|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Тема 3.Досудове врегулювання господарських спорів
Значення та правові засади досудового врегулювання господарських спорів.Порядок пред’явлення претензії.Врегулювання розбіжностей,що виникають при укладенні,зміні та розірванні господарських договорів.
План семінарського заняття 1.Значення та правові засади досудового врегулювання господарських спорів. 2.Порядок пред’явлення та розгляду претензії. 3.Врегулювання розбіжностей, що виникають при укладенні, зміні та розірванні господарських договорів.
Питання для самостійної роботи
1.Значення та доцільність існування в господарському процесуальному праві досудового врегулювання окремих категорій спорів. 2.Обов’язковість (необов’язковість) дотримання процедури досудового врегулювання господарського спору. 3.Вимоги до претензії та відповіді на неї. 4.Порядок пред’явлення претензії,надання відповіді. 5.Досудове врегулювання спорів,що виникають з договору перевезення вантажів. 6.Врегулювання розбіжностей при укладенні господарського договору на виконання державного замовлення.
Практичні завдання Завдання 1 Між приватним підприємством "Бриг" і товариством з обмеженою відповідальністю "Норд" було укладено договір підряду, за яким ТОВ "Норд" зобов'язувалося виконати ремонтні роботи у приміщені, що належало ПП "Бриг". При прийнятті підприємством роботи з'ясувалося, що ТОВ виконало ремонт із порушенням технології (нерівно покладений кахель, вологий паркет,тощо). Незважаючи на це, ТОВ відмовилося від належного виконання робіт без додаткової оплати. Через місяць після прийняття робіт ПП надіслало претензію ТОВ, у якій наполягало на завершенні ремонтних робіт за кошти ТОВ, але у зв'язку з тим, що претензія не мала дати і номера, а також була підписана не керівником ПП "Бриг" ТОВ "Норд" відмовилося її розглядати. Через 8 місяців приватне підприємство надіслало повторну претензію, що містила всі необхідні реквізити, на яку ТОВ "Норд" не відповіло. Підприємство звернулося до господарського суду. 1.Які наслідки настають для сторони за договором у разі недотримання нею порядку пред'явлення претензії,передбаченого договором? 2.Протягом якого строку замовник має право на пред'явлення претензії про виявлені недоліки в роботі, виконаній за договором підряду? 3.Чи мало у даному випадку підприємство звертатися до господарського суду? 4.Скласти претензію і відповідь на претензію.
Завдання 2 Згідно з договором, укладеним між торговельним підприємством і Управлінням Південної залізницею, остання здійснювала перевезення вантажів з м. Суми у м. Харків. Під час одного з перевезень сталося зіткнення вантажних потягів, яке спричинило загибель вантажу торговельного підприємства. Через 3 місяці торговельне підприємство надіслало залізниці претензію, в якій вимагало відшкодування вартості втраченого вантажу, суми штрафу та плати, сплаченої підприємством за перевезення вантажу. У встановлений термін залізниця надіслала заявникові відзив, у якому погоджувалася відшкодувати тільки суму втраченого вантажу. Підприємство звернулося до господарського суду. 1.Який обсяг відповідальності, що несе залізниця, передбачений за втрату вантажу? 2.Протягом якого терміну можуть заявлятися претензії та подаватися позови до залізниці? Яким нормативним актом це передбачено? 3.Вирішити ситуацію та скласти претензію і відповідь на претензію.
Завдання 3 Товариство з обмеженою відповідальністю "Медторг" звернулося до публічного акціонерного товариства комерційного банку "Трансавтобанк" із проханням про видачу значного кредиту строком на 5 років. Банк погодився видати кредит, але у проекті договору, що його було надіслано позичальнику, запропонував включити до нього умови про заборону позичальникові (протягом всього строку дії кредитного договору) продавати чи передавати в оренду основні засоби товариства, укладати договори поруки та гарантії, а також передавати у позику грошові кошти товариства без згоди банку. Товариство не погоджувалося на такі умови, вважаючи, що вони обмежують його правосуб'єктність, а отже, є недійсними. Проте директор товариства підписав договір і разом з протоколом розбіжностей передав у банк. Банк вирішив звернутися до господарського суду. 1.В якому порядку повинен вирішуватись переддоговірнй спір між сторонами? 2.Чи правомірно включати вищенаведене положення в договір? Чи будуть підстави для визнання його недійсним? 3.Яке рішення має прийняти господарський суд?
Тема 4. Окремі питання господарського процесу.
Підвідомчість справ господарським судам.Підсудність справ.Учасники господарського процесу.Судові витрати.Процесуальні строки.
План семінарського заняття
1.Підвідомчість справ господарським судам. 2.Підсудність справ господарським судам. 3.Учасники господарського процесу. 4.Судові витрати. 5.Процесуальні строки.
Питання для самостійної роботи
1.Підвідомчість господарським судам справ по земельних спорах. 2.Виключна підсудність справ. 3.Матеріально-правові інтереси сторін по справі. 4.Процесуальна співучасть та процесуальне правонаступництво. 5.Участь прокурора в господарському процесі. 6.Правове становище третіх осіб. 7.Відвід судді. 8.Витрати на проведення експертизи по справі,правову допомогу, їх відшкодування. 9.Визначення процесуальних строків,їх закінчення та поновлення. 10.Представництво інтересів сторін,третіх осіб у суді.
Практичні завдання
Завдання 1 Фізична особа-підприємець Хоменко М.В., якому товариство з обмеженою відповідальністю "Ровен" заборгувало 10 тис. грн. за вироблені та відвантажені ним півроку тому вироби з лози, вирішив звернутися до господарського суду. Судовий збір він не сплачував, оскільки належав до четвертої категорії постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, постійно працював і мешкав на території зони посиленого радіоекологічного контролю. Але господарський суд повернув позовну заяву підприємцеві без розгляду, посилаючись на те, що громадянин не надав суду докаів сплати судового збору 1.Чи має право ФОП Хоменко М.В. звертатися до господарського суду? 2.Як у даному випадку визначається підвідомчість і підсудність спору? 3.Чи має ФОП Хоменко М.В.пільги щодо сплати судового збору із зазначеної ним підстави? 4.Які можливі варіанти за ЗУ «Про судовий збір» звільнити від сплати чи відтермінувати сплату судового збору ФОП Хоменко М.В.?
Завдання 2 Приватний підприємець Петренко В.В., перебуваючи у відрядженні в невеликому південному місті, домовився із власником будинку приватним підприємством «Каскад» в особі заступника директора, що знаходився неподалік від моря, про те, що протягом трьох літніх місяців у будинку мешкатиме його дружина із сином. Також він вніс частину суми в рахунок майбутніх платежів, що корінцем прибуткового касового ордера виданого ПП №Каскад». Через кілька днів сім'я підприємця приїхала, але власник будинку відмовився надати житло, мотивуючи тим, що чекає на приїзд найнятого на роботу працівника з іншої місцевості. Підприємством сплачену суму було повернуто.Проте Петренко В.В. вимагав повернення суми у подвійному розмірі, оскільки вважав її завдатком. Також він вимагав відшкодування збитків, пов'язаних із марним приїздом сім'ї. Не отримавши потрібної суми, він звернувся до господарського суду. 1.Які особи можуть надавати (отримувати) завдаток? Чи можна вважати надану підприємцем суму завдатком? 2.Чи мав право у цій ситуації підприємець Петренко В.В. звертатися до господарського суду за захистом його порушеного,як він вважає, права? 3.Які процесуальні дії та в які строки судді господарського суду, якому передана на розгляд позовна заява підприємця Петренка В.В.?
Завдання 3 Приватне акціонерне товариство «Альянс» (м.Харків) вирішило звернутись до суду з позовом,у якому просити суд визнати недійсним договір іпотеки нежитлового приміщення (м.Богодухів) укладений з товариством з обмеженою відповідальністю комерційним банком «Гарант» (м.Донецьк) у зв’язку з відсутністю в договорі однієї з істотних умов.Другим відповідачем по справі позивач налаштований залучити приватного нотаріуса Момота А.В. (м.Київ),який посвідчив договір іпотеки. 1.Чи підвідомчий даний спір господарському суду? 2.Яка Ваша думка стосовно визначеного позивачем складу учасників? 3.Яка підсудність даної справи? 4.Якими будуть рішення чи/або ухвала суду по справі?
Тема 5.Докази та доказування у господарському процесі
Поняття,зміст,види,мета доказування..Предмет та межі доказування. Обов’язок доказування і подання доказів.Належність і допустимість доказів.Підстави звільнення від доказування.Поняття та види доказів,окремі засоби доказування.Оцінка доказів. Запобіжні заходи.
План семінарського заняття
1.Поняття,зміст,види,мета доказування. 2.Предмет та межі доказування. 3.Розподіл обов’язків з доказування. 4.Належність і допустимість судових доказів. 5Підстави звільнення від доказування. 6.Поняття та види доказів,окремі засоби доказування. 7.Оцінка доказів. План для самостійної роботи
1.Предмет спору і предмет доказування. 2.Судове доказування як засіб пізнання. 3.Витребування доказів. 4.Судова експертиза. 5.Поняття, види, порядок та значення застосування запобіжних заходів.
Практичні завдання Завдання 1 Учасник Козлов П.П.звернувся до загальних зборів сільськогосподар ського товариства з обмеженою відповідальністю «Обрій» із заявою про вихід з товариства та виплату йому належної частки вартості майна товариства. Рішенням зборів Козлова П.П.виведено із складу товариства згідно поданої заяви та вирішено передати йому в якості розрахунку,як учаснику при виході із товариства,некомплектний культиватор вартістю 2600 грн.,тракторний причеп балансовою вартістю 1500 грн.,2 тони ячменю вартістю 2000 грн.Заявник не погодився з таким рішенням,так як вважає,що товариство повинне сплатити йому частку грішми в сумі 54000 грн.виходячи з розміру його частки та балансової вартості всього майна товариства і звернувся з відповідним позовом у господарський суд 1.Який предмет спору за даним позовом і чи підвідомча справа господарському суду? 2.Які докази в обгрунтування позову повинен надати позивач суду? 3.Чи доцільним є призначення і проведення по справі судової експертизи,які б питання ви запропонували для роз’яснення експертом.?Який існує порядок призначення судової експертизи? 4.Які на Вашу думку та в якому порядку необхідно (доцільно) витребувати докази від відповідача? 5.Яке рішення винесе суд?
Завдання 2 При прийнятті збудованого приміщення автогаража з СТО замовник виявив конструктивні недоліки в збудованому об’єкті внаслідок відступлення підрядником від затвердженого проекту будівництва.У заявленій будівельній організації претензії замовник (суб’єкт господарювання) зпропонував підряднику усунути за свій рахунок недоліки.Підрядник у відповіді на претензію заявив,що претензії замовника виникли із-за неякісної розробки проекту будівництва,внаслідок чого підрядник з усної згоди замовника дещо змінив передбачені проектом висоту несучих стін та розташування віконних пройомів і в’їзних воріт в СТО.Врегулювати спір шляхом переговорів сторони не змогли. 1.З яким позовом до підрядника замовник може звернутись у господарський суд?Який предмет спору? 2.Які докази він може надати суду в обґрунтування позову? 3.Які обґрунтування заперечень проти позову у відзиві може надати суду відповідач? 4.Доцільність призначення і проведення судової експертизи та кому і в якому порядку доручити її проведення? 5.Яке рішення може прийняти суд по справі?
Тема 6. Позов у господарському процесі.
Поняття та елементи позову.Форма і зміст позовної заяви.,порядок її подання.Об’єднання позовних вимог.Підстави відмови у прийнятті, повернення позовної заяви.Відмова від позову.Зустрічний позов. Забезпечення позову. План семінарського заняття
1.Поняття та елементи позову. 2.Форма і зміст позовної заяви,порядок її подання. 3.Об’єднання позовних вимог. 4.Підстави відмови у прийнятті,повернення позовної заяви. 5.Зустрічний позов. 6.Забезпечення позову.
Питання для самостійної роботи
1.Вимоги до позовної заяви. 2.Додатки,клопотання до позовної заяви? 3.Визначення ціни позову,розмір сулового збору. 4.Наслідки відмови в прийнятті,повернення позовної заяви. 5.Відзив на позовну заяву. 6.Вибір та обгрунтування заходів забезпечення позову.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.014 сек.) |