АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Загальні вимоги. 14.1.1 "Порядок використання технічних засобів станції визначається технічно-розпорядчим актом

Читайте также:
  1. I. Загальні положення
  2. I. Загальні положення
  3. I.ЗАГАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
  4. Бланк документа, вимоги, що пред’являються до нього.
  5. Види службових листів. Ділове листування. Вимоги до офіційного листування. Етикет ділового листування.
  6. Вимоги безпеки під час виконання роботи.
  7. Вимоги для системи контролю доступу
  8. ВИМОГИ ДО БЛАНКІВ ДОКУМЕНТІВ ТА ОФОРМЛЮВАННЯ ДОКУМЕНТІВ
  9. Вимоги до виробничих приміщень
  10. Вимоги до вступу у магістерській роботі
  11. ВИМОГИ ДО ДОКУМЕНТІВ, ЩО ЇХ ВИГОТОВЛЯЮТЬ ЗА ДОПОМОГОЮ ДРУКУВАЛЬНИХ ЗАСОБІВ
  12. Вимоги до документів.

14.1.1 "Порядок використання технічних засобів станції визначається технічно-розпорядчим актом, що регламентує безпечне та безперешкодне приймання, відправлення та проходження поїздів через станцію, безпеку внутрішньостанційної маневрової роботи і дотримання вимог техніки безпеки.

 

Порядок, що встановлюється технічно-розпорядчим актом, є обов'язковим для працівників усіх служб" (п. 15.1 Правил технічної експлуатації залізниць України).

 

Маршрут для приймання та відправлення кожного поїзда має бути приготовлений своєчасно, і вхідний (вихідний) світлофор відкритий з таким розрахунком, аби машиніст поїзда, що приймається (відправляється), міг своєчасно сприйняти відкрите положення сигналу і не допустити зниження встановленої швидкості поїзда при входженні на станцію або затримання поїзда при відправленні зі станції.

 

Перед прийманням та відправленням кожного поїзда черговий по станції зобов'язаний припинити маневри з виходом на колію та маршрут приймання (відправлення).

 

Забороняється черговому по станції відкривати сигнал або давати інший дозвіл на приймання або відправлення поїзда до переконання у фактичному припиненні маневрів.

 

Порядок припинення маневрів, передачі черговим по станції розпоряджень та переконання ним в їх виконанні встановлюється в технічно-розпорядчому акті станції.

 

Порядок проведення маневрів у сортувально-відправних парках станцій при відправленні поїздів установлюється начальником залізниці та вказується в технічно - розпорядчому акті станції.

 

14.1.2 На станціях, обладнаних централізацією стрілок та сигналів, усі операції з готування маршрутів приймання та відправлення поїздів виконуються особисто черговим по станції або за його вказівкою оператором поста централізації. При управлінні централізованими стрілками з виконавчих постів усі розпорядження про готування маршрутів приймання або відправлення поїздів черговий по станції передає операторам виконавчих постів централізації та підтверджує розпорядження відповідними діями на апараті управління. Правильність виконання відданих розпоряджень контролюється за показаннями приладів управління центрального апарата.

 

Порядок користування пристроями централізації стрілок та сигналів, а також дій чергових по станціях та операторів постів централізації при готуванні маршрутів для приймання, відправлення та пропускання поїздів установлюється в Інструкції про порядок користування пристроями СЦБ та у технічно-розпорядчому акті станції. У цих же документах установлюється порядок дій працівників на станціях, що мають як централізовані, так і не централізовані стрілки.

 

14.1.3 На станціях з нецентралізованими стрілками розпорядження про готування маршруту приймання або відправлення поїзда черговий по станції повинен передавати водночас усім старшим черговим стрілочних постів, що беруть участь у готуванні маршруту, чітко та ясно, дотримуючись встановленого регламенту переговорів. Якщо чергування старших чергових стрілочних постів не встановлене, розпорядження про готування маршруту віддаються безпосередньо черговим стрілочних постів.

 

У готуванні маршрутів для приймання та відправлення поїздів повинні брати участь стрілочні пости, розташовані у вхідній (вихідній) горловині, у протилежному кінці колії приймання, а також інші пости, через які можливий вихід рухомого складу на маршрут приймання або відправлення поїзда.

 

14.1.4 Розпорядження про готування маршруту на стрілочні пости або виконавчі пости централізації черговий по станції повинен передавати з урахуванням можливості завершення всіх необхідних операцій за час, необхідний для своєчасного відкриття відповідного сигналу.

 

14.1.5 Правильність приготування маршруту черговий по станції перевіряє за показаннями приладів апарата управління.

 

На станціях, які не мають таких приладів черговий по станції зобов'язаний перевірити правильність приготування маршруту за доповідями старших чергових стрілочних постів.

 

У разі відсутності на станції приладів контролю та старших чергових стрілочних постів черговий по станції зобов'язаний особисто перевірити правильність приготування маршруту та вилучити у чергових стрілочних постів ключі від замкнених стрілок.

 

14.1.6 Якщо окремі стрілки на станції розташовані на значній відстані від стрілочного поста і їх, як правило, не виводять з нормального положення (з'їзди між головними коліями, примикання до головних і приймально-відправних колій тощо), тоді може бути встановлений порядок перевірки їх положення та справності не перед кожним поїздом, що приймається або відправляється, а лише при заступанні на чергування і періодично під час чергування. Крім того, положення та справність таких стрілок повинні обов'язково перевірятися у випадках, коли перед готуванням маршруту вони переводилися для маневрових переміщень, огляду, ремонту тощо. Такі стрілки мають бути обладнані контрольними замками, ключі від яких мають знаходитися в апаратах управління, а у разі відсутності ключової залежності - зберігатися у чергового по станції.

 

Перелік станцій, де дозволяється застосовувати такий порядок, з указанням номерів стрілок затверджується начальником залізниці.

 

Порядок перевірки положення таких стрілок вказується в технічно-розпорядчому акті станції.

 

14.1.7 Після доповіді про готовність маршруту для приймання та відправлення поїзда черговим стрілочних постів, сигналістам та черговим по станціях забороняється передавати чергування іншим працівникам до того часу, поки поїзд, для якого приготовлений маршрут, не прибуде на станцію або не відправиться зі станції. У разі необхідності зміни чергування до прибуття або відправлення поїзда працівник, що знову заступає на чергування, зобов'язаний особисто переконатись у правильності встановлення маршруту, не посилаючись на виконання цієї операції працівником, який здає чергування.

 

14.1.8 Забороняється, як правило, зупиняти вантажні поїзди на колії, що розташована між пасажирською будівлею та колією, де стоїть пасажирський поїзд. У виняткових випадках під час стоянки вантажного поїзда на колії між пасажирською будівлею та пасажирським поїздом вантажний поїзд має бути розчіплений і для пасажирів має бути зроблений прохід (якщо нема перехідного моста або тунелю). При цьому, на станціях, де немає складацьких бригад, начальником залізниці встановлюється порядок виконання цих операцій з указанням переліку працівників, які можуть залучатися для їх виконання.

 

Якщо необхідно пропустити поїзд, маневровий состав або локомотив по коліях, розміщених між пасажирським поїздом, що стоїть, та пасажирською будівлею, чергові по станції та вокзалу зобов'язані вжити заходів щодо забезпечення безпеки посадки та висадки пасажирів, у тому числі:

 

- завчасно попередити локомотивні бригади;

 

- сповістити пасажирів по діючому зв'язку;

 

- розмістити працівників станції (чергових перонів, вокзалу, носіїв тощо) для своєчасного сповіщення пасажирів.

 

Порядок пропускання поїздів та маневрових составів коліями, що розміщені між пасажирською будівлею та колією, де стоїть пасажирський поїзд, має бути передбачений у технічно-розпорядчому акті станції.

 

14.1.9 Чергові проміжних станцій, що не мають електричної ізоляції приймально-відправних колій, перед прийманням пасажирських, поштово-багажних та людських поїздів зобов'язані доповідати поїзному диспетчеру про те, на яку колію буде прийматися поїзд.

 

14.1.10 Приймання та відправлення поїзда на колію або з колії, не передбачені для цього технічно-розпорядчим актом станції, можуть бути допущені лише у виняткових випадках за дозволом поїзного диспетчера. Перед тим як дозволити приймання на такі колії пасажирських, поштово-багажних, вантажно-пасажирських та людських поїздів, поїзний диспетчер повинен узгодити свої дії з черговим дирекції залізничних перевезень. У цих випадках у разі відсутності у чергового по станції апаратів управління що дозволяють йому контролювати положення стрілок в маршруті, правильність їх встановлення в маршрутах приймання та відправлення пасажирських, поштово-багажних, вантажно-пасажирських та людських поїздів має бути перевірене начальником станції або його заступником, черговим по станції, посту або парку. Перед прийманням пасажирських, поштово-багажних, вантажно-пасажирських та людських поїздівна колії, не передбачені для цього ТРА станції, колія приймання обов'язково перевіряється працівником дистанції колії за посадою не нижче шляхового майстра (при його відсутності - бригадира колії) з оформленням відповідного запису в журналі огляду ф. ДУ-46. Тільки після цього поїзному диспетчеру дозволяється передавати на станцію наказ про дозвіл на приймання поїзда на неспеціалізовану колію.

 

Про приймання пасажирського поїзда на колію, що не передбачена технічно-розпорядчим актом, а також про затримку пасажирського поїзда на станції, де стоянка його за розкладом не передбачена, черговий по станції повинен інформувати машиніста локомотива через радіозв'язок.

 

Черговий по станції, а на ділянках, обладнаних диспетчерською централізацією, поїзний диспетчер, повинен завчасно інформувати машиністів поїздів про порядок приймання (відправлення, пропускання) поїздів через станцію у разі:

 

а) відхилення від маршруту прямування поїздів;

 

б) пропускання їх по неспеціалізованих коліях;

 

в) зупинок і схрещеннях, які не передбачені графіком руху поїздів;

 

г) при отриманні попереджень, що входять в маршрут прямування поїзда по перегону;

 

д) при виникненні аварійних і нестандартних ситуацій.

 

14.1.11 На станціях з централізованими стрілками черговий по станції у разі необхідності використання варіантних маршрутів для приймання або відправлення поїзда з електротягою зобов'язаний переконатися у наявності контактної мережі по маршруту прямування такого поїзда.

 


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.005 сек.)