АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Принципи фізіотерапії

Читайте также:
  1. Бытие как сознание и бытие как реальность. Принципиальное различие способов созерцания
  2. Державна реєстрація суб'єктів господарювання: поняття, принципи, порядок.
  3. Економічні категорії, закони і принципи
  4. Електролікування, як основний вид апаратной фізіотерапії.
  5. Загальні принципи керування фізіологічними процесами
  6. Загальні принципи організації і структура установ ЦО України
  7. Загальні принципи організації лікування і оздоровлення на курортах
  8. Загальні принципи оформлення дипломної роботи
  9. Метод правового регулювання, принципи та інші системоутворювальні елементи господарського права
  10. Основні принципи будови CRT - монітора
  11. Основні принципи організації та надання першої медичної допомоги.
  12. Охарактеризуйте принципи юридичної відповідальності.

В даний час обґрунтовані наступні принципи фізіотерапії:

• єдність етіологічної, патогенетичної і симптоматичної спрямованості впливу лікувальними фізичними факторами;

• індивідуальний підхід;

• курсове вплив фізичними факторами;

• оптимальність;

• динамічний фізіотерапевтичний і комплексний вплив лікувальними фізичними факторами.

Перший принцип реалізується за рахунок можливостей самого фізичного фактора здійснювати або генерувати відповідні процеси в тканинах і органах, а також шляхом вибору необхідного чинника впливу для досягнення цілей або профілактики або лікування або реабілітації. При цьому важливий облік відповідної локалізації дії цього фактора на тілі пацієнта (топографія і площа полів впливу); кількість полів за одну процедуру; Тривалысть діючого фактора на одне поле і сумарної дози впливу цього фактора за одну процедуру, а також визначеної тривалості курсу фізіотерапії.

Принцип індивідуалізації фізіотерапії пов'язаний з дотриманням показань і протипоказань для впливу певних зовнішніх фізичних факторів, з урахуванням індивідуальних особливостей організму, із необхідністю отримати відповідні клінічні ефекти від фізіотерапії у пацієнта.

Принцип курсового впливу фізичними факторами в цілях профілактики, лікування і реабілітації грунтується на хронобіологічному підходу до усіх процесів в організмі людини. Так, при локальному гострому запальному процесі курс щоденних фізіотерапевтичних процедур може скласти 5-7 днів (це середня тривалість гострого патологічного процесу, відповідна циркосептанному ритму функціонування систем організму). При хронічній патології тривалість курсу фізіотерапії досягає 10-15 днів (це середня тривалість гострофазних реакцій при загостренні хронічного патологічного процесу, відповідно циркодисептанному ритму). Цей принцип відповідає положенням синхронізації впливу на регулярній повторюваності та періодичності фізіотерапевтичних процедур.

Принцип оптимальності фізіотерапії ґрунтується на врахуванні характеру і фази патологічного процесу в організмі пацієнта. Але при цьому необхідно пам'ятати в першу чергу про оптимальність та достатність дози впливу і синхронізації ритму дії фактора з нормальними ритмами функціонування систем організму.

Принцип динамізму фізіотерапевтичних впливів визначається необхідністю корекції параметрів діючого фактора в ході лікування на основі постійного спостереження за змінами в організмі пацієнта.


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.)