|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ПРАКТИЧНИХ ЗАНЯТЬ
Практичні заняття є однією з основних форм навчання, які передбачають обмін думками з теми заняття, розвивають мислення, допомагають формувати власні погляди, вчать студента висловлювати свою точку зору, критично підходити до діагностичної ситуації та формувати обґрунтовані напрями її удосконалення. Для підготовки до практичних занять студенти мають засвоїти лекційний матеріал, вміти відповідати на запитання, наведені для самоконтролю знань, відпрацювати питання, що виносяться на самостійну роботу з даної теми, ознайомитись з рекомендованою літературою. Теми практичних занять для студентів денної форми навчання характеризуються наступним змістом. В ході підготовки та проведення практичних занять використовуються матеріали, наведені в додатках.
Практичне заняття. Сутність та складові бюджетного менеджменту
План
1. Сутність бюджетного менеджменту: – зміст бюджетного менеджменту; – об’єкт та суб’єкт системи управління бюджетом; – предмет бюджетного менеджменту як навчальної дисципліни. 2. Система управління бюджетом: – органи управління бюджетом; – структура бюджетного процесу; – чинники, від яких залежить рівень бюджетного планування; – методи, які використовують при бюджетному плануванні. 3. Складові бюджетного менеджменту: – взаємозв’язок функцій менеджменту і складових бюджетного менеджменту; – складові бюджетного менеджменту та їх характеристика.
Література: 1,2,5,8,9,15.
Практичне заняття. Органи оперативного управління бюджетним процесом
План
1. Система органів Міністерства фінансів: завдання, функції, структура: – центральний апарат; – Мінфін АРК, обласні і міські (міст Києва і Севастополя) фінансові управління державних адміністрацій; – міські та районні фінансові відділи. 2. Спеціальні органи при Міністерстві фінансів України: завдання, функції, структура: – контрольно-ревізійна служба України; – Державне казначейство України. 3. Держана Податкова адміністрація України: завдання, функції, структура. 4. Рахункова палата України: завдання, функції, структура.
Практичне завдання. Проаналізувати функції зазначених органів і внести пропозиції щодо чіткого розмежування функцій між ними в галузі управління бюджетним процесом.
Література: 1,3,4,7,8,9. Практичне заняття. Бюджетний процес і бюджетний регламент. Організація бюджетного планування в Україні
План
1. Бюджетний процес: – стадії бюджетного процесу; – завдання бюджетного планування, які вирішують відповідні органи; – принципи бюджетного планування. 2. Бюджетний регламент: – необхідність існування документа – бюджетний регламент; – зміст бюджетного регламенту; – встановлення відповідальності за порушення бюджетного регламенту. 3. Підготовча робота, яка передає складанню бюджету: – основні макропоказники економічного і соціального розвитку України; – аналіз виконання бюджету за попередній рік і очікуване виконання за поточний; – інструктивні листи про особливості складання розрахунків до проектів бюджетів на наступний бюджетний рік; – Постанова верховної ради України «Про основні напрями бюджетної політики на відповідний рік (бюджетна резолюція)». 4. Порядок і терміни складання Державного бюджету України: – попередній проект бюджету; – підготовка та розгляд пропозицій і зауважень щодо проектованих показників; – скорегований проект бюджету. 5. Порядок і терміни розгляду і затвердження Державного бюджету України: – розгляд у Кабінеті Міністрів; – Президент України; – розгляд у постійних комісіях при Верховній Раді; – затвердження проекту Державного бюджету. 6. Закон України «Про бюджет України на … рік» та його зміст. 7. Порядок і терміни складання, розгляду і затвердження республіканського бюджету АРК та місцевих бюджетів України. їх взаємозв’язок із проектом Державного бюджету.
Практичне завдання 1. Проаналізувати нормативи відрахувань від загальнодержавних податків до місцевих бюджетів та суми бюджетних трансфертів за п’ять останніх років відповідно до Закону «Про Державний бюджет України».
Література: 1–9.
Практичне заняття. Організація виконання дохідної частини бюджету План
1. Поняття та принципи виконання бюджету. Органи, які забезпечують виконання дохідної частини бюджету. 2. Розпис доходів та видатків. Бюджетна класифікація: – порядок та терміни складання розпису доходів і видатків; – бюджетна класифікація доходів бюджету; – складові доходи бюджету. 3. Організація розрахунків юридичних і фізичних осіб з бюджетом: – документи, на підставі яких здійснюється перерахування платежів до бюджету; – установи, які приймають платежі; – готівкова та безготівкова форми розрахунків. 4. Документооборот, пов’язаний із мобілізацією доходів до бюджету. 5. Касове виконання бюджету: – системи касового виконання бюджету; – установи, які здійснюють касове виконання дохідної частини бюджету. 6. Джерела утворення на напрямки використання грошових коштів бюджету.
Практичне завдання 1. Скласти схему документообороту, пов’язаного з мобілізацією доходів до Державного та місцевих бюджетів.
Література: 6,7,8,9.
Практичне заняття. Організація, методи і види бюджетного фінансування
План
1. Бюджетна класифікація видатків (функціональна, відомча, економічна). 2. Поняття бюджетного фінансування та його організація: – органи, які беруть участь у бюджетному фінансуванні; – загальні організаційні схеми бюджетного фінансування; – принципи фінансування витрат по бюджету; – розпорядники коштів, їх права і обов’язки. Ступені розпорядників коштів по державному і місцевому бюджетам. 3. Методи і види фінансування із бюджету: – методи відкриття кредиту та перерахування коштів з рахунка бюджету на рахунки розпорядників коштів; – фінансування із Державного бюджету: здійснення видатків і оплата витрат (оплата рахунків і видача готівкою). Документооборот в процесі фінансування із Державного бюджету; – фінансування із місцевого бюджету. Документооборот у процесі фінансування із місцевого бюджету. 4. Касове виконання видаткової частини бюджету.
Практичне завдання 1. Скласти схему документообороту: – оплата рахунків; – видача готівкою; – в процесі фінансування із місцевого бюджету.
Література: 1,4,8,12,14,16.
Практичне заняття. Облік виконання бюджету
План
1. Організація обліку виконання бюджету у фінорганах та її складові: – завдання обліку виконання бюджету у фінорганах; – первинні документи, якими оформляються операції щодо виконання бюджету; – облікові реєстри, в яких відображаються ті чи інші операції, і порядок ведення запису в них; – план рахунків з обліку виконання бюджету. 2. Баланс виконання бюджету. 3. Облік грошових коштів бюджету. 4. Облік доходів бюджету. 5. Облік видатків бюджету. 6. Визначення результатів виконання бюджетів. Річне формування рахунків поточного обліку виконання бюджету.
Література: 1,4,5,9,14,18.
Практичне заняття. Контроль за використанням бюджетних коштів
План
1. Сутність, призначення і види бюджетного контролю. 2. Органи державного контролю в Україні: розмежування функцій. 3. Методи бюджетного контролю. Класифікація ревізій. 4. Порядок проведення ревізій Державною контрольно-ревізійною службою. 5. Оформлення результатів ревізії та їх реалізація.
Література: 1,2,3,7,8,16. Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.008 сек.) |