АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

І. Блок контролю і самоконтролю

Читайте также:
  1. A. Посиленого медичного контролю
  2. III. Основные требования по нормоконтролю
  3. VІІ.3. Матеріали контролю для заключного етапу заняття.
  4. Анкета вивчення процедур контролю операцій з запасами
  5. Б. Задачі для самоконтролю
  6. Б. Задачі для самоконтролю
  7. Вам зберегти психологічну перевагу і контролювати ситуацію.
  8. Варіанти здійснення контролю
  9. Види контролю
  10. Види маркетингового контролю
  11. Види методів контролю витрат
  12. Вимоги для системи контролю доступу

1. Перевірка знань з питань:

v Розкрийте суть поняття «знання».

v В яких формах знання засвоюються учнями в процесі навчання?

v Чи відрізняється відчуття від сприймання, уявлення від поняття? Наведіть приклади.

v Охарактеризуйте умови формування природничих уявлень.

v Назвіть алгоритм формування природничих уявлень.

v Охарактеризуйте етапи формування природничих понять.

v Яке значення має формування природничих понять у початкових класах?

v Назвіть прийоми перевірки засвоєння природничих понять.

v Розкрийте значення розвитку самостійності учнів при формуванні природничих понять.

2. Експрес-контроль. Тест.

1. Методику формування первинних узагальнень у молодших школярів розробив:

а) Н.К. Крупська;

б) К.П. Ягодовський;

в) О.О. Половинкін.

2. Назвіть загальні поняття:

а) рослини, орел, тварини, кущі, дерева, Дніпро;

б) рослини, тварини, кущі, трави, дерева;

в) тварини, Чорне море, дерева, кущі, трави.

3. Назвіть одиничні поняття:

а) горизонт, ворона, річка, план, горб;

б) клен, вовк, ріка Рось, гори Кримські;

в) карась, горизонт, птахи, карта, горб.

4. Питання про формування уявлень і понять у молодших школярів розглядав:

а) О.Я. Герд;

б) К.П. Ягодовський;

в) В.П. Вахтеров.

5. Який шлях утворення уявлень і понять має переважати в початкових класах:

а) утворення уявлень і понять шляхом спостережень;

б) опосередковане утворення уявлень і понять.

ІІ. Практичний блок.

2.1.Складіть список поодиноких природничих понять, включених у програму з природознавства для ІІІ-ІУ класів.

2.2. Складіть перелік загальних природничих понять за програмою ІІІ-IУ класів.

2.3. Виходячи із спостережень одиничних предметів, складіть схему формування уявлень про предмет (за вибором).

За описом назвіть тварину: тіло без чітко вираженої шиї, загострена в хоботок морда, короткі, широкі передні лапи, очі маленькі, заховані серед густого бархатистого хутра, яке не пропускає вологи. Вушних раковин немає.

Вкажіть, до яких умов життя пристосована ця тварина? Назвіть основні ознаки тварин та риси, за допомогою яких вони пристосовуються до життя.

ІІІ. Творчий блок.

3.1. Мікровикладання. Продемонструвати алгоритм формування природничого поняття «дикі і свійські тварини».

3.2. У журналах «Початкова школа» та «Рідна школа» за останні роки знайдіть статті про формування природничих та суспільствознавчих понять.

Зробіть висновки про те, яка увага приділяється даному питанню на сторінках цих журналів.

Що нового з опрацьованих статей ви почерпнули для своєї майбутньої діяльності?

ОЦІНЮВАННЯ: 3 бали.

Практичне заняття №3

Тема: Методи і прийоми навчання природознавства. Словесні методи навчання (2 год.).

Мета: усвідомлення суті загальнодидактичних методів навчання; розкрити суть проблемного навчання; показати роль розповіді та бесіди як методів організації процесу навчання в методиці природознавства, познайомити з методикою їх проведення.

Хід заняття


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.)