АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Магістерської дипломної роботи

Читайте также:
  1. I. Мета, завдання та загальні вимоги до виконання курсової роботи
  2. II Методика виконання курсової роботи.
  3. II. ЗМІСТ І ОФОРМЛЕННЯ РОБОТИ
  4. IX. СИГНАЛИ, ЩО ЗАСТОСОВУЮТЬСЯ ПІД ЧАС МАНЕВРОВОЇ РОБОТИ
  5. V Оформлення звіту з переддипломної практики
  6. VI Поточний контроль виконання роботи
  7. VI Поточний контроль виконання роботи
  8. VI Поточний контроль виконання роботи
  9. VI Поточний контроль виконання роботи
  10. VI. Методичні вказівки до виконання курсової роботи.
  11. VIІ Поточний контроль виконання роботи
  12. А. Виконується при підготовці до роботи

Титульний лист є першою сторінкою магістерської дипломної роботи і оформлюється відповідно до вимог стандарту та вимог вищого навчального закладу. Зразок титульного листа наведений в додатку Б.

Завдання на магістерську дипломну роботу містить мету, об'єкт і предмет дослідження, розгорнутий зміст (план) роботи та календарний графік виконання роботи. Завдання затверджується керівником магістерської роботи, завідувачем випускової кафедри (бланки титульного листа та завдання отримують на кафедрі економіки та безпеки підприємства). Зразок завданняна магістерську дипломну роботу наведений в додатку В.

У роботі подається перелік умовних скорочень, якщо в ній вжито специфічну термінологію, а також використано маловідомі скорочення, нові символи, позначення тощо.

Перелік необхідно друкувати двома колонками, в яких зліва за абеткою наводять, наприклад, скорочення, справа – їх детальну розшифровку.

Якщо в роботі спеціальні терміни, скорочення, символи, позначення і таке інше повторюються менше трьох разів, перелік не складають, а їх розшифровку наводять у тексті при першому згадуванні.

Анотація магістерської дипломної роботи складається на українській та англійській мовах. У ній подаються дані про обсяг праці, кількість ілюстрацій, таблиць, кількість джерел згідно з переліком посилань, додатків, відображені всі структурні елементи вступу (об’єкт дослідження, мета і завдання, методи дослідження, наукова новизна і сфера застосування). Обсяг анотації на двох мовах має становити одну сторінку.

Зміст магістерської дипломної роботи визначається її темою і відображається в плані, що затверджується науковим керівником, розміщується безпосередньо після переліку умовних скорочень, починаючи з нової сторінки. Він містить найменування та номери початкових сторінок вступу, усіх розділів і підрозділів, висновків, списку використаних джерел; додатків. Приклад оформленого змісту наведений в додатку Г.

У вступі магістерської дипломної роботи зазначаються:

– проблема, що потребує вирішення, ступінь її дослідження;

– обґрунтовується актуальність обраної теми, мета і завдання досліджень;

– формулюється об'єкт і предмет досліджень, практична значущість, методи наукових досліджень, апробація результатів роботи на підприємствах, в організаціях, установах (у разі наявності).

Обсяг вступу, як правило, не повинен перевищувати 3-4 сторінки.

Актуальність теми подається у вигляді критичного аналізу та напрямів розв'язання проблеми, обґрунтування необхідності досліджень для підприємств, організацій та установ.

Мета та завдання роботи повинні бути чітко сформульованими та відображати тематику дослідження.

Об’єкт дослідження магістерської дипломної роботи – це процес або явище, що створює проблемну ситуацію і обрані для вивчення.

Предметом дослідження магістерської дипломної роботи є соціально-економічні закономірності функціонування та розвитку об'єкта, різноманітні його якості, властивості тощо. Предмет дослідження міститься в межах об'єкта.

Об’єкт і предмет як категорії наукового процесу співвідносяться між собою як загальне і часткове.

Методи досліджень – спосіб набуття достовірних наукових знань, умінь та практичних навичок у різних сферах діяльності.

Практична значущість повинна містити результати самостійно проведених досліджень, що можуть бути впроваджені в діяльність підприємств, установ, організацій.

Основна частина магістерської дипломної роботи складається з розділів і підрозділів, які мають бути взаємопов'язані, а матеріал – викладеним послідовно та логічно із критичним аналізом теоретичних положень статистичних даних, інформації різноманітного характеру.

У першому розділі (теоретичному) розглядаються теоретичні аспекти досліджуваної проблеми, аналітичний огляд літературних джерел з предмета дослідження, критично аналізуються різні погляди, здійснюється їх класифікація, обґрунтовуються основні фактори впливу на стан і розвиток досліджуваного об'єкта тощо. Теоретичне обґрунтування, суть, значення, класифікаційні характеристики, історія та тенденції розвитку предмета дослідження, методичні підходи повинні мати елементи полемічності, розкривати власну позицію щодо предмета дослідження, що створює передумови для проведення у наступному розділі власних прикладних досліджень.

Для констатації та обґрунтування загальнотеоретичних висновків та тенденцій доцільно використовувати дані, опубліковані у відповідних енциклопедіях, монографіях, довідниках, зарубіжних виданнях та інших джерелах.

Важливе значення у цьому розділі має обґрунтування вибору методики аналізу досліджуваних проблем, яка буде застосована в аналітичному розділі магістерської роботи. Особливу увагу слід звернути на:

— якість і глибину теоретико-методологічного аналізу проблеми;

— наявність та якість критичного огляду літературних джерел;

— наявність наукової полеміки;

— етику цитування (посилання на використанні джерела, у тому числі Інтернет);

— самостійність суджень і викладу матеріалу (наявність формулювання власної думки студента).

Рекомендований обсяг розділу 25-30 сторінок. Він має містити 3-4 параграфи.

У другому розділі (аналітичному) студент, використовуючи фактичний матеріал і зібрану інформацію аналізує та розкриває зміст питань, що підлягають вивченню на прикладі конкретного підприємства, установи, організації.

Необхідно дати характеристику об’єкту дослідження. Відповідно до обраної тематики слід провести аналіз господарсько-фінансової діяльності або статистичний аналіз обраного об’єкту, вивчити дані форм бухгалтерської та статистичної звітності, виконати потрібні розрахунки, сформувати аналітичні узагальнення. Подальша конкретизація аналітичного дослідження передбачає діагностику середовища, функціонування обраного об’єкту, обґрунтування чинників, що впливають на нього.

Особливого значення набуває правильне узагальнення накопиченого фактичного матеріалу, групування й обробка даних, що є основою кваліфікованого аналізу, обґрунтування пропозицій.

Аналіз виконують за матеріалами динаміки статистичних даних або показників господарсько-фінансової діяльності не менш ніж за 3 роки.

У цьому розділі можливим є проведення факторного або кореляційно-регресійного аналізу – визначення кількісного впливу взаємозв’язаних чинників на результати діяльності обраного об’єкту дослідження.

Розділ має бути максимально насиченим фактичною інформацією (таблиці, графіки, діаграми, схеми), що відображають відповідні результати діяльності обраного об’єкту дослідження.

В даному розділі особливу увагу слід приділити таким аспектам:

— наявність, систематичність і глибина особистого аналізу фактичної інформації про діяльність обраного об’єкту дослідження;

— наявність і переконливість узагальнень і висновків з аналізу, виявлення проблем і недоліків у діяльності об’єкту дослідження за темою роботи.

Рекомендований обсяг розділу 30-35 сторінок. Він має містити 3-4 параграфи.

Третій розділ (проектно - рекомендаційний) повинен містити прогнозну оцінку та перспективи розвитку досліджуваних процесів; шляхи подолання виявлених у 2 розділі проблем; обґрунтування всіх запропонованих заходів. Рекомендованою формою подання матеріалів цього розділу є стратегічна концепція, стратегічний план або одна з його складових, тактичний або бізнес план, конкретна програма тощо. Обов’язковим є визначення ефективності запропонованих заходів.

Однією з ознак високої якості магістерської дипломної роботи є застосування економіко-математичних методів та персональних комп’ютерів (програмного забезпечення) як під час аналізу, так і при обґрунтуванні запропонованих заходів.

Вимоги до проектно-рекомендаційного розділу:

— логічність зв’язку заходів, що пропонуються для вирішення проблеми, із проведеним аналізом статистичних та фактичних матеріалів, що характеризують діяльність обраного об’єкту дослідження;

— наявність обґрунтування та розрахунків ефективності запропонованих рішень;

— використання зарубіжного досвіду у процесі проектування авторських пропозицій та рекомендацій.

Рекомендований обсяг розділу 25-30 сторінок. Він має містити 2-3 параграфи.

Четвертий розділ («Охорона праці та безпека в надзвичайних ситуаціях») реалізує практично-професійні компетенції, які пов’язані із формуванням суджень щодо аналізу умов праці та розробки заходів з охорони праці та безпеки в надзвичайних ситуаціях на об’єкті дослідження. Розділ містить:

– суть умов праці та їх аналіз;

– суть виробничого травматизму, професійних захворювань та аварій на підприємстві;

– оцінку матеріальної шкоди від виробничого травматизму, професійних захворювань, аварій та витрат на заходи з охорони праці.

Розділ виконується за таким планом:

1. Аналіз умов праці, шкідливих та небезпечних виробничих факторів на робочих місцях підприємства.

2. Аналіз виробничого травматизму, професійних захворювань та аварій на підприємстві за останній рік.

3. Аналіз матеріальної шкоди від виробничого травматизму, професійних захворювань та витрат на заходи з охорони праці.

4. Заходи щодо запобігання аварій і катастроф та дій персоналу у надзвичайних ситуаціях.

Практичні результати розділу 4 полягають у:

– розробці заходів з виробничої санітарії для підприємства;

– розробці заходів з техніки безпеки та пожежної безпеки;

– обґрунтуванні ефективності впровадження заходів з охорони праці;

– розробці організаційних та технічних заходів щодо запобігання аварій і катастроф, дій персоналу у надзвичайних ситуаціях.


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.008 сек.)