|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
ПРОТОКОЛ № 28
Завдання 1. Вивчити зміни протромбінового часу (реакція Квіка) у собаки з цирозом печінки. Моделювання цирозу печінки і визначення протромбінового індексу. На протязі двох тижнів до заняття тварині вводили підшкірно масляний розчин чотирихлористого вуглецю з розрахунку 4 мл на 1 кг маси. У конічну пробірку наливають 0,2 мл плазми, підігрівають на водяній бані при 38°С; додають 0,2 мл нагрітої до 38°С суміші рівних частин тромбопластину та 0,5% розчину СаС12. Відраховують у секундах час від додавання суміші до ознак зсідання плазми (поява ниток фібрину). Формула розрахунку протромбінового показника: ПТІ-Х=(А/Б) х 100, де А - час зсідання, вказаний на стандартному тромбопластині, який використовують для дослідження Б - час зсідання плазми дослідної тварини. А=12 секунд; В=24 секунди. Нормальний ПТІ в межах 70-100%. Роблять заключення і висновки, відповідаючи на наступні запитання: 1) який протромбіновий час і ПТІ у піддослідної тварини; 2) який механізм гіпокоагуляції, яка фаза коагуляційного гемостазу порушена; 3) яка функція печінки порушується.
Завдання 2. Вивчити зміни кількості тромбоцитів у кролика з променевою хворобою. Демонстрація франмента кінофільму «Променева хвороба». Методика підрахунку кількості тромбоцитів. На ділянку крайової вени вуха наносять кілька крапель 14% розчину сірчанокислої магнезії. Проколюють вену, обережно скляною паличкою змішують кров з магнезією у співвідношенні 2:10. З одержаної суміші готують мазок, фарбують за Романовським. Проводять підрахунок кількості тромбоцитів на 1000 еритроцитів у звуженому полі зору під імерсійним об'єктивом мікроскопа. Формула розрахунку: Х=(Н х А)/1000, де Н - кількість тромбоцитів на 1000 еритроцитів, Н=40 А - кількість еритроцитів в 1-му літрі; еритроцити - 2,5 · 1012/л Роблять заключення і висновки, відповідаючи на наступні запитання: 1) який вміст тромбоцитів у хворого? 2)який механізм розвитку тромбоцитопенії при гострій променевій хворобі? 3)які можливі наслідки тромбоцитопенії? 4) яка методика лікування була застосована у даного хворого.
Література: Основна: 1. Патологічна фізіологія / За ред. М.Н. Зайка і Ю.В.Биця. - К.:Вища шк., 1995 - С. 389-394. 2.Патофізіологія: підручник /М.Н.Зайко, Ю.В.Биць, Г.М.Бутенко та ін. – 2-е вид., перероб. і доп. – К.: Медицина, 2008. – C. 427-435. 3.Атаман А.В. Патологічна фізіологія в питаннях і відповідях. - Вінниця: Нова Книга, 2000. – C. 330-352. Додаткова: 1. Посібник до практичних занять з патологічної фізіології / За ред. В.Ю.Биця, Л.Я.Данилової.-К.: Здоров'я, 2001 - C. 235-243. 2. Патологічна фізіологія /За ред. Проф. М.С.Регеди, проф. А.І.Березнякової. Підручник для студентів – Львів, Магнолія, 2011. – 490 с.
Зав. кафедрою патофізіології, професор Л.М.Заяць
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |