АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Основа створення системи якості

Читайте также:
  1. B. метода разделения смеси веществ, основанный на различных дистрибутивных свойствах различных веществ между двумя фазами — твердой и газовой
  2. I. БИБЛЕЙСКОЕ ОСНОВАНИЕ
  3. II. ОСНОВАНИЯ К ПРЕДСТАВЛЕНИЮ
  4. II. Технико-экономическое обоснование предпринимательского проекта.
  5. VI. Определение учебной нагрузки педагогических работников, отнесенных к профессорско-преподавательскому составу, и основания ее изменения
  6. VI. Правовые основания и порядок работы с военнослужащими по контракту, не справившимися с обучением по программе интенсивной общевойсковой подготовке с курсом «выживания»
  7. X. Обоснование клинического диагноза
  8. А ты? Кому ты доверяешь и что надо, чтобы ты доверял? Кому не доверяешь и почему? На каких критериях основано твое собственное решение о доверии и недоверии? Перечисли их.
  9. Административное правонарушение как основание применения мер административной ответственности.
  10. Административное производство по жалобе или протесту по делам об административных правонарушениях: основание, процедура и сроки рассмотрения, виды решений при рассмотрении.
  11. Алексей, основательный, но не боится что либо предложить.
  12. Амины – органические основания

 

З урахуванням специфіки створення програмної продукції для забезпечення її необхідного рівня якості у міжнародній практиці знаходять застосування два підходи: продуктоорієнтований та процесоорієнтований.

Продуктоорієнтований підхід грунтується на контролі якості шляхом випробувань готового програмного продукту і базується на припущенні, що чим більше виявлено й усунуто помилок у програмному засобі при випробуваннях, тим вища його якість. Недоліки цього підходу полягають у тому, що усунення помилок у готовому продукті на етапі випробувань обходиться в десятки разів дорожче, ніж якби ці помилки були відвернені або усунуті вчасно на ранніх етапах життєвого циклу програмного засобу.

Процесоорієнтований підхід грунтується на застосуванні заходів щодо запобігання, оперативного виявлення й усунення помилок у програмному засобі шляхом завчасного визначення відповідальності, планів забезпечення якості, основних процедур із забезпечення якості програмних засобів, що розробляються, і проведення відповідних заходів неухильно і послідовно, починаючи з найраніших етапів життєвого циклу програмного засобу. Цей підхід у даний час покладено в основу Концепції якості програмних засобів об'єднаного технічного комітету JTC1 міжнародних організацій із стандартизації ISO і ІЕС та реалізується в численних міжнародних стандартах.

Загальні принципи, які закладені в основу розробки стандартів в галузі інженерії якості програмних засобів, і вимоги до них спрямовані на:

· процеси, продукти і ресурси;

· забезпечення необхідного рівня якості програмних засобів;

· підвищення продуктивності праці програмістів;

· гнучкість стосовно об'єктивних можливостей;

· відтворюваність процесів життєвого циклу програмних засобів;

· захист суспільної безпеки, здоров'я людей і економіки;

· реалії, а не на неперевірені теорії;

· оцінювання або мотивування забезпечення інструментальної підтримки;

· актуальність;

· відбиток еволюції, а не революції (стандарт не може бути використаний у «революційній практиці»).

Існує безліч підходів до створення СМЯ (як закордонних, так і вітчизняних). Але в усіх підходах повинна виконуватись головна вимога - СМЯ компанії повинні створюватися своїм персоналом за підтримки та консультацій сторонніх фахівців. Необхідність притягнення кваліфікованої допомоги ззовні обумовлена наявністю у зовнішніх консультантів:

· більш високого рівня знань і досвіду в методології, а також практиці створення СМЯ;

· авторитету і прийомів навчання та переконання;

· незалежності й об'єктивності;

· спроможності забезпечити готовність СМЯ до сертифікації;

· спроможності під тиском інерції та можливої некомпетентності персоналу компанії утримати рівень розробки;

· можливості виходу на вище керівництво компанії і впливу на прийняття тактичних рішень у розвитку компанії.

Не слід чекати, що СМЯ можна принести у компанію і встановити «під ключ». Різноманітність внутрішньої будови і умов роботи компаній дозволяють заздалегідь виділити лише основні елементи СМЯ, підготувати типові рішення і саму технологію створення СМЯ. Загальні принципи побудови сучасних СМЯ відомі. Однак, як їх оптимально для замовника застосувати у конкретних умовах, складає “know-how”, ціна якого в силу складних проблем якості дуже велика. Існує ілюзія простоти документів верхніх рівнів СМЯ, однак ця помилка може привести до того, що в цих документах не знайдуть свого відображення глибинні процеси забезпечення якості. Велику роль тут відіграють досвід і професіоналізм розробників.


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.)