|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Вередливий носикМета: - вчити дітей складати зв’язні розповіді з опорою на нюхові асоціації; - активізувати словник дітей прикметниками на означення певного запаху; - збагатити чуттєвий досвід дітей, удосконалювати вміння передавати словами певні відчуття; - розвивати пам'ять, увагу, логічне мислення; - виховувати бажання пізнавати щось нове. Обладнання: аудіозапис, презентація Microsoft Power Point, торбинки пахощів, картки з символами. Хід заняття: *Чути аудіозапис шуму мотора. Вчитель – логопед. Про що ви подумали, почувши цей звук? *Варіанти відповідей дітей: їде машина, гуде вентилятор. Хто з вас не знає кумедного Карлсона, кумедного товстунця із чудовим моторчиком за спиною? Він живе на даху, але йому добре відомо, що відбувається в будинку, особливо на кухні. *Презентація Microsoft Power Point «Вередливий носик Карлсона». У Карлсона, у Карлсона Настрій пречудовий! Почув він запах на даху: Вже кексики готові, І смажаться млинці, Печуться пиріжки! /І.Боровик/ Вчитель – логопед. Як ви гадаєте, що може мати запах? *Варіанти відповідей дітей (слайд 4).
Вчитель – логопед. Давайте і собі понюхаємо носиками, як Карлсон. *Дихальна вправа «Пахощі»: повільний, глибокий вдих через ніс – затримка дихання (діти ніби відгадують запах) – плавний тривалий видих через рот. *Робота в парах з торбинками пахощів: кожна пара дітей нюхає один запах. Вчитель-логопед. Які запахи вловив ваш носик? (приємний, різкий, неприємний, смачний, солодкий, відразливий).
Про що ви подумали, відчувши цей запах? *Варіанти відповідей дітей. Вчитель-логопед. От бачиш, Карлсоне, виявляється, що може пахнути не тільки їжа. Пофантазуймо разом: чим, наприклад, пахне мама? (молоком, парфумами, борщем, свіжістю, цукерками, квітами). А чим пахнеподушка, машина, літо, ремінь і т.д? * Міркування дітей (Презентація Microsoft Power Point «Вередливий носик Карлсона» слайди 6-17). , , , , , , , , , , . * Складання зв’язної розповіді на основі нюхових асоціацій з опорою на символи. Наприклад: В неділю ми відпочивали у лісі. Як тут пахне сосною, свіжістю і листям! Місто має зовсім інші, запахи бензину, газів, сміття. У лісі тато готував смажене на вогні м'ясо. Спочатку ми відчували , але потім він змінився на . Це згорів наш шашлик! Але це не завадило нам повернутися додому у гарному настрої на цілий тиждень.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |