АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ НАВЧАЛЬНИХ ДОСЯГНЕНЬ СТУДЕНТІВ З курсу«Безпека Життєдіяльності»

Читайте также:
  1. Cамостійна робота студентів
  2. I. Організація студентів до практичного заняття
  3. I. Організація студентів до практичного заняття
  4. II. Індивідуальна робота студентів.
  5. II. Індивідуальна робота студентів.
  6. II. Критерії діагностики
  7. II. Методологічні засади, підходи, принципи, критерії формування позитивної мотивації на здоровий спосіб життя у дітей та молоді
  8. III. Злочинна недбалість та її критерії. Казус.
  9. IV. Формування навчальних умінь та навичок
  10. N 1243, 31.10.2011, Наказ, Про Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України, Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України
  11. V. КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ ЗНАНЬ
  12. V. Критерії підсумкового оцінювання ЗНАНЬ

(для соціально-психологічного факультету)

Рівень Бали за 100-бальною системою Критерії оцінювання відповіді
Теоретичні знання Вміння
Початковий рівень знань «2» (рецептивно-продуктивний) 0-25 балів без права перескладання (для екзаменів та заліків) Студент за допомогою викладача розпізнає явища на побутовому рівні, окремі символи, однослівно відповідає на конкретні запитання „так” чи „ні”. Студент намагається відповідати, однак потребує постійної консультації і контролю з боку викладача. З допомогою викладача намагається використати набуті знання для виконання найпростіших побутових розрахункових завдань.
26-49 балів Студент за допомогою викладача однослівно відповідає на запитання, відтворює незначну частину питання в тому вигляді і в тій послідовності, у якій воно було розглянуте на лекції або консультації. Студент уміє при постійному контролі і допомозі викладача виконати розрахункові задачі побутового рівня на одну дію. Має приблизне уявлення про прилади.
50-60 балів Студент із помилками характеризує окремі поняття та явища. Володіє матеріалом на рівні окремих фрагментів, що становлять незначну частину навчального матеріалу. Студент уміє при постійному контролі і допомозі викладача у тестових завданнях співвіднести категорії, явища та їх властивості.
Середній рівень знань«3»(репродуктивний) 61-65 балів Студент володіє матеріалом на початковому рівні, значну частину матеріалу відтворює на продуктивному рівні: з допомогою викладача відтворює словами, близькими до тексту лекції, визначення термінів, правил, законів; частково відтворює текст підручника; у процесі відповіді допускає окремі видозміни навчальної інформації; ілюструє відповіді прикладами, що були наведені на консультації Студент уміє правильно обрати й використати необхідні математичні формули; з допомогою викладача за інструкцією вміє виконати задачу на одну дію за відомою формулою і усно її пояснити, уміє користуватись приладами без використання інструкцій.
66-70 балів Студент із допомогою викладача дає правильне визначення окремих понять, правил, законів; словесно описує явища, вказує на деякі їх властивості; відтворює всю тему або її основну частину, ілюструючи відповідь власними прикладами. Студент уміє правильно виконати завдання на одну дію, не роблячи висновків; за інструкцією і з допомогою викладача намагається розв’язати обчислювальні або графічні задачі на дві дії з обґрунтуванням результату, у якому є помилки. Уміє користуватись приладами без використання інструкцій.
71-74 балів Студент із допомогою викладача свідомо відтворює тему лекції, ілюструючи її власними прикладами; розкриває суть понять, формул, законів, допускаючи у відповідях незначні неточності; намагається співвіднести економічні явища з їх характеристиками; намагається застосувати окремі прийоми логічного мислення (порівняння, аналіз, висновок). Студент уміє правильно розв’язати задачу на дві дії, за потреби звертаючись до викладача, робить правильні обґрунтовані висновки; із допомогою викладача може зробити частковий аналіз і порівняння явищ побутового рівня, висновки; прийняти рішення і обґрунтувати їх.
Достатній рівень знань«4» (конструктивно - варіативний) 75-80 балів Студент без помилок відтворює питання, ілюструючи власними прикладами; правильно розкриває суть понять, формул, законів. Студент здатний застосовувати вивчений матеріал на рівні стандартних (типових) ситуацій. Уміє самостійно розв’язувати типові задачі; якісно виконати типові завдання, аналіз, порівняння, висновки, за потреби, звертаючись до викладача; користується математичними знаннями для розв’язання типових задач.
81-85 балів Студент володіє навчальною інформацією, вміє зіставляти, узагальнювати та систематизувати інформацію під керівництвом викладача; аргументовано відповідає на поставлені запитання і намагається відстояти власну точку зору. Студент уміє користуватися законами з пропонованої дисципліни для розв’язання задач; добирати необхідну додаткову інформацію для виконання типових завдань; аргументовано, посилаючись на закони, правила, формули, пояснювати деякі процеси з дисципліни, що відбуваються в особистому житті та професійної діяльності.
86-90 балів Студент вільно (самостійно) володіє вивченим обсягом навчального матеріалу, наводить аргументи на підтвердження своїх думок, використовуючи матеріали засобів масової інформації; може з допомогою викладача відповідати на питання, що потребують знання кількох тем. Студент уміє самостійно розв’язувати типові теоретичні та практичні завдання, виправляти допущені помилки; за підказки викладача може розв’язувати завдання, що потребують знання декількох тем; використовувати різні джерела інформації, знаходити і використовувати практичні навички на практиці.
Високий рівень знань «5» (творчий) 91-93 балів Студент вільно володіє темою, має ґрунтовні знання з курсу; вільно відповідає на запитання, що потребують знання кількох тем; оцінює окремі нові факти, явища, ідеї; судження його логічні й достатньо обґрунтовані; узагальнює і систематизує матеріал у межах навчальної теми; самостійно визначає окремі цілі власної навчальної діяльності. Студент виявляє початкові творчі здібності: уміє працювати із спеціальною літературою (збірники, наукові журнали тощо); знаходить джерела інформації та самостійно використовує їх відповідно до цілей, які поставив викладач, свою відповідь ілюструє схемами, прикладами з життя; проводить самоперевірку виконаної роботи; може з не зовсім повним обґрунтуванням пояснити виконання завдань підвищеного (комбінованого) рівня.
94-97 балів Студент вільно висловлює власні думки і відчуття, визначає програму особистої пізнавальної діяльності, самостійно оцінює різноманітні явища і фактори, виявляючи особисту позицію до них; без допомоги викладача знаходить джерела інформації і використовує одержані відомості відповідно до мети та завдань власної пізнавальної діяльності. Використовує набуті знання в нестандартних ситуаціях, переконливо аргументує особисту життєву позицію, узгоджуючи її з загальнолюдськими цінностями.
98-100 балів Студент виявляє особливі творчі здібності, глибоко розуміє економічні закони і категорії; робить творчо обґрунтовані висновки; уміє аналізувати і систематизувати матеріали засобів масової інформації; визначає порядок особистої навчальної діяльності, самостійно оцінює її результати. Активно займається науково-дослідною роботою. Студент самостійно розвиває власні обдарування і нахили, вміє самостійно здобувати знання і формулювати проблеми з теми, завдання дисципліни і визначає шлях її розв’язання; веде дискусію з конкретного питання; розв’язує і пояснює розв’язання задач високого рівня складності, користуючись відповідними документами (законами, постановами, указами тощо).

Список літератури

1. Бедрій Я І. Безпека життєдіяльності. ‑ Л: Афіша, 1999.

2. Джигирей B.C., Жидецький В.Ц. Безпека життєдіяльності. ‑ Львів: Афіша, 1999.

3. Желібо Є.П., Заверуха Н.М., Зацарний В.В. Безпека життєдіяльності. Навч. посібник для студентів вищих закладів освіти України I-IV рівнів акредитації / За ред. Є.П. Желібо і М.М. Пічі. ‑ Київ, 2001.

4. Лапін В.М. Безпека життєдіяльності людини: Навч. посібник. ‑ 3-тє вид., стер. ‑ Л.: Львів, банк. Коледж; К.: Т-во «Знання», КОО, 2000.

5. Лушкін В. А., Торкалюк В.І, Коржик Б.М., Ачкасов А.Е., Ніколаєнко Л.Ф. Безпека життєдіяльності. Навчальний посібник. – Житомир, 2001.

6. Навчальна програма нормативної дисципліни "Безпека життєдіяльності" для вищих закладів освіти". ‑ Київ: Міністерство освіти України, 1999

7. Яким Р.С. Безпека життєдіяльності людини. – Львів: Бескид Біт, 2005.

ДЛЯ НОТАТОК


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.)