|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Задача 13Оформити кредитний договір і договір застави. Скласти модель документообороту при проведенні кредитування.
Тестові завдання:
1. Кредит – це: а) економічні відносини, пов’язані з передачею вартості від кредитора до позичальника; б) економічні відносини, пов’язані з перерозподілом вартості між галузями економіки та регіонами; в) економічні відносини з приводу перерозподілу вартості на засадах повернення, строковості та платності; г) економічні відносини між суб’єктами ринку з приводу перерозподілу вартості; д) усі відповіді вірні.
2. Причинами необхідності кредиту є: а) сезонний характер виробництва; б) фінансова стабільність; в) розрив у часі між витратами та надходженнями коштів; г) усі відповіді вірні.
3. Представниками капіталотворчої теорії кредиту є: а) А. Ган; б) Дж. Ло; в) Дж. Кейнс; г) Г. Маклеод; д) усі відповіді вірні.
4. Представниками натуралістичної теорії кредиту є: а) А. Сміт; б) К. Маркс; в) А. Ган; г) Дж. Кейнс; д) Д. Рікардо; е) А. Тюрго; є) усі відповіді вірні.
5. Представники якої теорії кредиту стверджували, що банки виступають лише посередником в кредиті? а) натуралістичної; б) номіналістичної; в) металістичної; г) капіталотворчої.
6. Який фактор за вченням Дж. Кейнса відіграє вирішальну роль у регулюванні економіки? а) зростанню витрат виробництва; б) позичковому відсотку; в) витратам держави.
7. К. Маркс вважав, що призначення позичкового капіталу полягає в: а) одержанні додаткової вартості; б) збільшенні додаткової вартості; в) розподілі додаткової вартості на прибуток і процент.
8. Представники капіталотворчої теорії вважали, що: а) банки виступають лише посередниками в кредитуванні; б) банк – це не посередники в кредиті, а творці капіталу; в) банк – це і кредитна установа і підприємство.
9. Суть натуралістичної теорії кредиту вичерпується такими положеннями: а) об’єктом кредиту є вільний капітал у вигляді натурально-речових благ, які можуть бути позичені одним економічним агентом іншому; б) банки – це не посередники в кредиті, а творці капіталу; в) банки виступають лише як посередники в кредиті; г) кредит, як і гроші, є безпосередньо капіталом.
10. Представники якої теорії кредиту вважали, що об’єктом кредиту визнається тимчасово вільний капітал: а) натуралістичної; б) металістичної; в) номіналістичної; г) капіталотворчої.
11. К. Маркс вважав, що позичковий капітал існує лише у: а) товарній формі; б) виробничій, товарній та грошовій формах; в) грошовій та товарній формі; г) вірної відповіді не існує.
12. Представники капіталотворчої теорії віддають перевагу формуванню активів над пасивами в діяльності банку: а) так; б) ні.
13. Представники капіталотворчої теорії стверджували, що кредит у своєму русі незалежний від процесів відтворення: а) так; б) ні.
14. Представники натуралістичної теорії вважають, що переваг у формуванні кредиту не існує: а) так; б) ні.
15. Представники капіталотворчої теорії кредиту стверджували, що його роль зводиться до перерозподілу натуральних благ між учасниками суспільного виробництва: а) так; б) ні.
16. Основою виникнення кредиту є кругообіг капіталу, який існує у формах: а) грошовій; б) розрахунковій; в) виробничій; г) економічній; д) товарній.
17. Визначте, до якого з видів кредиту належать такі приклади: а) купівля центральним банком державних облігацій під час їх первинного розміщення; б) службовець отримує позику для придбання автомобіля; в) швейцарський банк купує облігації великої української компанії; г) шахта відвантажила вугілля електростанції за акцептований вексель; д) Укрексімбанк кредитує будівництво нафтового терміналу в Одесі; е) домогосподарка купує телевізор на виплату; є) млин відвантажує борошно хлібозаводу на умовах оплати через місяць; ж) британський банк відкриває кредитну лінію українській компанії; з) Мінфін розміщує цінні папери на фінансовому ринку.
18. Положення НБУ “Про кредитування” визначає короткостроковий кредит як кредит, що надається на строк: а) до трьох місяців; б) до шести місяців; в) до одного року; г) до півтора року; д) до двох років.
19. Положення НБУ “Про кредитування” визначає середньостроковий кредит як кредит, що надається на строк: а) від трьох місяців до одного року; б) від шести місяців до одного року; в) від одного року до двох років; г) від одного року до трьох років; д) від двох років до п’яти років.
20. Положення НБУ “Про кредитування” визначає довгостроковий кредит як кредит, що надається на строк: а) понад один рік; б) понад півтора року; в) понад два роки; г) понад три роки; д) понад п’ять років.
21. Банківський кредит за строками погашення поділяється на: а) достроковий; б) короткостроковий; в) водночас а і б; г) з регресією платежів; д) довгостроковий; е) після закінчення обумовленого періоду.
22. Комерційний кредит – це: а) позичковий капітал банку в грошовій формі, що передається в тимчасове користування на умовах повернення, строковості, платності; б) надання позичкових капіталів одних країн іншим у тимчасове користування на засадах оплати та повернення у домовлені строки; в) товарна форма кредиту, що надається продавцями покупцям у вигляді відстрочування платежу за продані товари чи надані послуги.
23. Державний кредит відображає: а) кредитну угоду між продавцем та покупцем; б) відносини між кредитором та позичальником; в) відносини щодо акумуляції державою коштів для фінансування витрат; г) рух позичкового капіталу.
24. Міжбанківський кредит – це кредит, за якого позичальником є: а) банк; б) підприємство; в) приватна особа.
25. Іпотечний кредит – це: а) кредит під заставу цінних паперів; б) кредит під заставу нерухомості; в) кредит під заставу товару; г) землі.
26. Споживчий кредит відображає: а) відносини між суб’єктами господарської діяльності; б) відносини між кредитором і позичальником щодо кредитування кінцевого споживання; в) кредитну угоду; г) відносини з приводу перерозподілу матеріальних фондів.
27. При якому із кредитів позичальником виступає місцевий орган влади? а) споживчий кредит; б) зовнішній кредит; в) децентралізований кредит; г) комерційний кредит; д) централізований кредит.
28. Який вид кредиту може бути реалізований у товарній формі? а) банківський; б) комерційний; в) міжнародний; г) споживчий; д) державний.
29. Який вид кредиту виконує емісійну функцію? а) банківський; б) комерційний; в) міжнародний; г) споживчий; д) державний.
30. Вид короткострокового кредиту, що погашається за першою вимогою: а) строкова позика; б) облігаційна позика; в) іпотечний кредит; г) онкольний кредит; д) овердрафт.
31. В ринковій економіці кредит виконує функцію: а) стимулювання; б) контролю; в) перерозподілу грошових коштів на умовах їх повернення; г) емісійну; д) усі відповіді вірні.
32. Яка з функцій кредиту використовується для фінансування коротко- і довго-термінових потреб: а) контрольна; б) перерозподільча; в) емісійна; г) заміщення грошей; д) прискорення обігу.
33. Обліковий відсоток – це: а) самостійна економічна категорія; б) плата банків за зберігання грошових коштів; в) ставка, за якою Національний банк виділяє позику комерційним банкам; г) плата, отримана банком від позичальників.
34. Відсоток за кредит – це: а) категорія, яка функціонує на базі кредитних відносин; б) відносини з приводу передачі вартості в тимчасове користування; в) відношення суми річного доходу до суми капіталу; г) рух позичкового капіталу.
35. Пасивний відсоток – це: а) плата, отримана банком від позичальників; б) ставка, за якою НБУ виділяє позику комерційним банкам; в) плата банків за зберігання грошових коштів; г) основний елемент кредитної системи.
36. Базовою ставкою для комерційних банків виступає: а) співвідношення між попитом та пропозицією на ринку позичкового капіталу; б) облікова ставка НБУ; в) ставка, яка встановлюється керівним органом комерційних банків.
37. Джерелом сплати процентів за кредит є: а) прибуток кредитора; б) позичковий капітал; в) прибуток позичальника; г) дотації державного бюджету; д) предмет застави за кредит.
38. Макроекономічні чинники, що впливають на розмір процентної ставки: а) розмір кредиту; б) попит і пропозиція на кредитному ринку; в) рівень ризику; г) облікова ставка ЦБ; д) рівень інфляції; е) термін кредиту; є) забезпеченість; ж) цільовий характер.
39. Мікроекономічні чинники, що впливають на розмір відсоткової ставки: а) розмір кредиту; б) попит і пропозиція на кредитному ринку; в) рівень ризику; г) облікова ставка ЦБ; д) рівень інфляції; е) термін кредиту; є) забезпеченість; ж) цільовий характер.
40. На основі приведеної інформації визначити норму процента: - балансовий прибуток банку після оподаткування – 440 000 грн.; - власні кошти банку – 11 320 000 грн.; - розмір наданої позики — 28 000 грн.; - термін позики – 1 рік; - дохід від наданої позики – 6 160 грн. а) 4%; б) 22%; в) 455%; г) 1 571%; д) 30%.
41. Комерційний банк надав у кредит 100 тис. грн. строком на 1 рік за умови сплати позичальником 48% річних. Ставка, за якою банк залучив кошти, – 24%, інфляція за період очікується у розмірі 7%. Визначте банківську маржу та реальну ставку позичкового процента: а) 48%, 7%; б) 24%, 48%; в) 7%, 24%; г) 24%, 41%; д) 17%, 41%.
42. Кредит надається на принципах: а) повернення; б) платності; в) строковості; г) безстроковості.
43. Назвіть принципи, які пов’язані з принципами повернення, терміновості та матеріальної гарантії: а) строковості; б) економічності; в) цілеспрямованості; г) платності; д) матеріального забезпечення.
44. Вибір методу кредитування залежить від: а) об’єкта кредитування; б) екологічного стану; в) інформаційного процесу.
45. Кредитний договір вступає в силу з моменту: а) укладення; б) його підписання; в) вірної відповіді немає.
46. Яка форма кредитування реалізується шляхом списання банком коштів з рахунку клієнта понад залишок коштів на рахунку? а) факторинг; б) форфетування; в) онколь; г) контокорент; д) овердрафт.
47. Застава – це: а) зобов’язання третьої особи повернути борг та проценти по ньому під-приємства-боржника; б) передача банкові контрактів і рахунків, за якими кошти будуть зараховуватися у покриття заборгованості; в) спосіб забезпечення зобов’язань, завдяки якому кредитор має право в разі не виконання боржником забезпеченого заставою зобов’язання одержати задоволення з вартості заставленого майна.
48. Гарантія та поручительство – це: а) зобов’язання третьої особи повернути борг та проценти по ньому під-приємства боржника; б) передача банкові контрактів та рахунків, за якими кошти будуть зараховуватися на погашення заборгованості; в) спосіб забезпечення зобов’язань, завдяки якому кредитор має право в разі не виконання боржником забезпеченого заставою зобов’язання одержати задоволення з вартості заставленого майна.
49. Формами забезпечення кредитів можуть бути: а) застава рухомого і нерухомого майна; б) цінні папери; в) гарантія й поручництво; г) усі відповіді правильні.
50. Майно яке виступає у вигляді застави повинно: а) мати стабільні ціни; б) не підлягати страхуванню; в) на нього постійно повинен змінюватися попит; г) довго зберігатися; д) усі відповіді вірні.
Основні терміни і поняття: авальний кредит; акцептний кредит; банківсь-кий кредит; вексельний кредит; відстрочений кредит; гарантія; державний кредит; дисконтні позики; довгостроковий кредит; застава; іпотечний кредит; комерційний кредит; консорціумний кредит; контокорентний кредит; короткостроковий кредит; кредит; кредити НБУ (овердрафт, РЕПО, ломдардний, стабілізаційний); кредитна експансія; кредитна лінія; кредитна політика; кредитна рестрикція; кредитний
Література: [3, 4, 14, 21-25, 28, 29, 32, 33, 36-46, 50, 54, 56, 57, 62, 66, 68, 74, 86, 102, 112, 119, 148].
Тема 9 Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.02 сек.) |