АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

РУХ ПОЇЗДІВ НА ДІЛЯНКАХ, ОБЛАДНАНИХ ДИСПЕТЧЕРСЬКОЮ ЦЕНТРАЛІЗАЦІЄЮ

Читайте также:
  1. Відправлення поїздів
  2. Відправлення поїздів свого формування
  3. Відчеплення і причеплення вагонів до поїздів на приймально-відправних коліях поїзним локомотивом
  4. З руху поїздів і маневрової роботи на залізницях України
  5. ОГОРОДЖЕННЯ МІСЦЬ ПЕРЕШКОД ДЛЯ РУХУ ПОЇЗДІВ І МІСЦЬ ПРОВЕДЕННЯ РОБІТНА СТАНЦІЯХ
  6. Перелік дозволів для відправлення поїздів зі станцій при різних засобах сигналізації та зв'язку під час руху поїздів
  7. ПОРЯДОК ПРИЙМАННЯ, ВІДПРАВЛЕННЯ ПОЇЗДІВ І ПРОВЕДЕННЯ МАНЕВРІВ ЗА УМОВ ПОРУШЕННЯ НОРМАЛЬНОЇ РОБОТИ ПРИСТРОЇВ СЦБ НА СТАНЦІЯХ
  8. ПОРЯДОК РУХУ ПОЇЗДІВ ПРИ ПЕРЕРВІ ДІЇ ВСІХ ЗАСОБІВ СИГНАЛІЗАЦІЇ ТА ЗВ'ЯЗКУ
  9. Приймання поїздів
  10. Приймання поїздів на станцію при забороняючому показанні вхідного світлофора
  11. Приймання та відправлення поїздів
  12. Прямування поїздів з небезпечними вантажами класу 1 (вибухові матеріали)

6.1 На ділянках, обладнаних диспетчерською централізацією, головним засобом сигналізації при русі поїздів є автоматичне блокування на перегонах та електрична централізація на станціях.

 

Управління стрілками, сигналами на роздільних пунктах та перегонах здійснюється безпосередньо поїзним диспетчером. Положення стрілок, зайнятість стрілочних ділянок, станційних колій, обладнаних рейковими колами, та прилеглих до них блок-ділянок перегонів, встановлений напрямок руху на перегонах, а також повторення показань вхідних, вихідних, маршрутних і в необхідних випадках маневрових світлофорів контролюється поїзним диспетчером за приладами апарата управління.

 

Усі розпорядження, що стосуються руху поїздів та маневрової роботи, поїзний диспетчер по телефону, через радіозв'язок передає безпосередньо машиністу або працівнику, на якого покладається виконання на роздільному пункті операцій з приймання та відправлення поїздів або проведення маневрів.

 

6.2 У необхідних випадках, передбачених цією Інструкцією, поїзний диспетчер може передавати станції на резервне управління, після чого приймання та відправлення поїздів, маневрова робота, а також відкриття та закриття сигналів проводиться начальником станції або іншим працівником станції, на якого покладено виконання цих операцій на даному роздільному пункті. До передачі станції на резервне управління поїзний диспетчер зобов'язаний проінформувати цього працівника про поїзди, що знаходяться на прилягаючих перегонах.

 

Якщо до передачі станції на резервне управління поїзним диспетчером було дозволене виконання робіт на контактній мережі із зняттям напруги на станційних коліях, він зобов'язаний повідомити про це диспетчерським наказом працівника, який заступив на чергування.

 

Окремі стрілки або горловини станції можуть бути передані поїзним диспетчером на місцеве управління. Переведення стрілок в цих випадках виконується працівником, який здійснює управління маневровою роботою в цьому районі станції. Якщо передача на місцеве управління викликана необхідністю ремонту пристроїв СЦБ, що не потребує за своїм характером попереднього запису в журналі огляду, то переводити передані на місцеве управління стрілки для перевірки правильності їхньої роботи дозволяється електромеханіку.

 

6.3 Приймання та відправлення поїздів.

 

6.3.1 Перед прийманням поїзда на станцію поїзний диспетчер, переконавшись за показаннями контрольних приладів у вільності колії приймання і стрілочних ділянок, установлює маршрут приймання.

 

На ділянках, обладнаних пристроями диспетчерської централізації, що дозволяють попередньо задавати маршрути, встановлення маршруту приймання може проводитись і при зайнятості колій і стрілочних ділянок. Забороняється попереднє задавання маршрутів приймання (відправлення) поїзду, якщо колія (стрілочна ділянка) зайняті спеціальним самохідним рухомим складом. У всіх випадках забороняється накопичення наказів на готування маршрутів і попереднє задавання ворожих маршрутів в одній горловині станції.

 

Фактичне переведення стрілок та відкриття вхідного світлофора перевіряються за показаннями відповідних контрольних приладів.

 

6.3.2 Перед відправленням поїзда поїзний диспетчер, переконавшись за показаннями контрольних приладів на центральному апараті у вільності стрілочних ділянок, а при зміні напрямку - і перегону, встановлює маршрут відправлення.

 

На ділянках, обладнаних пристроями диспетчерської централізації, що дозволяють попередньо задавати маршрути, встановлення маршруту відправлення може виконуватися при зайнятості стрілочних ділянок (за винятком зайнятості спеціальним самохідним рухомим складом).

 

Фактичне переведення стрілок та відкриття вихідного світлофора перевіряються за показаннями відповідних контрольних приладів.

 

Забороняється попередньо задавати маршрути через малодіяльні рейкові кола, перелік яких для окремих станцій складається щорічно за участю представників ШЧ, ДС, та затверджується начальником залізниці. Затверджений перелік таких дільниць має знаходитись у поїзного диспетчера.

 

6.3.3 Якщо після відкриття вхідного або вихідного світлофора виникає необхідність змінити маршрут, диспетчер, попередивши про це машиніста, переконавшись, що машиніст зрозумів його вірно, закриває відповідний світлофор і може приступити до готування нового маршруту і вдруге відкрити світлофор лише після того, як переконається у тому, що поїзд затримано біля вхідного світлофора або на колії відправлення.

 

6.3.4 Відправлення господарчих поїздів з роботою на перегоні і прибуттям на сусідню станцію, а також поїздів з підштовхуючими локомотивами, що прямують на весь перегін, проводиться в звичайному порядку за сигналами автоблокування.

 

6.3.5 Відправлення на перегін господарчого поїзда з поверненням назад або поїзда з підштовхуючим локомотивом, що повертається на станцію відправлення, проводиться за сигналами автоблокування з видачею керівнику робіт або машиністу підштовхуючого локомотива ключа-жезла на право зворотного прямування по перегону.

 

Для видачі керівнику робіт або машиністу підштовхуючого локомотива ключа-жезла диспетчер викликає начальника станції або іншого працівника, на якого на даному роздільному пункті покладено виконання операцій з приймання та відправлення поїздів при передачі станції на резервне управління. У виняткових випадках при несправності ключа-жезла або при наявності станційних апаратів, не обладнаних ключами-жезлами, для відправлення господарчого поїзда або поїзда з підштовхуючим локомотивом, що повертається на станцію відправлення, користування автоблокуванням має бути припинене та відновлено рух поїздів за телефонними засобами зв'язку.

 

У цих випадках до переходу на телефонні засоби зв'язку станції, що обмежують перегін, на який відправляється господарчий поїзд, передаються на резервне управління.

 

6.3.6 Відправлення відбудовних, пожежних поїздів та допоміжних локомотивів зі станцій, що обмежують перегін, на якому мають проводитись відбудовні або інші подібні роботи, здійснюється після заступання на цих станціях на чергування начальників станцій або інших працівників, на яких покладено виконання операцій з приймання та відправлення поїздів та закриття перегону. У цих випадках машиністам видаються дозволи на бланку білого кольору з червоною смугою по діагоналі. Допоміжний локомотив може бути відправлений на перегін до заступання на чергування відповідних працівників за реєстрованим наказом диспетчера, який передається безпосередньо машиністу локомотива, за формою:

 

"Наказ N... Дата... Час (год.... хв....)

Машиністу поїзда N... дозволяю відправитися з колії... станції... на перегін... по... колії до... км для надання допомоги поїзду N... з прибуттям (поверненням) на станцію... ДНЦ... (прізвище)".

6.4 Проведення маневрів.

 

6.4.1 Переведення стрілок при маневрах може здійснюватись:

 

а) поїзним диспетчером з центрального пульта з передачею відповідним працівникам вказівок про готовність маршруту для маневрових переміщень через радіозв'язок або диспетчерський зв'язок телефонами, які встановлюються у горловинах станцій;

 

б) начальником станції або іншим працівником, на якого покладено виконання операцій з приймання та відправлення поїздів, при передачі станції на резервне управління;

 

в) складачем поїздів або іншим працівником станції згідно з порядком, встановленим начальником дирекції залізничних перевезень (начальником залізниці), при передачі окремих стрілок станції на місцеве управління.

 

При переміщеннях станційними коліями поодиноких локомотивів та спеціального самохідного рухомого складу переведення стрілок, переданих на місцеве управління, може проводитись одним із працівників локомотивної бригади (водієм).

 

Працівник, що переводить стрілки, після кожного переведення повинен переконуватися у правильності положення вістряків за контрольними приладами на пульті місцевого управління або за положенням вістряків.

 

6.4.2 Забороняється переводити стрілку з пульта місцевого управління або ключем місцевого управління до звільнення стрілочної ізольованої ділянки, а там, де не включена до залежності ізоляція стрілки, - до звільнення стрілки від рухомого складу.

 

6.4.3 Після закінчення маневрів стрілочні, маневрові рукоятки, а також ключ місцевого управління встановлюється в нормальне положення, керівник маневрів доповідає про закінчення роботи поїзному диспетчеру, а останній встановлює в нормальне положення відповідні кнопки.

 

6.4.4 Пульти місцевого управління мають бути завжди замкненими. Перелік працівників, яким дозволяється доступ до пультів місцевого управління для користування або огляду, а також порядок видачі та збереження ключів від пультів установлюється начальником залізниці.

 

6.5 Порядок дій при несправності пристроїв диспетчерської централізації.

 

6.5.1 Якщо при правильно встановленому маршруті та вільній (за показаннями приладів управління) колії приймання вхідний світлофор не відкривається, поїзд вводиться на станцію при його забороняючому показанні за реєстрованим наказом поїзного диспетчера, що передається машиністу локомотива:

 

"Наказ N... Дата... Час (... год.... хв....)

Дозволяю машиністу... ввести поїзд N... на станцію... на... колію при забороняючому показанні вхідного світлофора (літер). ДНЦ.... (прізвище)".

При прямуванні на станцію за наказом поїзного диспетчера машиніст повинен вести поїзд зі швидкістю не більше 20 км/год. з особливою пильністю та готовністю негайно зупинитися, якщо зустрінеться перешкода для подальшого руху.

 

Якщо станція знаходиться на резервному управлінні приймання поїзда при несправному вхідному світлофорі проводиться у порядку, передбаченому у п. 14.4.2.

 

6.5.2 При несправності вихідного світлофора відправлення поїзда проводиться тільки при вільному від зустрічних поїздів перегоні і при встановленому для поїзда, що відправляється, напрямку руху за реєстрованим наказом поїзного диспетчера, що передається машиністу:

 

"Наказ N... Дата... Час (год.... хв....)

Дозволяю машиністу... поїзда N...... відправитись зі станції.... з........ колії при забороняючому показанні вихідного світлофора (літер). ДНЦ... (прізвище)".

За наявності такого наказу машиніст має право відправитись зі станції та вести поїзд зі швидкістю 20 км/год. з особливою пильністю та готовністю негайно зупинитись, якщо зустрінеться перешкода для подальшого руху, до першого прохідного світлофору, а далі - за сигналами автоблокування. У разі відсутності на перегоні прохідних світлофорів машиніст повинен слідувати до знака "межа станції" або до додаткового вхідного сигналу наступної станції.

 

На ділянках, обладнаних автоматичною локомотивною сигналізацією, після вступу поїзда на перегін, машиніст діє згідно з порядком, передбаченим в п. 5.7.6.

 

Якщо станція знаходиться на резервному управлінні відправлення поїзда при несправному вихідному світлофорі проводиться порядком, передбаченим у пп. 5.7.1 та 5.7.2.

 

6.5.3 Якщо перевести стрілку з центрального пульта неможливо, поїзний диспетчер викликає працівника, що виконує очищення стрілок, або іншого працівника станції, вимагає оглянути стрілку і по можливості усунути причину порушення управління (наприклад, забрати сторонній предмет, що попав між вістряком та рамною рейкою). Якщо відповідний працівник зовнішнім оглядом не може виявити причину неможливості переведення стрілки та її усунути, диспетчер припиняє пропуск поїздів на маршрутах, для яких стрілка повинна переводитись в інше положення, викликає електромеханіка для її огляду та ремонту, а переведення цієї стрілки виконується з пульта місцевого управління або станція передається на резервне управління.

 

У разі неможливості перевести стрілку з пульта місцевого управління або з пульта резервного управління несправна стрілка в установленому порядку виключається з централізації і передається на ручне управління порядком, встановленим п. 14.1.9, що оформляється наказом поїзного диспетчера. При встановленні виключеної з централізації стрілки в маршруті приймання або відправлення поїзда вона має бути замкнена на закладку і навісний замок.

 

На роздільних пунктах, що не обслуговуються черговими працівниками, для огляду, а при необхідності і переведення стрілок, можуть залучатися локомотивні бригади поїздів, що проходять, у порядку, який встановлюється начальником залізниці.

 

6.5.4 При несправності стрілочної ізольованої ділянки, коли остання показує несправжню зайнятість, відповідна група стрілок переводиться з пульта місцевого управління або ж станція передається на резервне управління.

 

6.5.5 Коли табло показує несправжню зайнятість колії приймання, поїзний диспетчер аж до усунення пошкодження не повинен, як правило, приймати поїзди на цю колію. За необхідності, приймання поїзда на вказану колію здійснюється при закритому вхідному світлофорі, за реєстрованим наказом поїзного диспетчера після перевірки ним через начальника станції або іншого працівника, на якого покладено виконання операцій з приймання та відправлення поїздів, вільності колії приймання або ж станція передається на резервне управління.

 

На роздільних пунктах, які не обслуговуються черговими працівниками господарства перевезень, перевірка вільності колії приймання поїзда може бути покладена на локомотивну бригаду порядком, встановленим начальником залізниці.

 

6.5.6 При несправності кодового управління однією або кількома станціями поїзний диспетчер повинен перевести ці станції на резервне управління. У цих випадках диспетчеру забороняється керуватися показаннями приладів, що контролюють положення колій, стрілок і світлофорів цих станцій.

 

6.5.7 При несправності автоблокування на перегоні, на станціях, що обмежують перегін, за вказівкою диспетчера заступають на чергування начальники станцій або працівники, на яких покладено виконання операцій з приймання та відправлення поїздів.

 

Наказом поїзного диспетчера дія автоблокування припиняється і рух поїздів установлюється за телефонними засобами зв'язку. До оформлення переходу на телефонний зв'язок поїзний диспетчер повинен встановити вільність міжстанційного перегону, а станції передати на резервне управління.

 

Якщо перегони з несправним автоблокуванням обмежуються роздільними пунктами, на яких відсутній штат чергових працівників, які виконують операції з приймання та відправлення поїздів, то надалі до виклику відповідних працівників на роздільний пункт окремі поїзди при наявності у поїзного диспетчера контролю положення колій та стрілок можуть бути відправлені на вільний перегін за реєстрованим наказом поїзного диспетчера, що передається безпосередньо машиністу локомотива по формі, яка передбачена у п. 5.7.14. Перегони, де дозволяється застосовувати такий порядок, і вимоги забезпечення безпеки руху поїздів установлюються начальником залізниці.

 

У всіх випадках перед відправленням поїзда на перегін, на якому припинена дія автоблокування, а також при несправності вихідних світлофорів, поїзний диспетчер або черговий по станції зобов'язаний:

 

- подати сповіщення на переїзди про їх закриття. Порядок сповіщення встановлюється начальником залізниці;

 

- попередити машиніста про наявність переїздів та необхідність проїжджати їх з особливою пильністю та швидкістю, яка передбачена в п. 5.5 пп. "ж", з частим подаванням сповіщальних сигналів.

 

6.5.8 На одноколійних перегонах, де прилади управління автоблокуванням обладнані рукоятками або кнопками допоміжного режиму, якщо поїзний диспетчер не може змінити напрямок руху та відкрити вихідний світлофор внаслідок показання зайнятості перегону при фактичній його вільності, припиняти дію автоблокування не потрібно. У цьому випадку поїзний диспетчер, установивши вільність перегону, викликає на обмежуючі роздільні пункти начальників станцій або інших працівників, на яких покладено виконання операцій з приймання та відправлення поїздів, і дає їм вказівки змінити напрямок автоблокування за допомогою спеціальних кнопок (рукояток). Викликані працівники знімають пломби, змінюють напрямок автоблокування та, переконавшись за показаннями контрольних приладів у тому, що зміна напрямку відбулася, встановлюють допоміжні кнопки (рукоятки) у нормальне положення. Після цього відправлення поїздів виконується поїзним диспетчером за автоблокуванням.

 

На окремих перегонах, обмежених роздільними пунктами, де відсутній штат працівників, які можуть бути викликані на станцію для виконання операцій, пов'язаних зі зміною напрямку руху, допоміжні кнопки (рукоятки) для зміни напрямку руху за автоблокуванням можуть встановлюватися безпосередньо на пульті поїзного диспетчера. Перелік таких перегонів та порядок виконання поїзним диспетчером операцій зі зміни напрямку руху встановлюється начальником залізниці.

 

При неможливості зміни напрямку автоблокування з пульта поїзного диспетчера і при відсутності на станції (посту) чергових по станції для зміни напрямку в допоміжному режимі користування ним забороняється.

 

6.5.9 Вказаний у цьому розділі порядок визначає основні положення з організації руху поїздів та маневрової роботи при диспетчерській централізації.

 

Згідно з цими положеннями для кожної ділянки (напрямку) з урахуванням конкретних умов роботи розробляється Інструкція, яка затверджується начальником залізниці.

 


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.01 сек.)