|
|||||||||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
МОДУЛЬ 2. ТОВАРНА ФОРМА ОРГАНІЗАЦІЇ ВИРОБНИЦТВАТема 4. Товарне виробництво 1.Для кожного положення, що наводиться нижче, знайдіть відповідний термін або поняття: а) це продукт праці або певне благо, що здатні задовольняти певні потреби людини, призначені для обміну (купівлі та продажу); б) корисність речі; в) властивість обмінювати; г) витрати фізичних і розумових сил людини, тобто праця; д) це тип господарства, за якого продукти праці виробляються відокремленими господарюючими суб’єктами не для власних, а для суспільних потреб, що визначаються ринком; е) праця, результатом якої є створення різноманітних споживчих вартостей; є) праця, що визначає витрати людської робочої сили (м’язів, мозку, нервів) незалежно від її конкретної форми; г) мірило вартості товару тому, що являє собою час, який потрібен для виготовлення будь-якої споживної вартості за існуючих суспільно нормальних умов виробництва і при середньому в цьому суспільстві рівні вміння та інтенсивності праці. Терміни і поняття Споживча вартість Мінова вартість Вартість товару Товарне виробництво Товар Вартість Конкретна праця Абстрактна праця Суспільно необхідний робочий час Тести та завдання 1. Які з наведених рис притаманні натуральній формі виробництва: а) суспільний поділ праці знаходиться у зародковому стані; б) суспільний поділ праці знаходиться у розвиненому стані; в) продукт праці розподіляється за допомогою обміну; г) характеризується замкнутістю, продукти призначаються для задоволення власних потреб; д) продукт праці для виробника не має споживчої вартості?
2. За яких умов виникає товарне виробництво: а) суспільного характеру праці; б) суспільного поділу праці; в) наявності приватної власності; г) економічної відокремленості виробника; д) наявності споживчих благ?
3. Сучасне товарне виробництво відрізняється від простого товарного виробництва тим, що: а) ґрунтується на приватній власності; б) засноване на різноманітних формах власності; в) розвивається у зв'язку з третім суспільним поділом праці; г) використовує в основному інтелектуальну працю; д) регулюється законами товарного виробництва; є) виникає у зв'язку з переходом до постіндустріальної цивілізації.
4. Яке з наведених визначень товару є найбільш правильним і повним: а) річ, що задовольняє потреби людей; б) благо, що призначене для обміну; в) продукт праці, що задовольняє потреби людей; г) продукти праці, призначені для продажу.
5. З наведених положень вкажіть ті, що характеризують конкретну працю, і ті, що характеризують абстрактну працю: а) праця, що створює вартість; б) праця як цілеспрямована діяльність людини для вироблення споживних вартостей; в) визначає кількість витраченої праці робочим часом; г) характеризує певний вид діяльності працівника; д) зводиться до простої праці; є) розумова праця.
Задачі 1.Тривалість робочого дня – 8 годин. За цей час робітник виробляє два вироби. Вартість одного виробу — 8 гр. од. За умови, що 1 година робочого часу =1 год. суспільно необхідного робочого часу (СНРЧ), показати, як зміниться вартість одного виробу й вартість усієї продукції, якщо продуктивна сила праці зростає в 2 рази. 2. Впродовж 8 – годинного робочого дня робітник виробив 4 вироби. Вартість кожного з них — 2 гр. од. За умови, що 1 година робочого часу=1 год. СНРЧ, показати, як зміниться вартість одного виробу й вартість усієї продукції, якщо інтенсивність праці зросте в 2 рази. 3. Підприємства «А» і «Б» виробляють продукцію «n» кожне на суму 50 млн грн при стабільному попиті на ринку на цю продукцію 100 млн грн. Намагаючись завоювати ринок і потіснити свого конкурента, підприємство «А» збільшило випуск продукції за рахунок підвищення продуктивної сили праці. Те ж саме зробило й підприємство «Б», але за рахунок підвищення інтенсивності праці. Хто переможе в конкурентній боротьбі й чому? 4. За даними таблиці необхідно розрахувати суспільно необхідний робочий час (СНРЧ).
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |