів і т.п.).

У собівартість будівельних робіт, а також продукції і послуг не повинні включатися витрати, не пов'язані з їх виконанням.

Прямі витрати (ПЗ) на виробництво будівельно-монтажних робіт, продукції і послуг визначаються по формулі

ПЗ = М + В + ЕММ, (6.1)

де М - вартість використовуваних безпосередньо при виконанні будівельних робіт матеріалів, деталей, будівельних конструкцій, палива, пари, води, електроенергії і т.п. Ці витрати визначаються виходячи з вартості придбання ресурсів, витрат на їх доставку, заготовчо-складських витрат з урахуванням оплати відсотків за кредит, що надається постачальником відповідно до договору підряду, націнок і комісійних винагород, сплачених постачальницьким організаціям. Вартість придбання матеріальних ресурсів визначається за діючими цінами без податку на додану вартість;

В - витрати на оплату праці виробничих робітників і працівників з числа лінійного персоналу у разі включення їх до складу бригад, зайнятих безпосередньо на будівельних роботах. До складу цих витрат також включають: вартість продукції, що виділяється як натуральна оплата працівникам; виплати стимулюючого характеру (премії, надбавки і ін.); компенсації, пов'язані з режимом роботи і умовами праці; оплату чергових і додаткових відпусток і т.д.;

ЕММ - витрати на утримання і експлуатацію будівельних машин і механізмів, які включають амортизаційні відрахування на повне відновлення будівельних машин і механізмів і інших виробничих основних фондів; орендну платню за користування орендованою технікою в розмірах, встановлених договором; витрати на технічне обслуговування, витрати на ремонт; оплату праці робітників, зайнятих управлінням будівельними машинами і механізмами; витрати на паливо, енергію і інші експлуатаційні ресурси.

Загальновиробничі (непрямі) витрати включають:

- адміністративно-господарські витрати, що передбачають оплату праці адміністративно-господарського персоналу, відрахування на соціальні потреби (на державне соціальне страхування, пенсійне забезпечення, до фонду зайнятості населення і т.д.);

- витрати на організацію робіт на будівельних майданчиках, включаючі витрати, пов'язані із зносом і ремонтом малоцінних і бистроїзнашивающихся інструментів і виробничого інвентаря, що використовуваного у виробництві підрядних робіт і не відноситься до основних доходів і т.д.;

- витрати на обслуговування працівників будівництва, включаючі витрати на підготовку і перепідготовку кадрів, на забезпечення необхідних санітарно-гігієнічних і побутових умов, витрати на охорону праці і техніку безпеки і т.д.;

- інші накладні витрати, платежі по обов'язковому страхуванню майна будівельної організації, по кредитах банку в межах ставки; витрати на рекламу, зв'язки з громадськістю;

- витрати, що не враховуються в нормах накладних витрат, але відносяться на їх рахунок: сюди можуть бути включені допомоги у зв'язку з втратою працездатності через виробничі травми, виплачувані працівникам.

Планова собівартість будівельно-монтажних робіт є прогнозом величини витрат конкретної будівельної організації на виконання певного комплексу будівельно-монтажних робіт. Мета планування собівартості будівельно-монтажних робіт — визначення величини витрат на виконання робіт у встановлені угодою терміни при раціональному використовуванні виробничих ресурсів, що реально знаходяться у розпорядженні організації.

Розрахункова (планова) собівартість використовується будівельною організацією для визначення прибутку і можливостей свого виробничого і соціального розвитку, побудови внутрішньовиробничого господарського розрахунку своїх структурних підрозділів і для інших перспектив.

Планування собівартості будівельно-монтажних робіт ведеться будівельними організаціями самостійно і є складовою частиною їх бізнес-плану, здійснюється із застосуванням техніко-економічних витрат. Техніко-економічні розрахунки проводяться, як правило, виходячи з фізичних об'ємів по видах робіт, конструктивних елементах, об'єктах і їх вартості, визначаються на основі проектно-кошторисної документації і договірних цін. При цьому в розрахунках враховуються конкретні умови роботи будівельної організації, технологічні і організаційні умови, результати аналізу рівня витрат в попередньому році, можливості підвищення економічної ефективності.

Порядок і методи планування собівартості будівельних робіт кожна будівельна організація може встановлювати самостійно, виходячи з умов своєї діяльності. При цьому планова собівартість робіт може розраховуватися як по окремих об'єктах, так і за підрядними договорами і навіть на виробничу програму в цілому.

Планова собівартість будівельно-монтажних робіт може бути визначена техніко-економічним розрахунком по статтях витрат на основі плану заходів підвищення технічного і організаційного рівня виробництва в порівнянні з передбаченим в проектно-кошторисній документації.


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.004 сек.)