|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Якого розряду займенників не існувало в давньоанглійській мові?Семінар 3. Порівняльна характеристика граматичної будови давніх і сучасних германських мов. Презентації: 1. Сандинавські писемні пам’ятки («Старша Едда», «Молодша Едда» 2. Давньоанглійські писемні пам’ятки (Англосаксонська хроніка, Орозій, та ін..)
Зміст: 1. Морфологічна структура слова. 2. Категорії іменника в індоєвропейській мові-основі. 3. Граматичні категорії іменника в германських мовах. Типи основ. 4. Сильні і слабкі прикметники. 5.Займенник. 6. Особливості числівника в давньогерманських мовах. 7. Граматичні категоріїдієслова: час, спосіб, особа, число, стан. 8. Морфологічна класифікація дієслів: а) сильні дієслова; б) слабкі дієслова; в) претерито-презентні дієслова; г) неправильні дієслова. Тестові завдання: 1. Яку структуру слова реконструюють для індоєвропейських імеників (прикметників)? а) триморфемна; б) двоморфемна; в) одноморфемна.
2. Які основи в германських мовах є неіндукуючими? а) основи на -a-, -u-, -i-, -n-; б) основи на -r-, s-, -i- та кореневі основи; в) основи на -n-, s-, -i- та кореневі основи; г) основи на -r-, s-, -u- та кореневі основи.
3. Яка структура слова властива більшості германських мов? а) триморфемна; б) двоморфемна; в) одноморфемна.
Якого розряду займенників не існувало в давньоанглійській мові? а) вказівні; б) зворотні; в) присвійні; г) неозначені.
5. Які основи називають неіндукуючими? а) основи на голосний; б) регулярні; в) непродуктивні; г) продуктивні.
6. Які граматичні категорії іменника існували в мові-основі? а) категорії роду і відмінку; б) поділ на основи та число; в) поділ на основи, рід, число, відмінок; г) рід, число, відмінок.
7. Числівник один в германських мовах за походженням є: а) вказівним займенником; б) слабким прикметником; в) сильним прикметником; г) неозначеним займенником.
8. До яких типів основ могли належати іменники середнього роду в германських мовах? а) іменники з основами на -a-, -s-, -i-, -u-; б) іменники з основами на -a-, -ō-, -u-, -s-; в) іменники з основами на -a-, -u-, -s-, -n-; г) іменники з основами на -a-, -u-, -r-, -n-.
9. Які основи називають індукуючими? а) нерегулярні; б) кореневі; в) непродуктивні; г) продуктивні;
10. Визначте індукуючі основи в германських мовах: а) основи на -a-, -u-, -i-, -n-; б) основи на -a-, -ō-, -i-, -r-; в) основи на -a-, -ō-, -i-, -n-; г) основи на -ō-, -i-, -u-, -n-.
11. Якою була особливість прикметників в германських мовах? а) наявність двох відмін; б) наявність ступенів порівняння; в) суплетивні форми ступенів порівняння; г) існування сильної відміни.
12. Іменники жіночого роду відносяться до таких типів основ: а) іменники з основами на -ō-, -r-, -i-, -u-; б) іменники з основами на -a-, -r-, -i-, -u-; в) іменники з основами на -ō-, -s-, -i-, -u-; г) іменники з основами на -ō-, -s-, -n-, -u-;
13. Іменників з якою основою не існувало в германських мовах? а) з основою на -а-; б) з основою на -nd-; в) з основою на -s-; г) з основою на -іā-.
14. Визначте форму іменної частини мови:
15. Визначте частину мови:
16. Визначте германський суфікс, за допомогою якого утворювалися слабкі дієслова І класу: а) *-ja; б) *-e-; в) -*nō-; г) *-ō-.
17. Аорист у мові-основі позначав: а) закінчену дію чи стан; б) нетривалу, миттєву дію; в) тривалу дію.
18. Який тип аблауту спостерігається в утворенні форм VI класу сильних дієслів: а) якісний; б) кількісний; в) якісно-кількісний.
19. Якого способу не існувало в германських дієсловах? а) імператив; б) індикатив; в) кон’юктив; г) оптатив.
20. Скільки класів сильних дієслів розрізняють у давньогерманських мовах? а) 5; б) 3; в) 4; г) 7.
21. Які вербалії існували в германських мовах: а) незмінюваний інфінітив, іменник, дієприкметник І, змінюваний інфінітив; б) дієприкметник І, незмінюваний інфінітив, дієприкметник ІІ, змінюваний інфінітив; в) прикметник, дієприкметник І, дієприкметник ІІ, змінюваний інфінітив; г) дієприкметник І, незмінюваний інфінітив, дієприкметник ІІ, прикметник.
22. Який ускладнювач існував для І класу германських сильних дієслів? а) -і-; б) -и-; в) носовий+приголосний; г) фрикативний.
23. Якої часової форми не існувало в давньогерманських мовах? а) футурум; б) презенс; в) претерит.
24. Утворення форм претериту однини та множини сильних дієслів VII класу ґрунтується на: а) якісному аблауті; б) кількісному аблауті; в) якісно-кількісному аблауті; г) редуплікації.
25. Скільки класів слабких дієслів існувало в готській мові? а) 5; б) 3; в) 4; г) 7.
26. Назвіть германський суфікс, за допомогою якого утворювалися слабкі дієслова ІІ класу: а) *-ja; б) *-e-; в) -*nō-; г) *-ō-.
27. Скільки існувало класів претерито-презентних дієслів в давніх германських мовах? а) 6; б) 3; в) 4; г) 7.
28. Джерелом походження германських неправильних дієслів є: а) індоєвропейські сильні дієслова; в) індоєвропейські іменники; б) індоєвропейські слабкі дієслова; г) індоєвропейські атематичні дієслова.
29. Визначте ускладнювач для ІІ класу сильних дієслів: а) -і-; б) -и-; в) носовий+приголосний; г) фрикативний.
30. За допомогою якого германського суфікса утворювалися слабкі дієслова ІІІ класу? а) *-ja; б) *-e-; в) -*nō-; г) *-ō-.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.006 сек.) |