|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Задача 14Заповнити розрахункові документи: платіжне доручення, платіжну вимогу-доручення, розрахунковий чек, простий та переказний вексель, заяву на відкриття акредитива. Оформити картку зі зразками підписів і заяву на відкриття рахунка. Заповнити факторинговий договір.
Тестові завдання:
1. Яке з тверджень характеризує грошовий оборот? а) система здійснення і регулювання платежів із грошовими вимогами та зобов’язаннями, які виникають між банками в процесі їх діяльності; б) рух грошових коштів без використання сум за рахунками в банках чи зарахування заліку взаємних вимог; в) рух грошей в готівковій та безготівковій формі, що обслуговує кругообіг товарів і послуг в процесі розширеного відтворення.
2. Грошовий оборот складається із секторів: а) грошового обігу та фінансів; б) грошового обігу, фінансового та кредитного секторів; в) грошового обігу та кредитного сектору.
3. Дайте визначення грошового обігу: а) переміщення грошей від одного суб’єкта ринку до іншого та віддалення грошей від першого пункту входження їх в грошовий оборот; б) сукупність платежів готівковими грошима за певний проміжок часу; в) сфера готівкового та безготівкового обігу.
4. Суб’єктами грошового обігу виступають: а) фінансові посередники; б) фірми; в) сімейні господарства; г) ринок продуктів; д) уряд; е) ринок ресурсів.
5. Грошовим обігом взаємопов’язуються такі ринки: а) продуктів; б) міжбанківський; в) інвестиційний; г) ресурсів; д) фінансовий; е) світовий; є) кредитний.
6. До потоків “втрат” належать такі грошові потоки: а) оплата імпорту; б) заощадження; в) податки; г) правильні відповіді а) і в).
7. До потоків “ін’єкцій” належать такі грошові потоки: а) оплата експорту; б) державні позики; в) інвестиції; г) державні закупівлі.
8. Вхідні грошові потоки сектора “сімейних господарстві”: а) заощадження; б) податки; в) доходи.
9. Вхідні грошові потоки сектора “фірм”: а) податки; б) інвестиції; в) виручка від реалізації; г) позики; д) кредити.
10. Вхідні потоки сектора “держава”: а) позики; б) трансфертні платежі; в) податки; г) заробітна плата; д) заощадження.
11. Як можна описати готівковий оборот? а) економічні відносини між фізичними і юридичними особами; б) сукупність платежів готівковими грошима; в) розрахунки шляхом заліку взаємних вимог.
12. В якому випадку ми маємо справу з емісією готівкових грошей? а) один із векселів, який куплений НБУ, викуповується трасатом; б) НБУ купує казначейські зобов’язання в держави за готівкові кошти; в) службовець знімає зі свого рахунку в банку заробітну плату готівкою; г) надруковані банкноти надходять з друкарень до НБУ.
13. Безготівкові гроші – це: а) заборгованість банку; б) зобов’язання банку; в) заборгованість щодо банку; г) зобов’язання щодо банку.
14. Які засоби платежу нині обслуговують грошовий оборот в Україні? а) банкноти; б) акредитиви; в) розмінні монети; г) депозитні гроші; д) казначейські білети.
15. Кому належить право випуску готівки в обіг і вилучення її з обігу? а) Міністерству фінансів; б) НБУ; в) уряду; г) комерційним банкам.
16. На чому базується вартість повноцінних грошей? а) на вартості матеріалу, з якого вони виготовлені; б) на вартості тієї кількості товарів і послуг, які можна придбати в середньому за грошову одиницю; в) вірної відповіді немає.
17. Ознаками білонної монети є: а) її номінальна вартість більша вартості металу, з якого вона карбується; б) її номінальна вартість менша вартості металу, з якого вона карбується; в) карбується з дорогоцінного металу; г) карбується не з дорогоцінного металу.
18. Ознаками векселя є: а) чітко встановлена форма; б) абстрактність; в) подвійне забезпечення (золотом і сріблом); г) конкретність строку платежу.
19. Що таке простий вексель? а) боргове зобов’язання банку; б) боргове зобов’язання покупця; в) боргове зобов’язання постачальника.
20. Підберіть до кожного терміну із лівої колонки відповідні складові з правої:
21. Платіжне доручення виписує постачальник продукції: а) так; б) ні.
22. Чек виписує покупець продукції: а) так; б) ні.
23. Вимогу-доручення виписує постачальник продукції: а) так; б) ні.
24. Акредитив відкриває покупець продукції: а) так; б) ні.
25. Підберіть до кожного терміну із лівої колонки вірні відповіді з правої:
26. Грошова маса – сукупність купівельних, платіжних і нагромаджених засобів, що обслуговують економічні зв’язки й належать громадянам, господарським суб’єктам і державі: а) так; б) ні.
27. Рівень монетизації економіки визначається: а) як співвідношення грошової маси до валового внутрішнього продукту; б) як співвідношення валового внутрішнього продукту до грошової маси; в) як співвідношення грошової маси до валового національного продукту.
28. З названих процесів мають причинно-наслідкові зв’язки такі: а) зростання державних видатків і обсягу грошової маси; б) скорочення прибуткового податку й обсягу грошової маси; в) зростання трансфертних платежів і скорочення обсягу грошової маси; г) зростання податків на корпорації і обсягу грошової маси.
29. Банківська система створює гроші, видаючи кредити, а грошова маса: а) збільшується на величину, меншу від загальної суми депозитів; б) збільшується на величину, що дорівнює загальній сумі депозитів; в) збільшується на величину, більшу від загальної суми депозитів; г) не змінюється.
30. Загальна маса грошей збільшується кожного разу, коли комерційні банки: а) збільшують свої вклади в центральному банку; б) збільшують обсяги позичок, наданих населенню; в) збільшують свої зобов’язання за вкладами населення.
31. Який з названих запасів грошей найповніше характеризує обсяг маси грошей в обороті? а) готівка, що перебуває поза банками; б) готівка, емітована центральним банком; в) гроші, що перебувають на поточних рахунках у банках; г) гроші, що перебувають у розпорядженні суб’єктів грошового обороту.
32. Здатність комерційних банків збільшувати пропозицію грошей залежить від ставки банківського відсотка: а) так; б) ні; в) ці процеси не пов’язані між собою.
33. Грошова база – це: а) гроші, які беруть участь у кредитному обороті та грошовому обігу й впливають на розмір грошової маси; б) гроші, які не беруть участі у кредитному обороті та грошовому обігу, але створюють базу їх розміщення; в) специфічний показник грошової маси, що характеризує певний набір її елементів.
34. До складу грошової бази відносять: а) обов’язкові банківські резерви; б) готівка в касах підприємств; в) депозити в центральному банку; г) готівкові гроші, що перебувають на рахунках у населення; д) готівка в касах комерційних банків.
35. Норма обов’язкового резервування для банків уводиться з метою: а) обмеження грошової маси в обороті; б) підвищення ліквідності банків; в) посилення фінансової стійкості банків; г) підвищення конкурентоспроможності банків.
36. Зміна норми банківських резервів найбільше впливає на: а) споживчі видатки; б) інвестиції; в) обсяг експорту; г) державні видатки.
37. Грошові агрегати – види грошей та грошових коштів, які відрізняються один від одного ступенем ліквідності: а) так; б) ні.
38. Агрегат М0 містить: а) депозити в іноземній валюті; б) строкові вклади в національній валюті; в) гроші поза банками; г) депозити до запитання.
39. Агрегат М1 охоплює: а) металеві й паперові готівкові гроші та чекові вклади; б) металеві й паперові готівкові гроші та строкові вклади; в) металеві й паперові готівкові гроші та всі банківські депозити; г) всі гроші та “майже гроші”.
40. Грошовий агрегат М1 визначається за формулою: а) М0 + поточні рахунки; б) М2 – строкові депозити; в) М0 + строкові депозити; г) немає правильної відповіді.
41. Якщо готівка на руках у населення становить 1000 тис. грн., строкові депозити – 2000 тис. грн., безготівковий обіг – 3000 тис. грн., готівковий обіг – 4000 тис. грн., кошти за трастовими операціями банків – 5000 тис. грн., то М2 становить: а) 10000 тис. грн.; б) 15000 тис. грн.; в) 5000 тис. грн.
42. Строкові вклади входять до складу грошових агрегатів: а) М0; б) М1; в) М2; г) не входять до складу грошових агрегатів взагалі.
43. Який з наведених виразів не може бути помилковим? а) М2 = М3 + М1; б) М2 < М1; в) М0 > M1 + М2; г) M3 > M2.
44. Яке з наведених тверджень неправильне? а) середня ліквідність М3 менша за М2; б) у складі М2 є елементи М3; в) середня ліквідність М2 менша, ніж М1.
45. Якщо трансакційні гроші (гроші для угод) здійснюють у середньому п’ять обертів за рік, то кількість грошей, необхідних для обслуговування обміну: а) у 5 разів більша номінального ВНП; б) становить 20% номінального ВНП; в) дорівнює відношенню: 5 / ВНПном.; г) неможливо визначити.
46. Якщо фактична маса грошей в обігу (Кф) перевищує необхідну для обігу (Кн), то матимуть місце такі явища: а) нестача купівельної спроможності; б) грошовий попит відповідає товарній пропозиції; в) надлишок купівельної спроможності.
47. Рівняння обміну вказує відповідність кількості грошей в обігу їх реальній потребі: а) так; б) ні.
48. Грошовий мультиплікатор – це: а) коефіцієнт, який відображає, на скільки одиниць збільшується грошова маса за зміни грошової бази на одиницю; б) коефіцієнт, який відображає, на скільки одиниць змінюється грошова маса внаслідок зміни політики Національного банку України в системі норм обов’язкового резервування; в) коефіцієнт, який показує, на скільки одиниць змінюється ВВП за зміни державного бюджету на одиницю.
49. Норма обов’язкових резервів 11%, тоді депозитний мультиплікатор: а) 5; б) 9,09; в) 9.
50. Якщо треба збільшити масу грошей в обігу, то норму обов’язкових резервів потрібно: а) підвищити; б) знизити; в) залишити незмінною, але підвищити облікову ставку.
51. Залучені ресурси комерційного банку 1000 тис. грн., норма обов’язкового резерву – 15%. Якими будуть у цьому разі кредитні ресурси банку? а) 1000 тис. грн.; б) 850 тис. грн.; в) 150 тис. грн.
52. Максимально можливе збільшення суми безстрокових внесків дорівнює: а) надлишковим резервам, поділеним на суму грошового мультиплікатора; б) різниці між активами та зобов’язаннями плюс власний капітал; в) різниці між фактичними резервами та надлишковими резервами; г) надлишковим резервам, помноженим на грошовий мультиплікатор.
Основні терміни і поняття: аваль; акредитив; акцепт; алонж; банкнота; бенефіціар; вексель; готівковий та безготівковий грошовий обіг; грошові потоки; грошова маса; грошовий оборот і грошовий обіг; грошові агрегати; грошова база; грошово-кредитний мультиплікатор; дисконт; індосамент векселя; інкасування та доміциляція векселів; квазі гроші; кліринг; платіжна вимога; платіжна вимога-доручення; платіжне доручення; повноцінні та неповноцінні гроші; покритий та непокритий акредитив; простий та переказний вексель; ремітент; сталість грошей; трасант; трасат; тратта; чек; чекодавець; чекодержатель; швидкість обігу грошей.
Література: [21-25, 28, 29, 32, 33, 35-45, 48, 50, 51, 54-56, 62, 68, 71, 74, 93, 118].
Тема 3 Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.017 сек.) |