|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Меристемні культури їх використання та значення у промисловому квітництвіМетод культури тканин рослин розповсюджені у великій кількості країн. Цей метод почав розвиватися з кінця 50 років коли у Інституті фізіології рослин ім. Тімірязєва була створена лабораторія культури ізольованих рослинних тканин і органів. Метод культур ізольованих тканин рослин використовують для отримання: · рослин які не мають вірусів; · для швидкого розмноження сортів, які при насіннєвому розмноженні не відтворюють декоративних якостей (хризантеми, орхідеї, фрезія, іріс, цибулинні, гербера, ремонтантна гвоздика); · для отримання рослин зі сортовими відхиленнями від ісходних сортів. Для цього використовують лише апікальну меристему рослин і частини листків, квітконосів, квітів. Для вирощування меристемних тканин потребується певний мікроклімат у культиваційних приміщеннях, стерильність інструментів і поживних серед, система контролю за якістю отриманого матеріалу (вірусна стерильність, збереження сорту). Вирощування ізольованих тканин поділяють на 4 етапи: · експлуатація (вирізання) первинної тканини рослин. (вона повинна бути без інфекції і швидко поділятися), · мікророзмноження на цьому етапі забезпечують збільшення кількості живців, · вкорінення мікропагонів і збереження їх у прохолодних приміщеннях, · закалювання рослин, підвищення їх стійкості у зовнішньому середовищі.
Метод вирощування ізольованих тканин включає: · підготовку та стерилізацію поживної середи; · підготовка та стерилізація рослинного матеріалу і оборудування на етапі вирізання тканин; · ізоляцію і посадку шматочків тканин на поживну середу; · вирощування рослин у термостированих умовах (отримання тканин в термостированих умовах, отримання рослин - регенерантів, або vitro – рослин), · пересадка рослин у оранжерейні субстрата і вирощування з них маточних рослин в умовах, виключно можливість вірусного інфікування, · перевірка рослин на наявність вірусних захворювань і відбір здорових рослин, · отримання здорового посадкового матеріалу від здорових маточників. Для вирощування ізольованих тканин необхідні спеціалізовані приміщення: · бокси для ізоляції; · кімнати для стерилізації серед, інструментів, посуди; · термостатна (для вирощування тканин, та вкорінення живців), (tº повітря від 20º-29ºС, вологість 70%; освітлена 1-2 тис. лк.). · Освітлення за допомогою люмінесцентних ламп, або необхідно врахувати тепловіддачу. При підвищенні вологості інфікуються культури, при зниженні – висихання середи. · Важливий елемент технології культури тканин це поживні середи. · Існують – агаризовані, рідкі та напівтверді середи. Більшість включає макро- і мікроелементи, вуглеводи, вітаміни амінокислоти, регулятори росту (ауксини, цітокініни) – без них не можливий нормальний ріст рослин на штучному середовищі.
Контрольні питання: 1. Які існують рослинні тканини? 2. Які існують твірні тканини? 3. У чому полягає метод культури тканин?
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |