|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Тема 18 Керівництво навчально-виховною роботою школи
1. З метою оптимізації управління життєдіяльністю школи створюють органи управління, діяльність яких дає змогу врахувати потреби учасників навчально-виховного процесу. Наявність розгалуженої структури управлінських органів у школі вимагає організації їх взаємодії, координації роботи всіх підрозділів.
До структури управлінських органів у школі належать:
2. Конференція – є вищим колегіальним органом громадського самоврядування школи. Конференція затверджує Статут школи, вносить корективи, розробляє напрями розвитку школи та підвищення ефективності навчально-виховного процесу. Скликається 1 раз на рік
Кожна школа на основі типового статуту з урахуванням соціальних, економічних, національних та регіональних особливостей розробляє свій статут.
Статут школи – це сукупність норм і правил життя колективу. З урахуванням його особливостей і перспектив розвитку
Статут не повинен суперечити основним державним документам про школу, обмежувати права учасників навчально-виховного процесу.
Рада школи – це орган колегіального управління шкільними справами, створене для вирішення важливих питань, щодо удосконалення навчально-виховного процесу.
До Ради школи входять:
Рада школи займається такими питаннями:
Педагогічна рада – це консиліум педагогів професіоналів з питань навчально-виховної роботи. Скликається кожної чверті на початку та в кінці навчального року (не менше 4-5 раз). Перша пед. рада проводиться на початку навчального року і присвячена підбиттю підсумків за минулий навчальний рік. До складу пед. ради входить адміністрація школи, вчителі, вихователі ГПД, соціальний педагог, завідувач бібліотеки, голова батьківського комітету. Завдання пед. ради:
Нарада при директорі – використовується для вирішення термінових питань, пов’язаних з організацією навчально-виховного процесу (аналіз успішності учнів, дисципліни в школі, для організації позакласної роботи). Проводиться раз на тиждень та за потребою. 3. Управління сучасною школою є складною системою з багатьма внутрішніми взаємозв’язками. Його ефективність багато в чому залежить від правильного розподілу обов’язків в адміністрації школи.
Директор школи – його діяльність регламентується Положенням про ЗНЗ, згідно з яким, директором може бути тільки громадянин України, має вищу педагогічну освіту, на рівні спеціаліста або магістра, стаж педагогічної роботи не менше 3 років. Він є найвищою посадовою особою в школі, діє від імені школи, представляє її в усіх організаціях, розпоряджається її майном і коштами, укладає договори, відкриває у банку рахунок, розпоряджається кредитами, видає накази по школі. Його вказівки та накази є обов’язковими для учнів та всіх працівників школи.
Обов’язки директора школи:
Вимоги до директора: · Повинен бути творчим керівником · Бути демократичним, вимогливим, чесним, дипломатичним · Мати організаторські здібності, бути креативним.
Директор школи керує роботою своїх заступників, узгоджує свою діяльність з діяльністю педагогічного колективу та з громадськими організаціями, відповідає за комплектування класів та працевлаштування випускників. Один з найголовніших напрямів роботи директора – добір і розстановка педагогічних кадрів.
Заступник директора за навчальної роботи
Заступник директора здійснює керівництво методичною роботою з учителями школи, складає і контролює розклад уроків, графіки факультативних занять та гуртків, контрольних та лабораторних робіт, навчальних екскурсій. Він відповідає за звітність із питань навчально-виховного процесу, контролює роботу шкільної бібліотеки.
Заступник директора з навчально-виховної роботи в початковій школі
Заступник директора з виховної роботи
В його обов’язки входить:
Заступник директора з господарської частини Відповідає за: · збереження шкільних приміщень і майна · матеріальне забезпечення навчального процесу · санітарний стан школи · протипожежну охорону · правильно організовує роботу обслуговуючого персоналу та технічних працівників
4. З метою демократизації управління, налагодження зворотного зв’язку у навчальному закладі діють органи громадського самоврядування:
Учнівський комітет школи – обирається на учнівських зборах школи, його діяльність є свідченням реалізації права учнів на участь в управлінні школою, він захищає права учнів. УЧКОМ сприяє вирішенню питань пов’язаних з організацією навчання та виховною діяльністю на користь учнів. Організовує і проводить свята, вечори, екскурсії, організовує дозвілля. Профспілковий комітет – відповідає за профспілкову роботу і профспілкові внески колективу школи. Профком захищає права робітників перед адміністрацією школи, організовує вітання ювілярів, екскурсії та подорожі членів колективу. Адміністрація школи погоджує з профкомітетом штатний розклад, навчальне навантаження, умови праці персоналу, укладає угоди про охорону праці, повідомляє про скорочення робочих місць.
Батьківський комітет – обирається на батьківських зборах. Метою його є діяльність по контролю за виконанням статутних завдань школи. Забезпечує єдність педагогічних вимог до учнів, та надання допомоги сімї у вихованні і навчанні дітей. Його рішення мають рекомендований характер.
Особливості управління внутрішкільним життям:
Головним у змісті управлінської діяльності стає вироблення цілісної системи діяльності школи, яка б відповідала вимогам часу і створювала передумови для цілеспрямованого розвитку учнів.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.006 сек.) |