АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Теоретичні моделі дивідендної політики підпр. 1. Залишкова політика дивідендних виплат

Читайте также:
  1. Аналіз зміни рівноваги у моделі AD-AS.
  2. Аналіз моделі IS-LMдля відкритої економіки при фіксованому обмінному курсі.
  3. Аналіз моделі мультиплікатора.
  4. Аналіз суті та практичних висновків моделі економічного зростання Р. Солоу.
  5. Беляневич О. А. Господарське договірне право України (теоретичні аспекти). – К.: Юрінком Інтер, 2006. – 592 с.
  6. В якості економічної моделі справжнього соціалізму економічні радники Горбачова певний час вбачали
  7. Вибір моделей макроекономічної політики в Україні.
  8. Види бюджетно-податкової політики. Вплив податків на доходи бюджету.
  9. Визначення практичної придатності побудованої ої регресійної моделі.
  10. Визначення рівня сукупного попиту у базовій моделі рівноваги на товарних ринках ADAS. Чинники сукупного попиту.
  11. Виробнича функція в моделі Р. Солоу
  12. Висновки моделі IS-LM-BP для випадків абсолютної не мобільності та абсолютної мобільності капіталів

1. Залишкова політика дивідендних виплат. Фонд виплати дивідендів утвориться як залишок прибутку після фінансування запланованих інвестицій, тому така політика застосовується підприємством на стадії зростання. Перевагою політики цього виду є забезпечення високих темпів розвитку підприємства та підвищення його фінансової стійкості внаслідок зростання власного капіталу.

Недоліки цієї політики полягають у нестабільності і непередбачу-ваності розмірів дивідендів, можливому падінні ринкової ціни акцій та відтоку дрібних інвесторів, які розраховують на дивіденди.

2. Політика стабільного розміру дивідендних виплат. Сума дивідендного фонду зберігається тривалий період з коригуванням її на темпи інфляції. Для зниження фінансових ризиків політика стабільного розміру дивідендних виплат передбачає низький рівень дивідендів. Політика застосовується підприємствами зі стабільним положенням на ринку.

Перевагою цієї політики є передбачуваність доходів інвесторів, що стабілізує їхній склад і підвищує довіру кредиторів до п-ва та стабільність котирування акцій на фондовому ринку.

Недоліком політики цього виду є уразливість фінансування інвестиційної політики п-тва і нестабільність самофінансування при зниженні прибутку звітного періоду.

3. Політика мінімального стабільного розміру дивідендів із надбавкою в окремі періоди (політика "екстра - дивіденду"). Гнучка дивідендна політика, що є компромісом між інвестиційним розвитком підприємства і бажанням інвесторів одержати дохід. Перевагою політики є зв'язок дивідендів із фінансовими результатами роботи підприємства; привабливість для власників підприємств із нестабільним рівнем прибутковості; можливість підтримувати постійний рівень інвестиційної активності.

Недолік цієї політики полягає в тому, що при тривалій виплаті мінімальних розмірів дивідендів інвестиційна привабливість акцій компанії знижується і відповідно падає їх ринкова вартість.

4. Політика стабільного рівня дивідендів. Полягає у встановленні довгострокового коефіцієнта дивідендних виплат (коефіцієнта розподілу прибутку на дивіденди і рефінансування). Застосовується зрілими компаніями зі стабільним прибутком.

Перевагою цієї політики вважається зв'язок дивідендів із результатами роботи підприємства, привабливість для інвесторів стабільно прибуткових підприємств та простота формування дивідендного фонду.

Недоліками дивідендної політики із стабільним рівнем дивідендів є нестабільність суми дивідендних виплат на акцію, виходячи з невизначеності в розмірі дивідендного фонду, підвищений ризик для інвесторів, орієнтованих на одержання дивідендів і можливе зниження ринкової ціни акцій.

5. Політика постійного зростання розміру дивідендів. Передбачає стабільний приріст відсотків дивідендних виплат у розрахунку на одну акцію. Як правило, це постійний приріст. Використовується активно зростаючими підприємствами, зацікавленими в нових інвесторах. До переваг такої політики належить забезпечення стійкої високої ринкової вартості акцій; полегшення додаткові емісії акцій привабливістю акцій для інвесторів при підвищенні довіри кредиторів до підприємства.

Недоліком цієї політики є ризик уповільнення інвестиційного зростання при зменшенні прибутку та можливе зниження фінансової стійкості при зростанні позикового капіталу.


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.002 сек.)