|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Я. Коменський про класно-урочну систему навчання. Ознаки класно-урочної системи навчання. Переваги та недоліки класно-урочної системи навчанняВищою формою групового навчання є класно-урочна система, обґрунтована Яном Амусом Коменським у його праці «Велика дидактика» (1632). Класно-урочна система навчання – це така організація навчання, при якій учні групуються для проведення занять в класи, що зберігають свій склад протягом тривалого періоду часу, а провідною формою навчання є урок.
Зміст навчання в кожному класі визначається навчальними планами і програмами. Уроки проводяться за розкладом, складеним на основі навчального плану. Навчальні приміщення в школі називаються класними кімнатами, навчальними кабінетами, майстернями. Ознаки класно-урочної системи навчання: · Єдиний початок і закінчення навчального року по всій країні. · Керівна роль в навчанні належать вчителю. · Урок – провідна форма навчання. · Комплектування класів відбувається в межах одного віку та рівня розвитку учнів. · Відвідування уроків учнями є обов’язковим. · Тривалість уроків однакова · Заняття здійснюються за розкладом. · Обов’язковими є домашні завдання. · Контроль за навчальною діяльністю: в кінці року екзамени, контрольні роботи, виставлення оцінок. Ці організаційні ознаки потрібно сприймати як фундамент організації всієї діяльності школи, а класно-урочну систему як одну із започаткованих людством ознак культури не тільки в освіті, а й в науці. Горизонтально розташовані класи (паралельні) працюють за одним навчальним планом, єдиними програмами і підручниками. Вертика льні класи відображають змістово-тимчасові етапи у навчанні.
Переваги класно-урочної системи навчання:
Недоліки класно-урочної системи: * Малорухливий стан учнів. * Неможливість обрати предмет, вчителя. * Мало можливостей для спілкування вчителя з учнем та учнів між собою. * Часта зміна навчальних дисциплін. * Мало можливостей для індивідуальної роботи.
6 .Предмет і завдання педагогіки, її основні категорії. Джерела педагогіки. Система педагогічних наук.
Педагогіка – сукупність теоретичних і прикладних наук, що вивчають процеси виховання, навчання і розвитку особистості. Педагогіка – наука про спеціально організовану діяльність по формуванню особистості, це наука про зміст, форми і методи навчання, виховання, освіти, розвитку та формуванню особистості. Педагогіка – наука, що вивчає процеси навчання, виховання і розвитку особистості. Об’єкт педагогіки – це особистість вихованця, учня, студента, дорослого. Предмет педагогіки – виховна діяльність, що здійснюється в закладах освіти людьми, уповноваженими на це суспільством. Завдання сучасної педагогіки:
У 17 ст. педагогіка відокремилась у самостійну науку і в своєму розвитку пройшла такі стадії:
Джерела педагогіки: Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |