|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Практичне заняття 5. Операції банків з цінними паперами1. Суть та класифікація операцій банків з цінними паперами. 2 Підходи до формування портфеля цінних паперів. 3. Регулювання інвестиційної діяльності банків.
Тестові завдання: 1. Банки з цінними паперами можуть виконувати такі операції: 1) посередницькі; 2) депозитарний облік; 3) клірингові розрахунки; 4) все перелічене. 2. Норматив інвестування в цінні папери окремо за кожною установою встановлено на рівні... 1) 15%; 2) 30%; 3) 45%; 4) 60%. 3. Установлено такий норматив загальної суми інвестування в цінні папери: 1) 15%; 2) 30%; 3) 45%; 4) 60%. 4. Банки не мають права: 1) вести реєстр власників іменних цінних паперів; 2) здійснювати розрахунково-клірингову діяльність за угодами з цінними паперами; 3) купувати цінні папери від свого імені і за свої кошти; 4) надавати послуги щодо зберігання цінних паперів. 5. Залежно від рівня дохідності та ризикованості розрізняють два види портфеля цінних паперів: 1) помірний і активний; 2) прибутковий і збитковий; 3) агресивний і консервативний; 4) короткотерміновий і довготерміновий. 6. Відповідно до законодавства України форму випуску цінних паперів визначає... 1) Національний банк України; 2) Державна комісія і цінних паперів та фондового ринку; 3) емітент; 4) інвестор. 7. Депозитарна діяльність передбачає... 1) надання послуг щодо зберігання цінних паперів; 2) відкриття та ведення рахунків у цінних паперах, обслуговування операцій за цими рахунками; 3) обслуговування операцій емітенти стосовно випущених ним цінних паперів; 4) зазначене у пунктах 1 і 3; 5) зазначене у пунктах 1 і 2. 8. Брокерська діяльність - це... 1) діяльність з підготовки та розміщення цінних паперів на ринку; 2) діяльність від імені, за дорученням і коштом клієнта, в наслідок якої посередник отримує прибуток у вигляді комісійної винагороди; 3) діяльність посередника за свій рахунок і від свого імені, а основний його дохід - це маржа (різниця між цінами продавця і покупця); 4) діяльність із купівлі-продажу майна. 9. Ліквідністю фінансового активу називають … 1) відрізок часу до кінцевого платежу чи остаточного погашення цінних паперів; 2) можливість швидкого перетворення активів у готівку без значних втрат; 3) невизначеність, пов'язану з розміром і часом отримання доходу за цим активом; 4) розмір витрат обігу або сукупність витрат інвестування у певний фінансовий актин та перетворення його на готівку. 10. Конвертованість – це… 1) мінімальний обсяг активів, який можна купити чи продати на ринку; 2) можливість перетворення фінансового активу на інший; 3) спосіб і ставка оподаткування доходу від володіння і перепродажу фінансового активу; 4) валюта в якій номінується фінансовий актив.
Практична частина: Задача 1. Статутний капітал банку 10 млн. грн. розподілено на 900 звичайних і 100 привілейованих акцій. Дивідендна ставка за привілейованими акціями -20% річних, прогнозований прибуток банку - 2 млн грн. Обчислити прогнозований прибуток простих акціонерів у відсотках (номінал усіх випущених акцій є однаковим): Задача 2. Комерційний банк випустив 40 тис. штук акцій на загальну суму 400 тис. грн. серед них привілейовані акції становлять 25% з фіксованим доходом по них 20% річних. Річний прибуток, що залишається в розпорядженні банку після сплати податків та відрахувань до фондів, становить 120 тис.грн. провести розподіл дивідендів між учасниками акцій. Задача 3. Визначити ціну акції, якщо компанія сплачує річний дивіденд 8 грн. на акцію. Необхідна ставка доходності за акціями становить 10%. Задача 4. Інвестор купив акцію з прогнозом дивідендів: 1р. 50 грн.. а в наступні 3 роки на 70 грн. більше. Норма поточної доходності 12% у рік. Акцію купив на 3 роки. Визначити ринкову ціну акції. Задача 5. Останній раз компанія сплатила на кожну акцію дивіденд у розмірі 1,5 грн.. Компанія сподівається, що її дивіденди будуть щорічно зростати на 5%. Визначити ціну акції, якщо необхідна ставка доходності за акціями становить 12%. Задача 6. Інвестор купив акцію за 100 грн. з метою її перепродажу. Через 2 місяці він продав її другому інвесторові за 140 грн. Визначте прибутковість цієї операції.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.004 сек.) |