АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

ОСНОВНІ СТРУКТУРНІ ФІЗІОТЕРАПЕВТИЧНІ ПІДРОЗДІЛИ

Читайте также:
  1. III. Мета, стратегічні напрями та основні завдання Національної стратегії
  2. IV. Основні напрями реалізації Національної стратегії
  3. Бази даних. Основні відомості
  4. Визначники та їх основні властивості.
  5. Визначте місце козацької держави у міжнародних відносинах та основні положення її дипломатичної діяльності.
  6. Визначте основні методи дослідження психогенетики і можливості їх застосування
  7. Виникнення економічної теорії та основні етапи розвитку. Сучасні напрямки і школи економічної теорії
  8. Вступ. Основні взаємодії суспільства і природи. Предмет і завдання екології.
  9. Головні розпорядники бюджетних коштів та їх основні функції
  10. Економічна система: сутність, структурні елементи. Типи економічних систем.
  11. ЗМІСТ ТА ОСНОВНІ ПИТАННЯ ПРАКТИЧНИХ ЗАНЯТЬ
  12. Змістовний модуль 2.2 Особливості розвитку ринкового господарства та основні напрямки економічної думки в Україні (друга половина ХІХ – початок ХХ ст.).


В лікувально-профілактичних установах (ЛПУ) фізичні фактори широко використовують на всіх етапах надання допомоги населенню у державній, муніципальної та приватної системи охорони здоров'я.

Фізіотерапевтичне відділення є одним з структурних підрозділів лікувально-профілактичного закладу, яке призначене для надання фізіотерапевтичної допомоги.

Організаційно-штатна структура, апаратурне оснащення та обсяг роботи фізіотерапевтичних підрозділів визначаються штатної ліжкової ємністю і медичним профілем установи.

Виділяють наступні види фізіотерапевтичних підрозділів:

• фізіотерапевтичний пункт (в оздоровчому пункті та фельдшерсько-акушерському пункті);

• фізіотерапевтичний кабінет (ФТК) (в лікарнях ємністю 50 ліжок і штаті 10 лікарів)

• фізіотерапевтичне відділення (ФТО) (100 ліжок, 200 процедур за зміну в поліклініках).

Фізіотерапевтичний пункт - первинна форма фізіотерапевтичної допомоги, яка організовується в умовах медпункту, фельдшерсько-акушерського пункту. Їх оснащення повинно бути компактним, зручним та простим в експлуатації (светолечебная апаратура - солюкс, опромінювач ртутно-кварцовий тощо).

Фізіотерапевтичний кабінет (ФТК) розгортається в лікарнях, які мають не менше 50 ліжок і в поліклініках за наявності в їх штаті не менше 10 лікарів, що ведуть амбулаторний прийом. Мінімальна площа ФТК повинна бути не менше 30 м2. Звичайно, в ньому розміщують електро-светолечебную апаратуру: солюкс, стаціонарний ртутно-кварцовий опромінювач, переносний апарат УВЧ-терапії, апарат гальванізації, високочастотної магнітотерапії та інші.

Фізіотерапевтичне відділення (ФТВ) є одним із самостійних підрозділів лікувально-профілактичного закладу, представляє комплекс фізіотерапевтичних кабінетів. Воно розгортається в лікарнях від 100 і більше ліжок і в поліклініках, які забезпечують пропускну здатність понад 200 процедур за зміну.

ФТВ повинно мати декілька приміщень, що відповідають обсягу роботи, санітарно-гігієнічним нормам та вимогам, встановленим вимогам галузевих стандартів (ОСТ 42-21-16-86), а також оснащення відповідно до табеля оснащення. У ФТВ крім электрофотолечебных процедур проводять також водо - і грязелікування та ін. ФТВ може бути базою для підготовки з фізіотерапії лікарів і середнього медперсоналу.

Завданнями ФТВ є:

- лікування та профілактика захворювань шляхом широкого використання сучасних методів фізіотерапії;

- консультації хворих за направленнями лікарів;

- контроль за виконанням призначаються фізіопроцедури;

- аналіз помилок до призначення фізіотерапевтичних процедур лікарями інших спеціальностей і підвищення їх кваліфікації в області фізіотерапії;

- забезпечення дотримання персоналом правил охорони праці при роботі.

Робота ФТВ (ФТК) проводиться за графіком, відповідальність за складання якого покладено на завідуючого відділенням (кабінетом). В кожному лікувально-профілактичному закладі необхідно мати паспорт відділення (кабінету) за єдиною формою. Паспорт складається завідуючим ФТВ (ФТК) в двох примірниках і затверджується головним лікарем. Один примірник паспорта зберігається у відділенні, другий направляється в організаційно-методичний центр.

У великих лікарнях, крім організованого централізованого ФТВ, припустимо функціонування окремих фізіотерапевтичних кабінетів при відділеннях стаціонару. В об'єднаних лікувально-профілактичних установах можуть бути роздільні (для стаціонару і поліклініки), електросвітлолікувальні кабінети. Керівництво ними здійснюється єдиним завідувачем.

ТЕХНІКА БЕЗПЕКИ ПРИ ПРОВЕДЕННІ ФІЗІОТЕРАПЕВТИЧНИХ ПРОЦЕДУР
Сучасні апарати і прилади для фізіотерапії є джерелами електричних струмів та електромагнітних полів, які при необережному і невмілому використанні можуть викликати пошкодження тканин організму і небажані зміни здоров'я, як хворих, так і обслуговуючого персоналу. Нехтування правилами їх експлуатації може призвести до ураження організму електричним струмом (електротравми), відмороження, опіків, баротравме, отруєння хімічними речовинами (сірководнем), опромінення радіоактивними речовинами (радон).

Серед лікувальних фізичних факторів, перевищення інтенсивності, впливу яких на пацієнта і персонал може призвести до захворювання, шкідливим виробничим факторам, що можуть бути віднесені вібрація, ультразвук, радон, лазерне випромінювання, аерозолі, а до небезпечних (вплив яких на пацієнта і персонал може призвести до травми або опіку) - електричні струми, інфрачервоне і ультрафіолетове випромінювання, теплоносії і гаряча вода.

Для профілактики таких небажаних наслідків необхідно суворе дотримання і виконання персоналом фізіотерапевтичних відділень (кабінетів) “Правил техніки безпеки при експлуатації виробів медичної техніки в установах охорони здоров'я. Загальні вимоги”, затверджених Міністерством охорони здоров'я СРСР 27.08.85 р.

Для проведення процедур слід використовувати обладнання і апаратуру, дозволену до застосування Міністерством охорони здоров'я РФ і відповідну нормативно-технічної документації на дані вироби медичної техніки.

Безпека роботи у відділенні, згідно Федеральним Законом від 17 липня 1999 року №181-ФЗ і ОСТ 42-21-16-86, досягається: технологічно і санітарно-гігієнічно обгрунтованим розміщенням, плануванням і обробкою приміщень; раціональною організацією роботи; раціональною організацією робочих місць; дотриманням безпечних умов праці на кожному робочому місці; використанням справної апаратури та захисного обладнання, що відповідають вимогам безпеки; регулярним проведенням інструктажу з охорони праці, стажування на робочих місцях працівників і перевіркою знань вимог охорони праці; навчання персоналу безпечним методам і прийомам виконання робіт; застосуванням ефективних засобів індивідуального та колективного захисту.

Відповідальність за забезпечення безпечної роботи фізіотерапевтичної апаратури несе завідувач відділенням або лікар, відповідальний за роботу відділення (кабінету).

Завідуючий відділенням (кабінетом) зобов'язаний розробити інструкції з техніки безпеки для кожного кабінету. Вони повинні бути затверджені адміністрацією установи і вивішені на видному для персоналу місці. У відповідності з Інструкцією з охорони праці:

1. Перед початком роботи медична сестра зобов'язана перевірити справність всіх фізіотерапевтичних апаратів і заземлюючих проводів. При виявленні дефектів, вона повинна повідомити про це лікаря і зробити запис про виявлені несправності в контрольно-технічному журналі. До усунення дефекту проводить процедури на несправному апараті забороняється.

2. Заземлені металеві корпуси апаратів при проведенні процедур з контактним накладанням електродів слід встановлювати поза досяжності для хворого.

3. Забороняється використовувати в якості заземлення батареї опалювальної системи, водопровідні і каналізаційні труби. Вони повинні бути закриті дерев'яними кожухами, пофарбованими олійною фарбою.

4. Перед включенням апарату перевіряють установку всіх перемикачів у вихідне положення. Зміна параметрів впливу або вимикання апарату допустимо тільки при нульовому положенні ручок амплітуди або інтенсивності.

5. Категорично забороняється усувати несправності, міняти запобіжники і протирати панелі апаратів, включених в мережу. Неробочі апарати не можна залишати під'єднаними до мережі.

6. При проведенні ультрафіолетових і лазерних опромінень необхідно захищати очі хворих і медичного персоналу очками з темним забарвленням скла і бічній захисної (шкіряною або гумовою) оправою. Не можна дивитися назустріч первинного і відбитого лазерного променю.

7. Ртутно-кварцовий опромінювач і лампа “Солюкс” необхідно встановлювати збоку від хворого, щоб уникнути небезпечного падіння гарячих скляних осколків або деталей лампи (опромінювача) при випадкових поломок. Лампа “Солюкс” необхідно забезпечувати запобіжними дротяними сітками з вікном діаметром 4-5 мм у вихідному отворі рефлекторів.

8. Забороняється проводить УВЧ-терапію при сумарному зазорі між тканинами і конденсаторними пластинами понад 6 см.

9. Перед проведенням ванни (душу) необхідно обов'язково виміряти температуру води за допомогою термометра

10. При розігріванні парафіну (озокериту) та проведення процедур термотерапії необхідно виключити попадання у них води щоб уникнути опіків у хворих.

11. При проведенні газових ванн необхідно оберігати газові балони від ударів і падінь. Забороняється торкатися до кисневим балонам предметами, що містять жир і масло.

12. Сірководневі ванни необхідно проводити в ізольованих відсіках з припливно-витяжною вентиляцією.

13. Забороняється проводить інгаляції в електро - і светолечебных кабінетах.

14. Під час проведення процедур медична сестра не має права відлучатися з фізіотерапевтичного кабінету. Вона зобов'язана постійно стежити за роботою апаратів і станом хворих.

15. Після закінчення робочого дня всі рубильники, вимикачі апаратів, а також вилки штепсельних розеток повинні бути відключені від мережі.

16. Середній медичний персонал, який не має спеціалізації з фізіотерапії, до проведення процедур не допускається.

17. Ремонт фізіотерапевтичної апаратури випадковими особами категорично заборонений.


У ФТО повинна знаходитися аптечка з необхідним набором медикаментів. Опис аптечки першої допомоги для фізіотерапевтичного відділення (кабінету).
Найменування майна та медикаментів і їх кількість

Рукавички гумові технічні 1 пара

Кусачки технічні з ізольованими ручками 1 шт.

Повітропровід ротової №№ 2 і 3 2 шт.

Роторозширювач 1 шт.

Язикотримач 1 шт.

Одноразові шприци ємністю 5 і 10 мл з голками по 5 шт.

Система для переливання крові разового користування 3 шт.

Розчин аміаку 10% (нашатирний спирт) 30 мл

Адреналіну гідрохлорид 0,1%, 1 мл в амп. 6 амп.

Атропіну сульфат 0,1% розчин по 1 мл в амп. 3 амп.

Глюкози 40% розчин по 20 мл в амп. 10 амп.

Йоду розчин спиртовий 5% по 1 мл в

Кальцію хлорид 10% розчин по 10 мл в амп. 10 шт.

Лідокаїну 2% розчин по 2 мл в амп. 5 шт.

Магнію сульфат 25% розчин по 10 мл в амп. 5 амп.

Натрію гідрокарбонат 8,4% розчин по 200 мл у флаконі 2 шт.

Натрію хлорид 0,9% розчин по 400 мл у флаконі 2 шт.

Новокаїн 0,5% розчин по 20 мл в амп. 10 шт.

Преднізолон 30 мг в амп. 3 шт.

Поліглюкін по 400 мл у флак. 2 шт.

Спирт етиловий ректифікат 70% 50 мл

Трісамін 3,66% розчин по 200 мл у флак. 1 шт.

Бинти, серветки, вата гігроскопічна, палички


ЕЛЕКТРОТРАВМА
Найбільшу небезпеку при проведенні фізіотерапевтичних процедур являє ураження електричним струмом - електротравма. Вона може виникнути внаслідок зіткнення хворого, що знаходиться під її, з заземленими металевими предметами (трубами опалення, водопроводу, корпусом апарата тощо). Медичний персонал може постраждати також при роботі і регулюванню несправних апаратів, що знаходяться під її експлуатації незахищених розеток та щитків. Електротравма проявляється судомними скороченнями м'язів, болями, різким зблідненням видимих шкірних покривів. У подальшому В залежності від сили проходить через тканини потерпілого струму розвивається зупинка дихання, порушення серцевого ритму і втрата свідомості, які можуть призвести до смерті.

При ураженні електричним струмом потрібні негайні реанімаційні заходи. Перш за все, необхідно припинити контакт потерпілого з джерелом струму (розімкнути електричну ланцюг, вимкнути рубильник). У разі розладів дихання і серцевої діяльності потерпілого відповідно з правилом ABC: відсмоктують секрет трахеобронхіального дерева, забезпечують прохідність дихальних щляхів (Airway open), проводять штучне дихання методом «рот у рот» або «рот в ніс» (Breath support) і підтримують циркуляцію крові шляхом непрямого масажу серця (Circulation support). Після відновлення ефективної циркуляції крові, ураженому вводять внутрішньовенно за показаннями 0,5 (0,3) мл 0,1% розчину адреналіну, 0,5-1 мл 0,1% розчину атропіну, 2-4 мл 2% розчину лідокаїну, 5-8 мл 25% розчину магнію сульфату в 50-100 мл розчину глюкози, і 200 мл 2% розчину гідрокарбонату натрію (або трісамін).

Невідкладні реанімаційні заходи продовжують до повного відновлення серцевої і дихальної діяльності.

Ураженого з порушенням дихання, але зі збереженням пульсу негайно починають штучну вентиляцію легенів за методикою «рот в рот», а після прибуття бригади швидкої допомоги підключають до апарату штучної вентиляції легенів (ШВЛ), відсмоктують вміст трахеобронхіального дерева і далі направляють потерпілого в стаціонар.

Потерпілим з ознаками порушення або зупинки кровообігу проводять реанімацію, що включає ШВЛ, з обов'язковим звільненням порожнини рота і верхніх дихальних шляхів ось секрет з допомогою серветки або відсмоктування, потім наносять 1-2 удару кулаком по нижній 1/3 грудини і починають закритий масаж серця.

В подальшому потерпілого залишають на кілька годин під наглядом кваліфікованого медичного персоналу.

 


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.007 сек.)