|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Тема 7. Вирішення господарських спорів у першій інстанції
Строки та порядок вирішення спорів у господарському суді. Відкладення,зупинення,поновлення і припинення судового розгляду. Рішення суду.Ухвала суду,її зміст.Додаткове рішення,ухвала.
План семінарського заняття
1.Строки та порядок вирішення спорів у господарському суді. 2..Відкладення, зупинення, поновлення та припинення судового розгляду. 3.Рішення суду. 4.Ухвала суду,її зміст. 5.Додаткове рішення,ухвала.
Питання для самостійної роботи
1.Порядок ведення засідання суду. 2.Реалізація принципу змагальності сторін у судовому засіданні. 3.Правові наслідки неявки сторони у судове засідання,відсутності відповідача. 4.Відповідальність учасників процесу за порушення порядку у судовому засіданні,невиконання доручень суду. 5.Участь у судовому засіданні в режимі відео конференції. 6.Правові наслідки залишення заяви без розгляду. 7.Права господарського суду щодо прийняття рішення. 8.Таємниця нарадчої кімнати,оголошення рішення та набрання ним законної сили. 9.Надсилання рішень та ухвал. 10.Роз’яснення і виправлення рішення,ухвали. 11.Окрема ухвала.Повідомлення господарського суду.
Практичні завдання
Завдання 1 5 січня 2013 року товариство з обмеженою відповідальністю «Факел» звернулося до колективного виробничого підприємства «Стимул» із проханням поставити йому до кінця місяця 75 балок, вказавши свій поточний рахунок і гарантувавши негайну оплату. 15 січня підприємство відвантажило товариству замовлені балки. Але претензію підприємства про оплату балок товариство відхилило, посилаючись на те, шо договір поставки між ними укладено не було, а лист, з яким товариство звернулося до підприємства, воно розцінювало як пропозицію для укладання договору. Підприємство звернулося до господарського суду. 1. Який порядок укладання господарських договорів передбачено чинним законодавством? 2. Чи може договір поставки укладатися шляхом прийняття до виконання замовлення? 3. Яке рішення має прийняти суд? 4. Підготувати проект рішення суду.
Завдання 2 Державне будівельне підприємство "Будівельник" уклало з приватним підприємством "Дон" договір, за яким ПП "Дон" зобов'язувалося поставити ДБП "Будівельник" дизельне пальне на умовах передоплати.ДБП "Будівельник" вчасно перерахувло зазначену в договорі суму, проте ПП "Дон" своїх зобов'язань не виконав і пальне не поставив. Районний прокурор подав позов до господарського суду в інтересах ДБП "Будівельник" про стягнення вартості пального та обумовленого договором штрафу за прострочення виконання зобов'язань у розмірі 20 % від суми передоплати. 1Який розмір неустойки передбачено законодавством за прострочення поставки? 2.Чи мав прокурор право подавати позов на захист інтересів державного підприємства? 3Яке рішення має прийняти господарський суд? 4.Підготувати проект рішення суду.
Завдання 3 Приватне акціонерне товариство «Глобус» пред'явило позов до виробничого кооперативу «Промінь» про стягнення неустойки за недопоставку рідкого скла. Кооператив не відмовився від факту невиконання договірних зобов'язань, проте просив звільнити його від відповідальності, оскільки його контрагенти, в свою чергу, не поставили йому силікат натрію для виробництва рідкого скла. Розглядаючи спір, господарський суд встановив, що контрагенти виробничого кооперативу - виробники силікату натрію - визнані банкрутами і припинили свою діяльність, а тому кооператив не зміг закупити необхідну сировину для виготовлення скла. Враховуючи ці обставини, господарський суд відмовив ПAT у задоволені позову. 1.Чи може суб'єкт підприємницької діяльності звільнятися від відповідальності за невиконання договірного зобов'язання, якщо таке невиконання було спричинене відповідним невиконанням зобов'язань його контрагентами? 2.Чи можна наведені в ситуації обставини вважати форс-мажорними та яким чином вони можуть вплинути на рішення суду? 3.Яке рішення прийме суд? 4.Підготувати проект рішення суду.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |