|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Задача 12Підприємство уклало з банком спеціальний договір, відповідно з яким банк купує у клієнта борг на суму 500 тис. грн., процентна ставка за короткостроковими позиками складає 56% річних. Строк документообігу до 20 днів, плата за обслуговування 0,5%. Розмір оплати дебіторських розрахунків дорівнює 60%. Визначити: 1. Яку суму грошей одержить підприємство в момент переуступки боргу? 2. Розмір оплати за користування кредитом та комісійну винагороду за
Тестові завдання:
1. Яка з наведених характеристик банку є правильною і чому? а) банк – це фінансовий посередник грошового ринку; б) банк – це підприємство, що продукує і поставляє на ринок кредит; в) банк – це фінансовий посередник і кредитне підприємство.
2. Вимога щодо обов’язкового резервування поширюється на таких фінансових посередників: а) центральні банки; б) інвестиційні банки та страхові компанії; в) комерційні банки; г) універсальні банки; д) банки другого рівня; е) усі банки.
3. Назвіть банки в Україні, які мають державну форму владності: а) Райффайзен банк Аваль; б) Ощадбанк і Сбербанк; в) Ощадбанк та Укрексімбанк; г) Укрсоцбанк і Приватбанк.
4. За організаційно-правовою формою діяльності комерційні банки поділяються: а) на державні; б) на акціонерні; в) на приватні; г) на пайові; д) на кооперативні; е) на змішані.
5. Комерційні банки проводять операції та надають послуги з метою одержання доходу. До складу доходів банку входять: а) відсотки за наданими кредитами; б) комісія за касові та інші операції; в) доходи від здавання майна в оренду; г) штрафи, пені та неустойки одержані; д) штрафи, пені та неустойки сплачені.
6. Основні групи банківських операцій: а) операції з цінними паперами (ЦП); б) власні операції; в) кредитні операції; г) депозитні операції; д) банківські послуги; е) традиційні операції; є) пасивні; ж) трастові; з) активні; і) валютні.
7. Комерційний банк може активно випускати в обіг безготівкові гроші в межах: а) грошей Національного банку, які знаходяться в його розпорядженні; б) своїх внесків; в) свого касового резерву; г) свого надлишкового резерву.
8. Активи банку – це: а) готівкові гроші, акції та вклади до запитання; б) готівкові гроші, власність і акції; в) внески до запитання та банківські ресурси; г) вклади населення, строкові депозити, вільні резерви; д) сума наданих позик.
9. Пасиви банку – це: а) власний капітал банку; б) залучені вклади і депозити; в) готівкові гроші, власність і акції; г) власність, сума наданих позик.
10. Як називається кредит, що надається групою банків? а) іпотечний; б) контокорентний; в) консорціумний; г) нестандартний.
11. Як називається кредит, надання якого пов’язане з відкриттям банком особливого рахунка, що виконує також роль поточного і кредитного? а) консорціумний; б) контокорентний; в) ломбардний; г) платіжний.
12. Як називається кредит, що надається шляхом списання коштів з рахунка понад залишок? а) кредитна лінія; б) овердрафт; в) бланковий; г) гарантований.
13. Факторинг використовується підприємствами: а) якщо немає надії отримати платежі у строк; б) якщо існує потреба у швидкому отриманні грошей; в) якщо це є умовою договору з боржниками; г) усі відповіді не вірні.
14. Кредит, заставою за яким є нерухоме майно, називається: а) кредитна лінія; б) овердрафт; в) іпотечний; г) бланковий.
15. Як називається кредитування експорту шляхом купівлі банком векселів? а) факторинг; б) овердрафт; в) форфетування; г) лізинг.
16. Кредит, який не має забезпечення, називається: а) відкрита лінія; б) факторинг; в) бланковий; г) онкольний.
17. Вид кредиту, що повинен повертатись за першою вимогою, називається: а) поточним; б) онкольним; в) бланковим; г) комерційним.
18. Аванс покупця продавцеві є різновидом: а) онкольного кредиту; б) фінансового кредиту; в) комерційного кредиту; г) факторингу.
19. Комерційним кредитом є: а) будь-який вид кредиту; б) кредит від банківської установи; в) кредит продавця покупцеві; г) усі відповіді не вірні.
Основні терміни і поняття: функції банків; розрахунково-касове обслуговування; кредитні послуги; депозитні послуги; послуги, що пов’язані з зовнішньоекономічною діяльністю (валютні послуги); трастові послуги; депозитарні послуги; інвестиційні послуги; консультаційні послуги; система та механізм банківського кредитування; контокорентний кредит; іпотечний кредит; револьверний кредит; роловерний кредит; кредитна лінія; консорціумний кредит; ломбардний кредит; лізинг; факторинг; форфейтинг.
Література: [1, 2, 10, 11, 15, 16, 26-28, 30, 34, 44, 45, 47, 49, 67, 69, 75, 76, 83, 86, 87, 90, 100, 102, 109, 111, 113, 116, 119, 129, 130, 137].
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.011 сек.) |