|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Приклади тестових завдань1. Визначте, яка із важливих форм міжнародних економічних відносин названа невірно: a) Міжнародна торгівля; b) Міжнародна міграція робочої сили; c) Міжнародний рух капіталу; d) Міжнародні валютно-фінансові і кредитні відносини; e) Міжнародні економічні організації.
2. Основною рисою міжнародних економічних відносин являється: a) Взаємозв’язок національних виробничих процесів; b) Єдиний ринок; c) Встановлення світових цін на товари та послуги.
3. Вищим якісним рівнем розвитку системи міжнародних економічних відносин являється: a) Економічні міжнародні контакти; b) Економічне співробітництво; c) Економічна інтеграція; d) Економічна взаємодія.
4. Яке із тверджень найбільш точно передає причину виникнення світового господарства: a) Зростання фінансового капіталу; b) Інтенсифікація міжнародно-економічного спілкування; c) Зростання чисельності населення; d) Перевиробництво товарів.
5. Які із названих країн відносяться до нових індустріальних держав: a) Південна Корея, Сінгапур, Аргентина, Мексика; b) Франція, Куба; c) Нова Зеландія, Гвінея, Канада.
6. Економічні закони - об’єктивні закони розвитку суспільства, відображають відносини виробництва, розподілу, обміну та споживання матеріальних благ. Чи вірне таке твердження? a) Так; b) Ні.
7. Які із цих відносин і категорій виражають відносини властиві лише світовому господарству: a) Міжнародний поділ праці; b) Суспільний поділ праці; c) Міжнародні валютні відносини; d) Платіжний баланс; e) Світова торгівля.
8. По відношенню до світового господарства протилежними сторонами економічного закону виступають насамперед національне та інтернаціональне з властивими їм відповідними тенденціями. Чи вірне таке твердження: a) Так; b) Ні.
9. Назвіть засновників і розробників теорії МПП: a) С. Харрис; b) А. Сміт c) Р. Торенс d) Д. Рікардо
10. Відмітьте які з нижче поданих груп факторів впливають на МПП: a) природно-географічні; b) соціально-економічні c) військо-технічні; d) науково-технічні; e) гуманітарні.
11. Які основні форми прояву міжнародної спеціалізації виробництва ви знаєте: a) По детальна; b) Предметна; c) Типова; d) Технологічна; e) Наукова; f) Інформаційна.
12. Причини міжнародного розподілу праці: a) Відмінності в системі освіти; b) Нерівномірність розподілу економічних ресурсів; c) Відмінності при виробництві товарів; d) Різні технології і комбінації ресурсів при виробництві товарів. 13. Що першопочаткове з точки зору логіки та історії: a) Міжнародний розподіл праці; b) Розподіл в середині національних народногосподарських комплексів; c) Суспільний розподіл праці.
14. Мотивом МПП є: a) Бажання виробляти певний продукт; b) Бажання отримати економічну вигоду від участі; c) Обидва варіанти вірні; d) Ні один із варіантів не вірний.
15. Основний фактор, який впливає на участь країни в МПП: a) Рівень економічного розвитку; b) Політичний режим; c) Правова база країни; d) Ні один із варіантів не вірний.
16. Спеціалізація праці призводить до: a) Росту чистого експорту; b) Рівномірного розподілу доходів; c) Економічної взаємозалежності.
17. Дайте визначення поняттю “інтернаціоналізація виробництва”: a) Це процес виробництва продукції відповідної вартості і якості між різними країнами; b) Це процес становлення стійких виробничих зв’язків між підприємствами різних країн.
18. Світовий ринок характеризується наступними рисами: a) Є категорією товарного виробництва, що вийшов за національні рамки; b) Проявляється в міжнародному переміщені товарів; c) Розвиває міжнародну конкуренцію; d) Підлягає впливу національної і міжнародної торгівлі; e) Формує особливу систему світових цін.
19. Абсолютні переваги це властивість країни: a) Виробляти один товар з відносно меншими витратами, чим інший; b) Виробляти один товар з відносно меншими витратами в порівнянні з іншими країнами; c) Виробляти всі товари з меншими витратами в порівняні з іншими країнами.
20. Порівняльні переваги – це здатність країни: a) Виробляти один товар з відносно меншими витратами, чим інший; b) Виробляти один товар з відносно меншими витратами в порівнянні з іншими країнами; c) Виробляти всі товари з меншими витратами в порівняні з іншими країнами. 21. Теорія Хекшера-Оліна полягає в тому що: a) Країни повинні виробляти і експортувати ті товари, які обходяться їм відносно дешевше, і імпортувати ті товари, які виробляються за кордоном дешевше, чим в середині країни; b) Вирівнювання в результаті торгівлі відносно цін на товари призводить до вирівнювання відносних цін і на фактори виробництва; c) Міжнародний поділ праці і торгівля в цілому визначається принципом порівняння витрат.
22. Із нижче перерахованого, що найкращим чином показує принцип порівняльних переваг? a) Будь-яка торгівельна країна, що торгує може виграти продаючи товари: b) Надлишкові на власному ринку і купуючи дефіцитні товари; c) Альтернативна вартість виробництва яких висока і купувати товари, альтернативна вартість яких низька; d) З низькою альтернативною вартістю виробництва і купувати товари із високою альтернативною вартістю.
23. Принцип порівняльного переваги вперше сформував: a) П.Самуельсон; b) К.Маркс; c) Ф.Енгельс; d) Д.Рікардо; e) А.Сміт.
24. Який баланс зовнішньої торгівлі рахують активним? a) Експорт більше імпорту; b) Імпорт більше експорту.
25. Різниця між вартістю загального об’єму експорту товарів країною і її імпортом називається: a) Платіжний баланс; b) Торговий баланс; c) Прибутком від зовнішньої торгівлі.
26. Представники протекціонізму твердять, що квоти, мито і інші торгові бар’єри необхідні для: a) Зростання внутрішньої зайнятості; b) Захисту молодих галузей національної промисловості; c) Недопущення демпінгу.
27. Найбільш поширенні аукціони організовані у формі: a) Акціонерних товариств; b) Приватні; c) Товариства з обмеженою відповідальністю; d) Товариства з повною відповідальністю. 28. В чому різниця між міжнародними товарними біржами і міжнародними аукціонами та міжнародними торгами: a) Міжнародні товарні біржі і міжнародні аукціони організовують продавці, а міжнародні торги покупці; b) Різниці між ними немає; c) Всі відповіді не вірні.
29. Які складові входять в ціну СІФ: a) Вартість товару; b) Все, що входить в ціну ФОБ; c) Імпортер зобов’язаний оплатити фрахт; d) Експортер зобов’язаний пред’явити імпортерам страхові свідоцтва.
30. Які складові включає ціна ФОБ: a) Експортер зобов’язаний отримати експортну ліцензію; b) Експортер зобов’язаний погрузити товар на корабель і повідомити імпортера про погрузку; c) Експортер за свій рахунок зобов’язаний доставити товар, упакувати його в морську упаковку, доставити товар до порту відправлення і повідомити про це імпортера.
31. Світова ціна являється видом: a) Ціни яка утворюється в залежності від джерел цінової інфляції; b) Інтернаціональної вартості товару, що реалізується на світовому ринку; c) Ціни, яка формується в залежності від операцій на світовому ринку.
32. Бонусна знижка – це знижка, яка: a) Покриває власні витрати дилера на продажу і сервіс; b) Надається постійним покупцям, якщо вони за відповідний період придбають обумовлену кількість товару; c) Встановлюється на певний випадок і обмежена в часі.
33. Такі чинники як: економічний цикл, стан сукупного попиту і пропозиції, інфляція відносяться до якої групи ціноутворюючих факторів: a) Специфічні; b) Спеціальні; c) Загальноекономічні; d) Конкретно економічні.
34. Яка із названих причин вивозу капіталу за кордон названа невірно? a) Обмеження національного ринку; b) Можливість максимально використовувати переваги міжнародної спеціалізації і кооперування; c) Неможливість використання капіталу в середині країни; d) Різниця у величині процентної ставки у різних країнах. 35. Яка країна в 90-і роки ХХ ст. мала самий високий об’єм експорту і імпорту прямих інвестицій: a) США; b) Японія; c) Італія; d) Франція; e) Німеччина;
36. Які із названих видів інвестицій являються прямими: a) Український “Промінвестбанк” купив в Парижі будинок, де відкрив свій філіал; b) Американська фірма “Мак Дональдс” відкрила черговий ресторан в Києві; c) Німецький банк купив 5% акцій російської компанії ТНК; d) Італійська нафтодобувна компанія придбала 11% поточного випуску акцій “Лукойл”.
37. Які із названих форм руху капіталу відносяться до підприємницької форми: a) Відкриття за кордоном філіалу; b) Надання позички експортеру; c) Випуск і продаж облігацій за кордон; d) Купівля контрольного пакету акцій зарубіжного підприємства.
38. Які із названих форм руху капіталу відносяться до позичкової форми: a) Відкриття дочірньої компанії за кордоном; b) Купівля акцій зарубіжної компанії; c) Надання кредиту на імпорт товарів; d) Випуск і продаж облігацій за кордоном.
39. Дозвіл іншій особі використовувати навіть не запатентовані секрети виробництва і новинки – це: a) Ліцензія; b) Патент; c) “ноу-хау”.
40. Якого виду ліцензійна угода, якщо ліцензіат має повністю всі права на використання винаходу на протязі дії договору. При цьому сам ліцензіар на цей же час лишається права використання предмету ліцензії: a) Угода виняткової ліцензії; b) Угода простої ліцензії; c) Угода повної ліцензії.
41. Чи вірно що основною формою комерційної передачі технології у матеріалізованому вигляді виступає експорт машин, обладнання і інших видів промислової продукції: a) Так; b) Ні.
42. В’їзд працездатного населення в дану країну з закордону – це: a) Міграція робочої сили; b) Імміграція; c) Еміграція; d) Рееміграція.
43. Повернення емігрантів в свою країну на постійне місце проживання – це: a) Міграція робочої сили; b) Імміграція; c) Еміграція; d) Рееміграція
44. Що виступає негативною рисою для країн-експортерів робочої сили: a) Відтік висококваліфікованих кадрів із країни; b) Зниження соціальної напруженості; c) Масове надходження валюти.
45. Основними центрами протягування робочої сили є: a) Західна Європа; b) США і Канада; c) Країни Африки; d) Країни Південної Америки; e) Австралія.
46. В якій країні масового потоку міграції немає: a) Італія; b) Німеччина c) Великобританія; d) Франція; e) Португалія.
47. Яка валюта виступила як базова при Бретон-Вудській валютній системі? a) Долар США; b) Марка ФРН; c) Французький франк; d) Англійський фунт стерлінг;
48. В сучасних умовах переважають валютні системи які базуються на: a) Золотому стандарті; b) Плаваючих курсах; c) Фіксованих курсах;
49. З якого року почала діяти Ямайська валютна система: a) 1963; b) 1976; c) 1978; d) 1983; e) 1986.
50. Капітал МВФ створюється за рахунок: a) Внесків сімох промислово розвинутих країн; b) Коштів ООН; c) Внесків країн-членів МВФ.
51. Якщо відбувається ревальвація національної валюти, то при інших рівних умовах: a) Постраждають галузі; орієнтовані на споживання імпортної сировини; b) Постраждають галузі, які орієнтовані на експорт; c) Може підвищитись рівень безробітних в країнах – торгових партнерах даної країни; d) Не відбудеться нічого із вище названого.
52. Що визначає курс валюти в системі плаваючих валютних курсів? a) Розмір золотого запасу країни; b) Рівень національного доходу; c) Рішення уряду; d) Попит і пропозиція на ринку валют.
53. Яку назву отримали перші міжнародні кредитні гроші: a) СДР; b) Євро; c) Долар.
54. Які шість країн на початку входили в Європейське Співтовариство: a) Бельгія, Греція, Іспанія, Франція, Німеччина, Великобританія; b) Бельгія ФРН, Франція, Італія, Люксембург, Голландія; c) Бельгія, Іспанія, Франція, Німеччина, Італія, Португалія.
55. З якого часу Європейське Співтовариство отримало нову назву – Європейський союз: a) Листопад 1993р.; b) Січень 1994р. c) Грудень 1995р.; d) Травень 2000р.
56. Вільна торгівля, єдиний митний тариф, вільне переміщення трудових ресурсів і капіталу, домовленість про єдину економічну політику між країнами характерно для: a) Повної економічної інтеграції; b) Економічний союз; c) Спільний ринок; d) Митний союз; e) Зони вільної торгівлі.
57. Які країни входять в склад НАФТА: a) Великобританія; b) Китай; c) Японія; d) США; e) Канада; f) Мексика.
58. Чим НАФТА відрізняється від інших моделей міжнародної економічної інтеграції: a) Різними континентальними масштабами; b) Різними рівнями економічного розвитку; c) Різною валютною системою.
59. Коли був створений ЄБРР: a) 1990 р. b) 1991 р. c) 1992 р. d) 1993 р.
60. Україна прийнята в СОТ у: a) грудень 2007 р. b) січень 2008 р. c) травень 2008 р. d) червень 2008 р.
61. Що найбільш сприяє участі України в МПП: a) рівень розвитку продуктивних сил; b) природні умови; c) історичні умови.
62. Проблеми взаємовідносин людини та суспільства з природою і власне суспільних відносин класифікуються як глобальні, якщо: a) вони мають загальносвітовий характер; b) не вирішення їх викликає загрозу всьому людству; c) вони вимагають невідкладних та рішучих дій на основі колективних та скоординованих дій світового господарства; d) усі відповіді вірні.
63. Чи відноситься всесвітня система інформації до глобальних проблем? a) так b) ні
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.024 сек.) |