|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Пучки класифікують за розташуванням флоеми і ксилем
Колатеральний - флоема і ксилема розташовані бік у бік, причому флоема обернена до периферії органа, а ксилема - до центра. Біколатеральний - флоема прилягає до ксилеми з обох боків, зовнішня ділянка флоеми більша, ніж внутрішня: характерний для гарбузових. Концентричний - буває двох типів: ксилема оточує флоему, в основному однодольних; флоема оточує ксилему, буває у папоротей. Радіальний - ксилема розташована у центрі, утворює до периферії радіальні виступи, які чергуються з ділянками флоеми, бувають лише в коренях за первинної будови. За кількістю виступів ксилеми розрізняють радіальні пучки діархні (2 виступи), триархні (3 виступи), тетраархні (4 виступи) іполіар-ні (більш як 4 виступи).
Контрольні питання: 1. Які існують механічні тканини? 2. Типи провідних тканин? 3. Яка існує класифікація судинно-волокнистих пучків?
Розділ 2. Морфологія та анатомія органів рослин. Тема 2.1.Коренева система рослин. Планлекції: 1. Визначення та функції кореня. 2. Різноманіття коренів. 3. Типи та форми кореневих систем. 4. Анатомічна будова кореня. 5. Метаморфози кореня. Мета заняття: надати теоретичних знань з теми. Література: 1. Григора І.М, Якубенко Б.Є,І.М.Алейніков., В.І.Лушпо та ін. Ботаніка. Практикум: навчальний посібник, 5-е вид,перероблене та доповнене.- К.:Арістей, 2006.- с.42- 50. 2. Ткаченко Н.М., ПрокопенкоТ.С., Ткаченко М.Ф. Підруч.для студ.вищ.фарм.навч. закладів. I-II рівнів акрид. – Х.:Вид-во НФаУ: МТК-книга, 2004.-с.43- 54. 3. Решетнюк Т.А. Ботаніка: Підручник/Т.А.Решетнік, І.А.Бобкова, Л.В. Варлахова.-К.:Здоровя,2006.-296с.-Бібліогр.:с.40-46. 4. Якубенко Б.Є.,Алейніков І.М., Лушпа В.І., Шабарова С.І., ЦаренкоП.М. Практікум з ботаніки. 7-е видання, перероблене і доповнене. К.: Фітосоціоцентр, 2012.-с.40-48. 5. Хржановский В.Г., Пономаренко С.Ф. Ботаника.- М.: ВО Агропромиздат, 1989, с45- 50. Визначення та функції кореня. Корінь у типових випадках є осьовим полісиметричним підземним органом, який невизначено довго наростає в довжину верхівкою, захищеною чохликом, і ніколи не утворює листків. Корінь виконує різноманітні функції: · поглинає воду, мінеральні і подекуди органічні речовини з грунту і передає їх у стебло; · закріплює рослину в субстраті; · синтезує деякі органічні речовини; · здійснює зв'язок з мікроорганізмами грунту — грибами, бактеріями; є вмістищем запасних речовин; · служить для вегетативного розмноження. · у орхідей виконує функцію фотосинтезу.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |