АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Завдання. 51. Група працівників авіаційного заводу, які часто працювали в другу зміну, звернулася з проханням скоротити їм робочий час на одну годину із збереженням

Читайте также:
  1. I. Мета, завдання та загальні вимоги до виконання курсової роботи
  2. II. Завдання та обов'язки
  3. II. Перевірка виконання домашнього завдання.
  4. II. Перевірка домашнього завдання.
  5. III. Мета, стратегічні напрями та основні завдання Національної стратегії
  6. IV. Домашнє завдання з інструктажем.
  7. V. Домашнє завдання з інструктажем.
  8. VI. Домашнє завдання.
  9. VI. Домашнє завдання.
  10. VI. Домашнє завдання.
  11. VII. Домашнє завдання.
  12. А. Завдання

51. Група працівників авіаційного заводу, які часто працювали в другу зміну, звернулася з проханням скоротити їм робочий час на одну годину із збереженням заробітної плати у зв’язку з тим, що у вечірній та нічний час погано працює громадський транспорт. Директор порадив працівникам звернутися до виборного органу первинної профспілкової організації заводу.

Як вирішити дане питання?

52. Працівниця друкарні Ус, яка мала на утриманні двох дітей віком до 8 років, звернулася до директора з проханням установити їй на півроку неповний робочий день (3 год.) у зв’язку з частою хворобою дітей. Директор відмовив на тій підставі, що обсяг роботи збільшується, а простій обладнання призведе до зменшення доходу підприємства.

Як вирішити дане питання?

53. Економіст Хоменко звернулася до директора заводу з проханням установити їй на 8 місяців режим гнучкого робочого часу, який допускає саморегулювання початку і закінчення робочого дня (зміни) з фіксованим часом, від 9 год. 30 хв. до 16 год. 30 хв., коли вона обов’язково буде на робочому місці. Директор не задовольнив прохання на тій підставі, що нікому здійснювати контроль за виконанням Хоменко обов’язкової міри праці.

Як вирішити дане питання?

54. Директор автотранспортного підприємства пасажирських перевезень з метою обслуговування пасажирів наказом запровадив для водіїв автобусів, які працюють на міських і приміських маршрутах, робочий день з поділом його на дві частини. Тривалість перерви складає 3 год. Група водіїв, вважаючи наказ незаконним, звернулася до комісії по трудовим спорам.

Чи правомірні дії директора підприємства? Чи допускається поділ робочого дня на дві частини для водіїв автотранспорту?

Список літератури за темою

 

Барабаш Г. Про правове регулювання робочого часу і часу відпочинку наукових працівників // Підприємництво, господарство і право. – 2005. – №10. – С. 63 – 66.

Венедиктова В. Регулювання ненормованого робочого часу в умовах ринкової економіки // Право України. – 1999. – №7. – С. 104 – 106.

Гетьманцева Н. Договори про встановлення тривалості та режиму робочого часу // Тернопільська Академія народного господарства. Актуальні проблеми правознавства. Вип. 4. Тернопіль, 2002. – С. 199-206.

Козак З. Поєднання договірного та нормативного правового регулювання неповного робочого часу // Вісн. Львів. ун-ту. – Вип. 35. – Львів: ЛДУ, 2000. – С. 335 – 340.

Кришталь А.М. Ненормований робочий день // Юрид. Україна. – 2003. – №11. – C. 70 – 72.

Прокопенко В.І. Робочий час і час відпочинку: історія та сучасність // Право України. – 1995. - № 7. – С. 24-29.

Сапсай І. Правомірність застосування надурочних робіт // Юридичний вісник України. – 2003. – 12-18 липня. – № 28. – С. 8.

Турський В.М. Правові аспекти регулювання робочого часу працівників-інвалідів в Україні // Адвокат. – 2005. – №2. – C. 14 – 18.

Тема 10. Час відпочинку

П л а н

 

1. Поняття та види часу відпочинку.

2. Щорічна основна відпустка і порядок її надання.

3. Щорічні додаткові відпустки, їх види, порядок надання.

4. Додаткові відпустки у зв’язку з навчанням. Творчі відпустки.

5. Соціальні відпустки.

6. Відпустки без збереження заробітної плати і порядок їх надання.

 

Питання для обговорення

 

55. Бухгалтер Семко повернулася із відпустки по вагітності і пологах. Тривалість відпустки – 126 календарних днів. Того ж дня вона подала заяву про надання їй чергової відпустки. Адміністрація відмовила Семко на тій підставі, що в цілому вона працювала на заводі менше 6 місяців.

Чи правомірна така відмова?

56. Директор підприємства «Колос» запросив на роботу двох зварників для ремонту обладнання. Трудовий договір у письмовій формі з ними не був укладений, з наказом про прийняття на роботу їх не ознайомили, однак у відділі кадрів повідомили, що вони можуть розпочати роботу. Оплата провадилася в кінці кожного місяця. Через шість місяців, коли робота була закінчена, зварникам оголосили, що вони звільнені. Зварники проти звільнення не заперечували, але вимагали, щоб їм виплатили грошову компенсацію за невикористану відпустку.

Чи є законною вимога?

57. У зв’язку зі спадом виробництва за наказом керівника підприємства і з його ініціативи інженеру Войтенко з вересня по листопад 2011 р. була надана відпустка без збереження заробітної плати. У колективному договорі надання такої відпустки не передбачалося.

Чи зараховується час цієї відпустки без збереження заробітної плати в стаж роботи, що дає право на щорічну основну відпустку?

58. Комірник ТОВ “Інтертрейд” Потапов вийшов на роботу із відпустки на три дні пізніше, ніж було зазначено у наказі. Генеральний директор товариства Березюк запропонував Потапову дати письмові пояснення в його присутності з приводу відсутності на роботі. Потапов відмовився дати письмові пояснення і, порадившись з адвокатом, наступного дня в усній формі пояснив Березюку, що, оскільки його не ознайомили з наказом про відпустку і не повідомили про день виходу на роботу, він вправі сам зробити розрахунок і визначити день закінчення відпустки.

Чи допустив Потапов порушення трудової дисципліни? Який порядок надання чергової відпустки?

Список літератури за темою

 

Венедиктов В.С. Правове регулювання часу відпочинку в службово-трудових відносинах. – Х.: Нац. ун-т внутр. справ, 2004.

Венедиктов В.С. Правове регулювання часу відпочинку в службово–трудових відносинах. – Х.: Нац. ун–т внутр. справ, 2004.

Гаращенко Л.П. Правове регулювання відпусток за законодавством України: Монографія. – К.: Редакція газети «Іменем Закону», Павлім, 2003. – 172 с.

Гончарова Г.С., Жернаков В.В., Жигалкин П.И. Научно-практический комментарий к Закону Украины “Об отпусках”. – Х.: Консум, 1997.

Домбругова А. Умови надання основної щорічної відпустки // Юрид. вісн. України. – 2005. - № 24. – С. 14, 15.

Зубковський В. Компенсація за невикористану відпустку // Право України. – 1999. № 2. – С. 103, 104.

Хуторян Н. Удосконалення порядку надання відпусток у проекті Трудового кодексу України // Юрид. Україна. – 2006.– № 1.– C. 44 – 48.

 

Тема 11. Оплата праці

Питання для обговорення

 

1. Поняття, структура та особливості заробітної плати.

2. Методи регулювання оплати праці.

3. Поняття заробітної плати та її структура.

4. Форми, строки, періодичність і місце виплати заробітної плати.

5. Системи оплати праці.

6. Тарифна система оплати праці, її структура.

7. Обмеження відрахувань із заробітної плати.

8. Гарантійні та компенсаційні виплати, їх розмір.

 


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.007 сек.)