|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ 5
Тема 15. Злочини у сфері охорони державної таємниці, недоторканості державних кордонів, забезпечення призову та мобілізації. Семінарське заняття – 2 год. Практичне заняття – 2 год. Індивідуальна робота - - год. Самостійна робота – 6 год. Ключові терміни та поняття до теми: Державна таємниця – це вид таємної інформації, що охоплює відомості у сфері охорони, економіки, науки і техніки, зовнішніх відносин, державної безпеки та охорони правопорядку, розголошення яких може завдати шкоди національній безпеці України та які визнані у порядку, встановленому Законом України «Про державну таємницю», державною таємницею і підлягають охороні державою. Державна таємниця, конфіденційна інформація, державний кордон, строкова служба, мобілізація, військовий облік, спеціальні збори.
Семінарське заняття з теми 15. План 1. Поняття, загальна характеристика і види злочинів у сфері охорони державної таємниці, призову та мобілізації. 2. Розголошення державної таємниці. 3. Втрата документів, що містять державну таємницю. 4. Передача або збирання відомостей, що становлять конфіденційну інформацію, яка є власністю держави. 5. Незаконне переправлення осіб через державний кордон України. Практичне заняття з теми 15. План 1. Ухилення від призову на строкову військову службу. 2. Ухилення від призову за мобілізацією. 3. Ухилення від військового обліку або спеціальних зборів. 4. Вирішити задачі, що містяться у “Збірнику завдань з Особливої частини кримінального права”.
Самостійна робота з теми 15. План 1. Незаконне вивезення за межі України сировини, матеріалів, обладнання, технологій для створення зброї, а також військової та спеціальної техніки. 2. Порушення правил міжнародних польотів. 3. Вивчити судово-слідчу практику щодо застосування кримінального законодавства при кваліфікації злочинів у сфері охорони державної таємниці, недоторканості державних кордонів, забезпечення призову та мобілізації.
Питання для самоконтролю: 1. Які є форми розголошення державної таємниці у злочині, передбаченому ст. 328 КК України? 2. Чим відрізняється розголошення державної таємниці від державної зради у формі шпигунства? 3. Які відомості становлять конфіденційну інформацію, яка є власністю держави? 4. Що таке державний кордон України? 5. Хто може бути суб’єктом злочину, передбаченого ст. 305 КК України? 6. Які ознаки характеризують об’єктивну сторону злочину, передбаченого ст. 337 КК України? Теми рефератів, доповідей: 1. Поняття „державної таємниці”, відмінність від „конфіденційної інформації” та „комерційної таємниці”. 2. Проблемні питання у визначенні суб’єкта злочинів передбачених статтями 335-337 КК України.
Література до теми: [26, 34, 44, 114, 123, 146, 154, 200] Тема 16. Злочини проти авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування та об’єднань громадян. Семінарське заняття – - год. Практичне заняття – 2 год. Індивідуальна робота - - год. Самостійна робота – 6 год. Ключові терміни та поняття до теми: Посяганням на життя працівника правоохоронного органу, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовця є умисне вбивство хоча б однієї із зазначених у ст. 348 КК України осіб. Авторитет органів державної влади, органи місцевого самоврядування, об’єднання громадян, державні символи, опір, втручання, погроза, насильство, посягання на життя, державний діяч, громадський діяч, представник влади, працівник правоохоронного органу, самоправства, підроблення документів.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |