|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Практичне заняття № 3. Т Е М А: Жанр антиутопії в творчості Вільяма Джеральда Голдінга («Володар мух»)Т Е М А: Жанр антиутопії в творчості Вільяма Джеральда Голдінга («Володар мух») М Е Т А: з’ясувати специфіку антиутопії як жанру літератури, виявити риси антиутопії в романі Вільяма Джеральда Голдінга «Володар мух». Завдання: письмово дати визначення поняття «антиутопія» та виокремити риси антиутопії в романі В. Голдінга «Володар мух»; усно виділити окремі етапи перетворення групи хлопчаків на плем’я дикунів і пояснити, що призвело до цього. П Л А Н 1. Поняття про антиутопію, провідні риси цього жанру. 2. Роман «Володар мух» - гірка пародія на «робінзонади». Ознаки антиутопії, антиробінзонади в творі. 3. Особливості розвитку сюжету і композиції роману. Простір і час в творі. 4. Герої роману як втілення філософських ідей письменника (Ральф, Джек, Саймон, Роха та ін.). 5. Образ Звіра в романі. 6. Назва та символіка твору (острів, хлопчики, мушля, вогнище, корабель тощо); його притчовий характер. 7. Методичні аспекти вивчення роману В. Голдінга «Володар мух» в школі. Л І Т Е Р А Т У Р А Градовський А. В. Парадокси здорового глузду: До аналізу роману В. Голдінга «Володар мух» // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. – 2004. - № 1. – С. 39-42. Пулина Г. А. Система символов в романе У. Голдинга «Повелитель мух» // Зарубіжна література в навчальних закладах. – 2004. - № 4. – С. 40-43. Баліна К. Ю. Роман Голдінга «Володар мух» як антиробінзонада // Тема. – 2003. – № 4. – С. 63-68. Ганич Н. І. Твір В. Голдінга «Володар мух» - пародія на «робінзонади» // Все для вчителя. – 2002. - № 19. – С. 3-10. Безобразова Л. Л. Чи відрізняється людина від тварини? // Зарубіжна література в навчальних закладах. – 2001. - № 5. – С. 19-21. Мірошніченко Л. «Подвійний язик» - остання притча мораліста В. Голдінга // Вікно в світ. – 2001. - № 3. – С. 97-106. Ганич Н. І. Залучаючи власний досвід учнів: Система уроків за романом В. Голдінга «Володар мух» за особистісно-орієнтовною методикою // Всесвітня література в середніх навчальних закладах України. – 2004. - № 4. – С. 17-21. Султанов Ю., Мафтин Н., Мариновська О. Людина та цивілізація: Система уроків // Всесвітня література в середніх навчальних закладах України. – 2000. - № 4. – С. 7-13. Ярошовець С. «Ми ж не дикуни…»: Роман В. Голдінга «Володар мух» як літературна притча. 6 кл. // Зарубіжна література в навчальних закладах. – 2000. - № 1. – С. 38-44.
Практичне заняття № 4 Т Е М А: Світ дитинства у творчості Е.Портер («Полліанна») й П.Маара («Машина для здійснення бажань, або Суботик повертається в суботу»): жанрово-стильовий аспект М Е Т А: з’ясувати особливості теми дитинства у світовій прозі ХХ ст., визначити її жанрово-стильові домінанти. Завдання: письмово визначити жанрові ознаки творів; укласти порівняльну характеристику образів Полліанни і Суботика за планом (вік, портрет, соціальне положення, освіта, виховання, стосунки з батьками, відношення до праці, ставлення до людей, сприйняття життя, улюблені заняття, риси характеру, мова, майбутнє героя, авторська оцінка, висновки (що об`єднує і чим відрізняються герої); підготувати два фрагменти уроків з вивчення творчості Е.Портер («Полліанна») і П.Маара («Машина для здійснення бажань, або Суботик повертається в суботу») у 5 класі; укласти бібліографію до практичного заняття.
П Л А Н 1. Тема дитини у творчому доробку Е.Портер і П.Маара. 2. Історія написання й жанрова природа роману «Полліанна» Е.Портер. 3. Образ Полліанни у художній системі роману Е.Портер. Художні засоби його розкриття (портрет, вчинки, мова, ставлення до інших тощо). 4. Жанрові особливості повісті П.Маара «Машина для здійснення бажань, або Суботик повертається в суботу». Реальне і фантастичне у творі. Елементи фольклору (казки) у ньому. 5. Оптимістичний образ Суботика у повісті П.Маара. Віра героя в силу думки й фантазії. 6. Українські перекладачі творів Е.Портер, П.Маара. Втілення сюжетів творів митців у кіно, живописі, графіці. Методичні аспекти вивчення творчості Е.Портер і П.Маара в школі. Л І Т Е Р А Т У Р А Портер Е. Полліанна. – Л., 2011. Маар П. Машина для здійснення бажань, або Суботик повертається в суботу. – Л., 2011.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.005 сек.) |