|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Класний керівник: завдання, функції, форми роботи з колективом учнів. Права та обов’язки класного керівникаЗміст роботи класного керівника передбачав: * всебічне вивчення учнів; * виявлення їх запитів, нахилів та інтересів; *організація діяльності і виховання класного колективу; * боротьба за високу успішність і зміцнення дисципліни в класі; * сприяння підготовці до життя і продуктивної праці, їх професійної орієнтації; * організація в класі позаурочної виховної роботи, позакласного читання учнів; * постійний зв'язок з батьками учнів, громадськими організаціями та ін.
Завдання класного керівника: - виховання громадянина України; - формування особистості учня (вихованця), його наукового світогляду, розвитку здібностей і обдаровань; - виховання в учнів (вихованців) поваги до Конституції України, державних символів України, почуття власної гідності, свідомого ставлення до обов'язків, прав і свобод людини і громадянина, відповідальності перед законом за свої дії; - реалізацію права учня (вихованця) на вільне формування політичних і світоглядних переконань; - виховання шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, державної та рідної мови, національних цінностей українського народу та інших народів і націй; - виховання свідомого ставлення до свого та здоров'я інших громадян як найвищої соціальної цінності, формування засад здорового способу життя, збереження і зміцнення фізичного та психічного здоров'я учнів.
Класний керівник – член педагогічного колективу. Усю організаторську та виховну роботу він проводить не один, а під керівництвом директора та його заступників у тісному контакті з іншими вчителями. На класного керівника накладається відповідальність за організацію життя дітей, за стан навчально-виховної роботи в класі. Всю роботу він проходить, як офіційно-службова особа.
Права класного керівника: *Відвідування уроків вчителів у «своєму класі». *Відвідування сімей учнів. *Виступати з клопотанням перед адміністрацією школи про заохочення або стягнення учнів свого класу. *Отримати своєчасну методичну та організаційно-педагогічну допомогу від керівництва школи. *Класний керівник має право на захист власної честі, гідності та професійної репутації в разі незгоди з оцінками його діяльності з боку адміністрації школи, батьків, інших педагогів. *Запрошувати до школи батьків учнів.
Обов`язки класного керівника: - Проводити виховну роботу в класі. - Вести встановлену документацію класу. - Подавати керівництву школи дані про успішність, відвідування та поведінку учнів. - Стежити та контролювати стан щоденників. - Організовує в разі потреби допомогу учням (навчальну, моральну). - Здійснення педагогічного контролю за дотримання учнями статуту школи та правил внутрішнього розпорядку. - Регулярно готувати та проводити батьківські збори. - Вивчати вікові, індивідуальні та психологічні особливості дітей спільно зі шкільним лікарем, психологом, логопедом, батьками. - Функції класного керівника: Діагностична функція – передбачає вивчення класним керівником учнів свого класу для виявлення індивідуальних особливостей, здібностей та талантів, рівня розумового розвитку. Організаторська – полягає в уміння залучати колектив класу до різних видів виховної діяльності: пізнавальної, суспільно-корисної, художньо-творчої, вільного спілкування та організації дозвілля. Виховна – передбачає проведення виховних заходів та індивідуальної роботи з учнями. Координаційна – полягає у спрямування класним керівником виховних зусиль всіх педагогів та батьків на позитивні результати виховання. Стимулююча – полягає у своєчасному виявленні зрушень на краще в розвитку кожного учня класу і відповідному заохоченні його до наступних корисних дій і вчинків.
Форми роботи класного керівника з учнями: 1.Словесна – збори, доповіді, бесіди, диспути, конференції, зустрічі. 2.Практична – походи, екскурсії, виставки робіт учнів, змагання, ранок-концерт, гурток. 3.Наочна – організація виставок, оформлення стендів, випуск газет, культпоходи в музей та театр. 4.Колективні – класна година. 5.Індивідуальна – індивідуальна бесіда та доручення. 6.Групова – гурток, репетиція, вікторина, КВК, похід, екскурсія, олімпіада. Всі форми роботи пов`язані між собою, доповнюють і збагачують одна одну
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.004 сек.) |