|
|||||||||||||||||||||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Задача 17Трансакційний попит на гроші становить 400 млн. грн. а) заповніть таблицю:
б) пропозиція грошей становить 510 млн. грн. Визначте рівноважну ставку відсотка; в) визначте величину рівноважної ставки відсотка, якщо пропозиція грошей зросла до 530 млн. грн., скоротилася до 450 млн. грн. Величина R (обов’язкова резервна норма) дорівнює 0,25. Обсяг депозитів у два рази більший від обсягу готівки. Підрахуйте грошовий мультиплікатор з урахуванням готівки.
Тестові завдання:
1. Ринок, на якому здійснюються купівля та продаж грошей як специфічного а) фондовий ринок; б) грошовий ринок; в) валютний ринок.
2. Чим відрізняється ринок грошей від ринку капіталу? а) на ринку грошей здійснюються короткострокові кредитні операції, а на ринку капіталу – середньо- і довгострокові; б) на ринку капіталу здійснюються короткострокові кредитні операції, тоді як на ринку грошей – середньо- і довгострокові; в) ринок грошей складається з ринку цінних паперів, середньо- та довгострокових займів, а ринок капіталу – облікового, валютного і міжбанківського ринків.
3. На ринку грошей виконуються операції: а) короткострокові; б) середньострокові; в) довгострокові.
4. В операціях на грошовому ринку з продажу грошей беруть участь: а) фірми; б) сімейні господарства; в) кредитні установи; г) структури державного управління.
5. В операціях на грошовому ринку з купівлі грошей беруть участь такі суб’єкти: а) фірми та сімейні господарства; б) тільки фірми; в) фірми, сімейні господарства та структури державного управління; г) структури державного управління.
6. У посередницьких операціях на грошовому ринку беруть участь: а) банки та кредитні товариства; б) інвестиційні та страхові компанії; в) фінансові компанії; г) пенсійні фонди; д) усі зазначені.
7. Ціною грошей на грошовому ринку виступає: а) відсоток; б) купівельна спроможність.
8. За видами інструментів, що застосовуються для переміщення грошей від продавців до покупців у грошовому ринку виділяють такі сегменти: а) ринок позичкових зобов’язань, ринок цінних паперів, валютний ринок; б) фондовий ринок, ринок банківських кредитів, ринок послуг небанківських фінансово-кредитних установ; в) ринок грошей, ринок капіталів.
9. За інституційними ознаками грошових потоків виділяють такі сектори грошового ринку: а) ринок позичкових зобов’язань, ринок цінних паперів, валютний ринок; б) фондовий ринок, ринок банківських кредитів, ринок послуг небанківських фінансово-кредитних установ; в) ринок грошей, ринок капіталів.
10. За економічним призначенням та ліквідністю фінансових активів грошовий ринок поділяється на ринок: а) цінних паперів; б) ринок грошей; в) ринок капіталів; г) короткострокових фінансових активів; д) середньо- і довгострокових позик.
11. Сукупний попит на гроші містить попит на: а) активи; б) гроші для трансакцій; в) запас грошей.
12. Під попитом на гроші розуміють: а) бажання економічних суб’єктів мати в своєму розпорядженні певний запас грошей на певний момент; б) запас грошей, що економічні суб’єкти готові надати в тимчасове користування позичальниками.
13. Попит на гроші впливає на рівень процента: а) прямо пропорційно; б) обернено пропорційно.
14. Пропозиція грошей впливає на рівень проценту: а) прямо пропорційно; б) обернено пропорційно.
15. Визначальними чинниками впливу на попит на гроші є: а) рівень цін; б) рівень реальних доходів; в) норма відсотка; г) всі відповіді вірні.
16. Попит на гроші залежить від економічних змінних: а) інфляції; б) реальних доходів; в) норми відсотка; г) всі відповіді вірні.
17. Як повинна змінюватись пропозиція грошей, щоб при незмінному попиті рівноважна процентна ставка знизилась? а) зрости; б) знизитися; в) залишитися незмінною.
18. Чим нижча ставка позичкового відсотка, тим: а) вищий інвестиційний попит на гроші; б) вища частка заощаджень; в) нижчий попит на гроші; г) більша перевага віддається ліквідності.
19. Як зростання динаміки цін впливає на величину реального попиту на гроші? а) збільшує попит; б) зменшує попит; в) не змінює попиту на реальні залишки грошей.
20. Якщо номінальний ВВП скоротиться, тоді: а) трансакційний попит на гроші і загальний попит на гроші залишаться незмінними; б) скоротиться трансакційний попит на гроші та загальний попит на гроші; в) зросте трансакційний попит на гроші, але скоротиться загальний попит на гроші; г) скоротиться трансакційний попит на гроші, але зросте загальний попит на гроші; д) зросте трансакційний попит на гроші і загальний попит на гроші.
21. Якщо попит на гроші і пропозиція грошей будуть зростати, тоді: а) рівноважна кількість грошей та відсоткова ставка скоротяться; б) рівноважна кількість грошей та рівноважна відсоткова ставка зростуть; в) рівноважна відсоткова ставка зросте, а зміну кількості грошей завбачити неможливо; г) рівноважна кількість грошей зросте, а зміну рівноважної відсоткової ставки завбачити неможливо; д) неможливо завбачити зміну кількості грошей та рівноважної відсоткової ставки.
22. Клієнт вносить у банк 4000 гр. од. готівкою. Після цього комерційний банк збільшує свої резерви на таку саму суму і видає позичку в розмірі 2000 од. Як саме після проведених трьох операцій зміниться грошова пропозиція? а) зменшиться на 2000 грошових одиниць; б) збільшиться на 2000 грошових одиниць; в) зменшиться на 4000 грошових одиниць; г) збільшиться на 4000 грошових одиниць; д) збільшиться на 6000 грошових одиниць.
23. Мотив накопичення грошей коли економічні суб’єкти постійно відчувають потребу в певному запасі грошей для здійснення поточних платежів – це: а) трансакційний мотив; б) мотив завбачливості; в) спекулятивний мотив.
24. Спекулятивний мотив попиту на гроші полягає в тому, що: а) економічні суб’єкти постійно відчувають потребу в певному запасі грошей для здійснення поточних платежів; б) економічні суб’єкти бажають мати запас грошей як ресурс купівельної спроможності; в) економічні суб’єкти бажають мати в своєму розпорядженні певний запас грошей з тим, щоб за сприятливих умов перетворити їх у високо
25. Мотив завбачливості попиту на гроші полягає в тому, що: а) економічні суб’єкти постійно відчувають потребу в певному запасі грошей для здійснення поточних платежів; б) економічні суб’єкти бажають мати запас грошей як ресурс купівельної спроможності; в) економічні суб’єкти бажають мати в своєму розпорядженні певний запас грошей з тим, щоб за сприятливих умов перетворити їх у високо
26. Здатність комерційних банків збільшувати пропозицію грошей залежить від ставки банківського відсотка: а) так; б) ні; в) дані процеси не пов’язані між собою.
27. Зміна норми обов’язкових банківських резервів найбільше впливає на: а) споживчі видатки; б) інвестиції; в) обсяг експорту; г) державні видатки.
Основні терміни і поняття: альтернативна вартість зберігання грошей, банк, банківський процент, банківська система, валютний ринок, вартість грошей, грошовий ринок, депозитний процент, депозитний сертифікат, євроринок, заощад-ження, інвестор, інструменти грошового ринку; інституційна модель грошового ринку, інфляція, кредитний ринок, купівельна спроможність, маржа, міжбанківський процент, мотив завбачливості, обліковий процент, позичковий відсоток, попит на гроші, пропозиція грошей, ринок грошей, ринок капіталів, ринок позичкових зобов’язань, ринок цінних паперів, рівень цін, рівновага на грошовому ринку, рівноважна ставка відсотка, спекулятивний мотив, трансакційний мотив, фінансові посередники, фондовий ринок, ціна грошей.
Література: [12, 13, 22-24, 28, 29, 32, 33, 36-45, 50, 54, 56, 62, 68, 131].
Тема 4 Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.011 сек.) |